Jump to content
IGNORED

Obrazovanje 21. veka - reforma ili propast


bigvlada

Recommended Posts

takoe!

istina, ima ta začkoljica da po zakonu moraju u školu. al nemojmo se obazirati na te sitnice, ionako danas deca nose mobilne u školu pa mogu onda odatle umesto da slušaju svoje nastavnike da prate neke na Coursera i Udemy platformama.

Link to comment

mala matura je bukvalno obesmislila 7 i 8 razred osnovne shkole, a 8 praktichno ne postoji u smislu uchenja, samo priprema za maturu. i histerija vec od 6og. pa hajde da to uspostavimo vec u vrticu :isuse:

za to vreme samo kreativno i nemoj sluchajno da mora neshto da se radi.

zlikovci.

to su zlikovci.

sent from bubamoto

Link to comment
6 minutes ago, gospa buba said:

mala matura je bukvalno obesmislila 7 i 8 razred osnovne shkole, a 8 praktichno ne postoji u smislu uchenja, samo priprema za maturu. i histerija vec od 6og. pa hajde da to uspostavimo vec u vrticu :isuse:

(.....)
 

 

 

A ja se u šestom spremao za takmičenje iz matematike, Stigao do republičkog. I u sedmom i u osmom.

 

Ali sad imamo internet.

Bolji je internet. U ono vreme smo sedeli u štrokavom kabinetu i s nastavnicom koju smo, mislim, zvali Oliva, radili zadatke.

Pisali olovkama. 

Na papiru!

Pravom.  :ohmy:

 

 

I sad će neko da mi kaze da internet nije bolji.

 

Ritmove sam morao skidati sa ploča a sad za sekund nadjem i note i sveeee

Link to comment
56 minutes ago, gospa buba said:

mala matura je bukvalno obesmislila 7 i 8 razred osnovne shkole, a 8 praktichno ne postoji u smislu uchenja, samo priprema za maturu. i histerija vec od 6og. pa hajde da to uspostavimo vec u vrticu :isuse:

za to vreme samo kreativno i nemoj sluchajno da mora neshto da se radi.

zlikovci.

to su zlikovci.

sent from bubamoto
 


Samo da ne vide da u Japanu imaju prijemni i za obdaniste pa se dosete.

Link to comment
1 hour ago, Svarog said:

 

Šta rade s decom koja ne prođu prijemni? Ostave ih u šumi? Izvezu u Bugarsku?


Nisu spominjali neprolazenje prijemnog pa kapiram da to ne postoji kao opcija. Rekose samo da od uspeha na tom prijemnom zavisi u koje osnovne, srednje skole i fakultete ce dete imati prodju i tako dalje.

 

 

Link to comment

Ne znam gdje da postavim pitanje, možda ovdje dobijem odgovor.

 

Kakva je upotrebna vrijednost GCL certifikata (online certifikovanje)? Kad sam vršio to certifikovanje neke 2012.godine, govorilo se da to nosi 30 ECTS bodova. Obzirom da se nisam previše informisao poslije o tome (imao sam malu ugodnost tih dana - oženio sam se), nemam pojma koja je korist od tog čuda.

 

Unaprijed zahvaljujem na odgovorima i izvinjavam se ako/što je na krivoj temi.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...