Jump to content
IGNORED

Obrazovanje 21. veka - reforma ili propast


bigvlada

Recommended Posts

pa mogu da zamisljam :cry:

kako izdavach aplicira, pa se seca shta ce da mu nadju, pa industrisjki shpijunishe konkurenciju dal su bolji, pa ne spava nocima kako mu tamo neka armija raznih jelisaveta trkeljishe shtivo i gleda dje je shvecka dje norveshka.

nekad smo imali dramu ch-v-p, a danas izgleda znatno elementarnije :isuse:

sent from bubamoto

Link to comment
10 hours ago, Jumanji said:

Pismenost u slucaju izdavaca?
Ne, mislim na ove koji ih biraju i "kontrolisu", opste poznato da su nepismeni do koske, slusamo ih svakodnevno, sa najvisih mesta. A oni koji su nepismeni, nemaju ni neko obrazovanje tako Svedska-Norveska who cares, sve je to tu.
Ostavljam mogucnost da je izdavac napravio gresku, ali ocigleeno da ne proveravaju i ne kontrolisu sebe, ovo je jedna u nizu poslednjih godina, no kako ovde sve prolazi... malo buke i idemo dalje.

 

Ovde je osnovni problem što ta žena-imbecil uopšte dobija mogućnost da napiše bilo šta, ostalo već ide po automatizmu debiliteta.

 

Srbija 2020.

Link to comment

Ne slažem se. Svaki imbecil ima pravo da piše šta god, pa i udžbenik ako mu liči da ume. Ali već u sledećem koraku mora da postoji rampa - to je posao recenzenta. Ima još nivoa gde je ovo moralo da se stopira, ako prođe i recenziju. Svi ti ljudi imaju imena i prezimena. 

Link to comment

Baš u ovolikoj meri i ovako rano, meni malo mnogo :sad: 

 

Generalno se na decu svaljuje mnogo toga što bi odrasli trebalo prvo da vide sa sobom - u ovom slučaju, recimo, odgvornost za fušeraj

  • +1 1
Link to comment

Možda će naučiti da je autoritet kurac, ali šta će ga zameniti? Svakako se neće desiti da svako istraži sam za sebe istinitost podataka i onda (odl)uči. I od tih koji sami istraže, pitanje je koliko će njih biti u stanju da adekvatno to istraži.

 

Pre će to rezultovati nekim tužnim nihilizmom gde ništa nije ni važno i još izraženijim sveopštim raspadom obrazovanja. Već sad vidimo da ravnopravni izvori informacija postaju clickbait news i youtube baljezgarije. 

  • +1 5
Link to comment

Prošlo mi juče kroz feed da je reč o radnoj svesci za 3. razred osnovne škole, maternji jezik. Odobrena je od ministarstva februara ove godine (ko je potpisao odobrenje?), pa zaključujem da je ova godina prvi put da je u upotrebi. Primetio brljotinu i objavio jedan roditelj, ne neki nastavnik :sad: Koja je uopšte procedura sad? Prijava, kakva i kome? Potpuno povlačenje iz upotrebe ili je dovoljno doštampavanje lista sa ispravkom? Ili - nema veze?

Link to comment

Ministarstvo prosvete šalje telefaks minisarstvu unutrašnjih poslova da pošalje hitnu depešu ministarstvu inostranih poslova koje (preko ambasade u Štokholmu) kontaktira ministarstvo obrazovanja Norveške sa molbom da promeni ime u Шведска. Ta procedura traje 3 godine a odgovor iz "Шведске" stiže za pola sata. Одричући. Sledeći logičan korak je aktiviranje Vulina koji leti u Moskvu i čeka 5 dana da ga primi sekretar Zaharove (Vulin ne priča sa ženama) sa kojim ima ozbiljan, iscrpan i sveobuhvatan razgovor oko promene imena Norveške. Posle 2 godine dostavljaju Vučiću telegram sa jednom reči: "Жопа", a Vučić se setno nasmeje sebi u brčiće i pocepa ga gledajući u kartu sveta na zidu gde je sve već odavno sređeno.

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment
On 6.10.2020. at 9:18, TdEII said:

Prošlo mi juče kroz feed da je reč o radnoj svesci za 3. razred osnovne škole, maternji jezik. Odobrena je od ministarstva februara ove godine (ko je potpisao odobrenje?), pa zaključujem da je ova godina prvi put da je u upotrebi. Primetio brljotinu i objavio jedan roditelj, ne neki nastavnik :sad: Koja je uopšte procedura sad? Prijava, kakva i kome? Potpuno povlačenje iz upotrebe ili je dovoljno doštampavanje lista sa ispravkom? Ili - nema veze?

Procedura je da se icepa ta strana i baci. Onda će o Švedskoj i Norveškoj da se uči posle.

Link to comment

proshle godine je isto povlachen nechiji udzbenik za 6ti kompletno, mislim da je isto u pitanju bila geografija.

mislim, geografima je generalno veliki problem kako da ne mistifikuju planetarne datosti, da ni sluchajno ne bude zanimljiva geografija, nego iskljuchivo zachkoljice i dlake u jajetu. i neko nasilu logichko rasudjivanje nad skupom nepromelljivih chinjenica. kad se na tu ambiciju doda i aljkavost, svashta biva isuse.gif

sent from bubamoto



Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...