Jump to content

Jedna mapa govori vise od rijeci

borris_

Recommended Posts

Frank Pembleton
14 minutes ago, Venom said:

Nije ni cudo sto svi odlaze osim radnika Maxia i Stampe koji rade nocnu. Da zapale u Svajcarsku morali bi da rade danju, a oni bas hoce nocu.

Dobro, ti sad obrci koliko hoces, spomenuo si kintu i pricas bezveze o saosecanju sa nekim ko radi nocnu smenu.

Kazem i popodnevna do 22 nije neka humanost , ali lepo je pricati da zle musterije hoce da pazare posle ponoci...

• Replies 2,2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• hazard

180

• namenski

89

• MancMellow

79

• Meazza

79

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Izgleda da je Poljak prdnuo, čim ostali beže od njega.

i jedna odličan video osvrt na tu temu:  

kliknuti par puta za zoom.

Posted Images

francuski sobar
2 hours ago, hazard said:

Da pojasnim ovo poslednij put: meni su radnje koje rade nonstop indikator živog i interesantnog grada. Veliki, živ, i interesantan grad je onaj koji živi 24h. Uvek ima nekog na ulici, uvek ljudi negde cirkulišu, uvek se nešto dešava. Naravno nije isto u 2 popodne i 2 ujutru. To je naravno, samo moje viđenje stvari, ali nisam jedini sa takvim pogledom na svet, štaviše

+1

Plus što su noćni ljudi na ulicama lepši od onih dnevnih :)

Meni je ok i kad je uz to prljav, haotičan i neurotičan, al se BG u poslednje vreme ofuco po pitanju noćne vibrantnosti, osta samo štroka i nered.

Ima naravno  svojih prednosti i funkcionalno sređeno  mesto samo ja to zovem varoš bez obzira na veličinu.

Jasta, inace ljude drze u trecoj smeni pod puskom, ne sme niko da odbije. 

Sto rece Hazard, u Kanadi je nocna smena izmisljena za studente i sve ostale kojima treba dodatni posao. A to je samo deo price. Ali lakse je seiriti hipsteraj da svako ko kupuje nedeljom je govno koje ne misli na mucene prodavce koji placu medju rafovima sto nisu sa porodicom.

Inace, kako ce kome da se svidi neko mesto je potpuno subjektivno. Svako ima razlicitu ideju sta mu je zabavno ili neophodno od sadrzaja. Tu mozemo samo da se slozimo da se ne slazemo.

Meni je npr. Vankuver jako dosadan grad. Sa svim pabovima, koncert salama i ostalim sadrzajima je bolno dosadan. Cim se nesto zabavno desi eto dezurnih tetki da vicu kako nije bezbedno, kako ce se ugaziti neka trava, i sve u tom stilu. Da mogu sve da zakljucaju u staklene vitrine bilo bi najbolje. 

Odes na bilo koji koncert u lokalnu arenu i moras da sedis svugde osim ispred bine, jer zaboga nije bezbedno da se stoji i djuska. Kome je to ok bujrum ali mene ta arena vise nece videti. A nece videti ni mnoge muzicare jer su se zakleli da nece doci vise zbog mrtve atmosfere.

I tako mozemo do prekosutra da se preterujemo sta je kome normalno ili pozeljno i sta ne i nikada da se necemo sloziti. 

23 minutes ago, ultra plasticni said:

Sve je dosadno ako nemas pravo drustvo oko sebe, ljude sa kojima se kapiras, pa bili to Njujork ili Bosilegrad.

Meni zaista nije neki dozivljaj da sa nekim likom sa posla idem da gledam tekmu ili da obilazimo galerije ili pijemo pivo u pabu, neka lajt varijanta timbildinga, jer ce nas razgovor posle izvesnog vremena neminovno da se vrati na posao i firmu, jebes to.

Kvalitetno slobodno vreme prosto nema adekvatnu cenu. Dokolica je majka mara za razbijanje dosade.

+milion

Venom samo brabonja posto sam ziveo u vecini tih gradova ukljucujuci i NYC barem mesec dana osim Zuriha odakle su nas spasavali vodeci nas u obliznji Vintertur. Tek tamo je mrak. Gde ima da ode tamo nocu na drugu obalu Ade? Novi mol koji prokisnjava? Hipodrom koji se raspada? 

1 hour ago, nera said:

Jasta, inace ljude drze u trecoj smeni pod puskom, ne sme niko da odbije. 

Sto rece Hazard, u Kanadi je nocna smena izmisljena za studente i sve ostale kojima treba dodatni posao. A to je samo deo price. Ali lakse je seiriti hipsteraj da svako ko kupuje nedeljom je govno koje ne misli na mucene prodavce koji placu medju rafovima sto nisu sa porodicom

Bio jednom jedan kiosk, radno vreme do 22. Jednoga dana dosao dobri sef na belom konju i rekao "narednih pet dana se radi do 4 ujutro, jer je beer fest. Nastupa i Cukic!". Radnici se zagledase u cudu, ali dobri sef ih umiri recima: "ne sekirajte se, ne morate da ostajete duze, nasli smo studente. Za njih je izmisljena nocna smena! Uostalom, to ne bi bilo po zakonu". Dobri sef ne bi bio dobri, da im posle toga nije doveo i kurve da im popuse za dz. And they all lived happily ever after. The end.

