Jump to content
IGNORED

The Revenant (2015)


Hella

Recommended Posts

Što je izgled moralno dekorativan, ma šta to značilo? Za simboliku bih mogao da se složim, mada to baš i nije pitanje fotografije, nego onoga šta je u kadru, dakle režije.

Link to comment
  • Replies 270
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Musky

    30

  • ToniAdams

    22

  • kobni zelaya

    17

  • rezwalker

    17

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mustang ima "postškolski" sidrom dosta prisutan kod mladih umetničkih akademaca koji se sastoji u dogmi da se "nešto ne sme". Kad bi se filmska praksa razvijala u tim okvirima danas bi svi filmovi izgledali kao da su snimljeni u pedesetim godinama prošlog veka.

Problemi Revenanta ne dolaze od kamere, nego od scenarija, koji je tanak, glavni likovi nemaju razvoj kroz priču, koja ih nije promenila - Glas i Ficdžerald (do smrti) su u suštini onakvi kakvi su bili kad je film i počeo.

ne znam odakle ti ovakav utisak?! pa ja sam bas naprotiv za svaki moguci prekrsaj sto na filmu sto u zivotu kako bi bilo koloritnije (ali da bi znao da to uradis pametno, moras da znas pravila). cilj svakog filma treba da bude prica. u ovom filmu prica je suzbijena dominantnoscu kamere, umesto da pomaze prici ona je gusi svojim projekcijama. 

Edited by mustang
Link to comment

priče nema zato što leo ima pocepan vrat. i svo vreme se pitam kad će da krene unutrašnji monolog, međutim jok. sve otišlo na grimase, mimiku, gestikulaciju i konkuledntne radnje.

Link to comment

Lubecki je mnogo više od direktora fotografije...na terenu često sam snima krupne kadrove,

i kod Malika je učestvovao u editingu i postprodukciji, za Birdmana je zajedno sa ekipom iz najnaprednije laboratorije za digitalnu obradu razvio i primenio nove tehnike ,,disolve" efekta između kadrova sa menjanjem kompletog kolorita i svetla ...etc.

 

Njegov trejdmark, te ultra-mirne putanje kamere u veoma dugim kadrovima ovde su mi se činile potpuno ne-filmski, nešto kao ultra moderni dokumentarac ...posebno u dinamičnim scenama koje prikazuju taj ,,raw-real life horror".

Ne kažem da je to loše...već veoma avangardan pristup koji ne može samo da sklizne u oko gledaoca.

Nakon ubistva Glasovog sina, beskrajna repeticija krupnih kadrova Leonarda u grču se jednostavno igra sa našim strpljenjem, tako da me je svaki novi dijalog - monolog Ficdžeralda osvežio i vraćao u tok filma.

Iskreno Hardy je imao dovoljno i prostora i teksta da se razmaše...za razliku od poluraspalog Glasa koji je više kilometara prešao na nosilima i četvoronoške nego na svojim nogama...sa sve stenjanjem i krkljanjem.

 

Nisam uhvatio trenutak ili segment transformacije od oca koji je samo vođen željom za osvetom,

preživeo višemesečnu golgotu, (scenski brutalnu poput ,,Stradanja Isusovog")

do opet polumrtvog osvetnika u zadnjoj sceni koji se pita ,,ko sam ja da ti sudim" il šta već...

...jednostavno ne pije vodu...ne pasuje na prethodno.

Edited by Musky
Link to comment

i reditelj i pogotovu producenti su znali šta mogu da očekuju od lubeckog, tako da mi cela ta priča deluje kao dizanje hajpa oko filma. nije njemu u kanadi palo na pamet da snima 90 minuta dnevno

Link to comment

i reditelj i pogotovu producenti su znali šta mogu da očekuju od lubeckog, tako da mi cela ta priča deluje kao dizanje hajpa oko filma. nije njemu u kanadi palo na pamet da snima 90 minuta dnevno

tačno, ali nije njemu ,,palo na pamet" već je toliko bilo prirodnog svetla u proseku po danu snimanja.

Palo mu je na pamet da zahteva dodatnih sedam miliona da bi se film snimio hronološki...što opet zbog vremena nije bilo izvodljivo.

Inauritu je mnogo ljudi iz tehničke ekipe oterao sa seta samo zbog pritužbi da je postavljena scena prezahtevna i da nisu u mogućnosti da to tehnički podrže.

Lubecki je na početku upozorio Inauritu-a da će snimanje avanturističkog filma na originalnim lokacijama i to isključivo

zimi na oko dveiljade metara nadmorske biti možda prevelik zalogaj...Meksikanac je to ,,opeglao" komentarom,

da su obojica u poznim srednjim godinama, živi i zdravi i da imaju jake producente i najbolju ekipu na svetu trenutno i

...možda ne dobiju još jednom ovakvu šansu.

 

Uzgred, ne postoji zvaničan podatak koliko je tačno prekoračen budžet od 60 miliona...ali najmanje 130 je utrošeno.