Koji delovi ove bajke su autenticni, a koji izmisljeni ostavljam citaocu da odluci. Radnja se ne odvija u Vankuveru, nego u Srbiji, gde radnici uvek imaju alternativu. Npr. da nose pelene ili klece pred menadzmentom.

Frank Pembleton

Nemaš saosećanje prema radnicima u kockarnicama.
Tamo je uvek noćna...

... Shiit has hit the fan...

znam nekoliko ljudi koji su radili u kazinu i svi su živeli od toga što se sažale na jadnog kocoša pa mu ulete sa 2.000 kad je stani pani. doduše kocoš im kao depozit ostavi ključeve auta vrednog 10.000 i ovi to posle nedelju dana prodaju za 5.000, ali jebena je noćna  :fantom:

2 hours ago, Venom said:

Bio jednom jedan kiosk, radno vreme do 22. Jednoga dana dosao dobri sef na belom konju i rekao "narednih pet dana se radi do 4 ujutro, jer je beer fest. Nastupa i Cukic!". Radnici se zagledase u cudu, ali dobri sef ih umiri recima: "ne sekirajte se, ne morate da ostajete duze, nasli smo studente. Za njih je izmisljena nocna smena! Uostalom, to ne bi bilo po zakonu". Dobri sef ne bi bio dobri, da im posle toga nije doveo i kurve da im popuse za dz. And they all lived happily ever after. The end.

Koji delovi ove bajke su autenticni, a koji izmisljeni ostavljam citaocu da odluci. Radnja se ne odvija u Vankuveru, nego u Srbiji, gde radnici uvek imaju alternativu. Npr. da nose pelene ili klece pred menadzmentom.

Bila jednom jedna firma u Srbiji, bilo koja, radnici pocinju smenu ujutru a idu kucama kad se posao zavrsi, sto danas moze da znaci samo 8 sati ali vec sutra ce da znaci i 10, 12, 14, koliko treba. Placen si samo za onih prvih 8 sati, za prekovremeno jok. Ne mozes da odes kuci dok se posao ne zavrsi, ako odes nemas vise posao.

I mogu ovako do prekosutra da ti nabrajam samo sopstveno radno iskustvo iz Srbije, da ne idem dalje. No, to nije poenta jer rasprava i nije krenula od Srbije no od tvog napusavanja ljudi koji su kao bezosecajni jer bi da kupuju i nedeljom i 24h sata dnevno. Sad mozes da pokusavas da nas veslas koliko hoces.

30 minutes ago, nera said:

Bila jednom jedna firma u Srbiji, bilo koja, radnici pocinju smenu ujutru a idu kucama kad se posao zavrsi, sto danas moze da znaci samo 8 sati ali vec sutra ce da znaci i 10, 12, 14, koliko treba. Placen si samo za onih prvih 8 sati, za prekovremeno jok. Ne mozes da odes kuci dok se posao ne zavrsi, ako odes nemas vise posao.

I mogu ovako do prekosutra da ti nabrajam samo sopstveno radno iskustvo iz Srbije, da ne idem dalje. No, to nije poenta jer rasprava i nije krenula od Srbije no od tvog napusavanja ljudi koji su kao bezosecajni jer bi da kupuju i nedeljom i 24h sata dnevno. Sad mozes da pokusavas da nas veslas koliko hoces.

Pa zasto onda pises takve gluposti da su nocne smene u Srbiji za studente ili one koji hoce da rade prekovremeno, a uostalom niko ih ne tera? Ah da, nije u Srbiji, nego u Kanadi. Relevantno za moj post u picku materinu.

Postojanje tih prodavnica koje rade 24h dnevno i 365 dana u godini pokazuju samo totalno odsustvo saosecanja sa ljudima koji rade celu noc za 30k, da bi neko mogao da kupi cigare, cips ili pivo u 2 ujutro. Posto ga je mrzelo da to uradi do 9 uvece. Konzumerizam kao najveci kvalitet zivota.

Beograd ima neverovatno mnogo prodavnica, kioska, cega hoces koji rade po ceo dan i noc. Ako je postojanje toliko takvih radnji argument za super zivot u Beogradu, moj post kaze samo sledece:

1) taj luksuz pociva na tome da neko tu zapravo radi i provede celu noc

2) plata za to (u BG-u) je 30k

i zato, mozda mogucnost za neogranicenu konzumaciju svega i u svakom trenutku ima i svoju losu stranu i mozda to i nije bas neki jak argument za kvalitet zivota u Beogradu.

Kako li ti ne dosati da petnaest godina budeš najpametniji na svim forumina na kojima se pojaviš, i da toliko mrziš Beograd i sve oko njega, od prodavnica, saobraćaja, rasvete, do ne znam čega sve