Link to comment

sve to su znali oba meksikanca pre nego što su se upustili u avanturu, a vrlo dobro su znali i producenti kada su odobrili knjigu i plan snimanja.

niti su oni studenti druge godine, niti su producenti sisali vesla

 

u posao od 60 miliona ne krećeš sa devozom idemo pa šta nam bog da

 

e

a ako je tačno to o probijanju rokova i budžeta u toj meri, pa njih dvojica više nikada neće snimiti film u holivudu. nikada

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

Pa to, i meni to liči na smišljeno hajpovanje, pa pripreme za film postoje, najbolje da su se oni tek tako zaleteli u divljinu, pa šta im bog da...Veće pare su i veća odgovornost. Što više čitam o tim "problemima" sve to više smrdi na spinovanje. Sad će da se priča i kako je Leonardo bio pijan na setu i ovo ono ko da su to neeeviđene stvari.

Zapravo sve je ovo priča, postoji li "filmska realnost" van granica kadra i onoga što vidimo na platnu, i treba li to da nas, kao gledaoce zanima?

 

 

Poslato sa WC šolje by BVK

Link to comment

muzicka tema kroz film lepo pase.

juce sam video da su alva noto, ryuichi samakoto izmedju ostalih radili muziku za ovaj film. :)

 

nisam znao da je bazirano po istinitoj prici. znaci on je umro, da ne istrazujem sada?

ovo je bas sabanski ili kao da sam vas zezao, pogotovo sto je kometar iznad mog i ispod onako kao da neko objasnjava detetu debilu. izvinjavam se stvarno, i meni je ovako zvucalo sada kada sam procitao. ono sto je problem, upustio sam se u ovaj film bez ikakvog predznanja, osim sto sam procitao jedan komentar da je film mnogo nasilan/krvav ...

 

da sam barem konstruisao lepo ovo pitanje, a ne ovako iz vedra neba.

Link to comment

Zapravo sve je ovo priča, postoji li "filmska realnost" van granica kadra i onoga što vidimo na platnu, i treba li to da nas, kao gledaoce zanima?

Poslato sa WC šolje by BVK

+1
Link to comment

Problemi Revenanta ne dolaze od kamere, nego od scenarija, koji je tanak, glavni likovi nemaju razvoj kroz priču, koja ih nije promenila - Glas i Ficdžerald (do smrti) su u suštini onakvi kakvi su bili kad je film i počeo.

Pa nije bilo neke katarze (smrt sina/odnosno ubistvo se ne mogu posmatrati na taj način), stoga i nema takve promene.

Link to comment

veoma dobar film. da ne pričam bajke o kameri, već je sve rečeno, samo da kažem da je vredno svog tog jebavanja o kom ste pisali. ipak, greota bi bilo izdvajati je posebno u odnosu na ostale departmente, sve je ovde na visokom nivou. s tim u vezi...

... da se osvrnem na meni vazda nedovoljno dobrog di kaprija. pa evo ubo ga je ovaj put, konačno je to to. nisam mogao da ne pomislim kako je dosta pomogla i činjenica da vrlo malo govori, pa nema onog unjkavog zvuka što izlazi iz pravca njegovih usta, kao i odličan sajdkik u vidu toma hardija. iako su većinu filma odvojeni jedan od drugog, nekako su opet sve vreme u istoj sceni.

 

vrlo dobro 4+.

Link to comment

Što je izgled moralno dekorativan, ma šta to značilo?

 

Nisam to napisao, već:

 

 

fotografija je lijepa ali otudjena, a film nesuptilan.

Gotovo da se slažem sa ovim. Ja bih to rekao, recimo: izgled je (moralno) dekorativan, a simbolika na rubu kiča...

 

 

To je bila moja replika u kontekstu morganine opaske. Otuda "dekorativno" kao komentar na njenu reč "otuđeno", koji je razrađuje i menja u izvesnom smislu. Smislu koji sam i rekao da je moj i da se gotovo slažem sa tom njenom opaskom, a ne i da razmišljam istovetno.

 

Na drugoj strani, ti si naprosto promenio ono što sam rekao i ne samo da nisi napisao da je to menjano u nekom tvom smislu nego još tražiš i da ti objasnim to što si sam video kao moju repliku  :huh:

 

edit: Ovo ostalo što si napisao:

 

Za simboliku bih mogao da se složim, mada to baš i nije pitanje fotografije, nego onoga šta je u kadru, dakle režije.

Naravno da bih sa tim mogao sasvim da se složim. Najzad, ja sam i pisao o režiji, odnosno o celokupnosti filma. I sam vidiš da je "fotografija" reč jedino pomenuta u morganinom postu. Ipak, njeno "otuđena" to je ono na šta sam stavio akcenat i mislio upravo na pitanje režije u celom svom komentaru. Obe smene: i "fotografija" sa "izgledom" i "otuđeno" sa rečju "dekorativno", sve skupa sa problematizovanjem moguće relacije navedene u zagradi, sve je to bilo upućeno na celokupnost filma, dramu, pre svega na Innaritua...

Edited by Ajant23
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...