Jump to content
IGNORED

Free Website Hosting


Ankaa

Recommended Posts

On 29.6.2020. at 16:53, lo zingaro said:

Moze mala pomoc posto je ovo leglo sajber nerdova. Treba mi licni sajt za blog, putovanja i fotografiju. Ako ima neki link gde mogu to sam da ga jaizradim i da je dzaba. I da je za sajberduduke kao ja i da supercool izgleda (mislim da ima te mogucnosti ako se potrudim). I ako je kome preteklo onih Vucicevih 100€...

Hvala

 

Ako samo hoćeš da sklapaš gotove blokove i tako dobiješ sajt, bez da ulaziš u bilo kakvo kodiranje - onda probaj neki od website builder alata. Najpoznatiji bi bili Wix i Weebly. Možeš, ako se dobro sećam, skroz free da ih koristiš. A za par $ mesečno možeš da uvežeš svoj domen (npr. www.lozingaro.it) i da skloni "built with Wix" panel sa sajta. 

Link to comment
8 hours ago, Svarog said:

 

Ako samo hoćeš da sklapaš gotove blokove i tako dobiješ sajt, bez da ulaziš u bilo kakvo kodiranje - onda probaj neki od website builder alata. Najpoznatiji bi bili Wix i Weebly. Možeš, ako se dobro sećam, skroz free da ih koristiš. A za par $ mesečno možeš da uvežeš svoj domen (npr. www.lozingaro.it) i da skloni "built with Wix" panel sa sajta. 

Pazi, kodiranje je za mene nepoznata rec. Apsolutni nemac pojma.

Hvala u svakom slucaju i tebi i @Indy

Link to comment

Imas i Blogger (Blogspot), mislim da su oni krenuli nesto pre WordPress-a sa tim oblikom (ispravite me ako gresim)

Link to comment

Blogspot je prilicno zapusten sada, i mislim da vise nije opcija za neko ozbiljnije blogovanje (vidi npr.)

 

Moja iskustva sa Wordpressom su dobra, ponajvise to da je pouzdan godinama (znaci, imas tu sigurnost da ako nesto postavis na internet da ce tamo biti i za 10 godina isto takvo*, bez da ista radis oko toga.) Takodje ne treba nikakvo programersko znanje, ne razlikuje se bitno od koriscenja tekst procesora sa formatiranjem (i slikama.)

 

*Imao sam svojevremeno 1 blogspot, pun fotki, kad sam ga obisao nekoliko godina kasnije, sve su fotke nestale, jer je Google u svojoj mudrosti iz korena bio promenio nacin na koje se fotke linkuju u okviru blogspota...

Edited by Indy
Link to comment
On 29.6.2020. at 10:53, lo zingaro said:

Moze mala pomoc posto je ovo leglo sajber nerdova. Treba mi licni sajt za blog, putovanja i fotografiju. Ako ima neki link gde mogu to sam da ga jaizradim i da je dzaba. I da je za sajberduduke kao ja i da supercool izgleda (mislim da ima te mogucnosti ako se potrudim). I ako je kome preteklo onih Vucicevih 100€...

Hvala

 

Ne znam zašto ti mnogi preporučuju Wordpress kada si rekao da hoćeš da je za sajberduduke. Ne znam kakav je Weebly ali sajberduduci sa sajtovima koje znam koriste Squarespace - i pojedinci i male firme. Evo da te poštedim guglovanja:

 

Edit: sad vidim da Squarespace nije besplatan. E pa onda ćeš morati Wordpress :)

 

Squarespace is easy but less flexible. Wordpress has a steeper learning curve but is more flexible. So at a high level, Squarespace is intuitive and user-friendly but less flexible. WordPress has a steeper learning curve (for example it will likely require you to tweak code at some point) but it is more flexible.

 

 

Edited by trustno1
Link to comment

Tako je. Prva stvar koju su mi iskusni programeri koji programiraju već decenijama, koji su napravili firme i prodali ih korporacijama za milione dolara, zatim oni koji sa 25 godina zaradjuju 300,000 godišnje, rečju jedna zbirka programerskih genija, ono što su mi svi oni rekli je: programeri po ceo dan gugluju. Niko ne zna sve, probaš nešto, ne radi, ne znaš šta je, onda gugluješ i tako celi bogvetni dan.

 

Jedna lepa knjiga Learn Python the Hard Way, isto tako kaže, programeri nonstop gugluju.

 

Tako da, Indy, da si pravi programer, znao bi. ;)

Link to comment
1 hour ago, Indy said:

Nijedan normalan post još nisi okačio... OK, samo navali.

 

Prvo, post se ne kači nego se piše. 

Drugo, ja i da nešto okačim, ja bih to okačiLA.

Treće, sad ozbiljno. Ne razumem kakva je to vrsta diskreditacije: nisi okačio ni jedan normalan post? To isto ja tebi mogu da kažem, sa istim pravom. Moraš objasniti zašto. Savat je stvaran i stvarno od ljudi koje sam napisala. Zašto su ljudi koji rade kao senior programeri za Apple ili Stripe ili Plaid u Njujorku ili su napravili svoju firmu u Njujorku i prodali je pre par godina za oko 10 miliona, i na kraju Zed Shaw koji šta god možda mislio o njemu jeste iskusan i nadasve *ozbiljan* programer, ako su svi oni rekli da *ozbiljni* programeri gugluju po ceo dan, zašto to nije ozbiljno, objasni mi? Doslovce mi je rečeno da je važno shvatiti da niko nikad ne zna sve, čak ni dovoljno, i da je veliki deo programiranja guglovanje i da je to veliki deo dana. Stack Overflow? Ti to ne koristiš u svom radu? I da je važno da se nauči da gugluješ i da lepo pronadješ sve što ti treba. Ako ti misliš da nije tako, bilo bi mi zanimljivo da čujem zašto. Pošto gajim veliko poštovanje prema ovim ljudima i njihovom znanju i radu.

Link to comment
  • 4 weeks later...

koristim gmail od kako su krenuli sa radom. sa novom firmom sam presao sa gmail na adresu domena koji smo kupili. posto tek pocinjemo nemam IT menadzera i dao sam kolegi iz firme da procita malo web hosting for dummies, kupi domain name i namesti hosting za postu na nekom od servisa. on je to uradio na yandexu, ali opasno me zivcira kako sve funkcionise tamo. probao sam da se naviknem, ali ne ide. 

 

mogu li koristiti gmail interface sa svojim adresama koje nisu *@gmail.com?

ako ne mogu, koji servis za email bi preporucili?

navikao sam da radim iz brauzera, ako ne moze u gmail i nema nisam dovoljno dobro, ostaje mi da trazim neki mail client, ali to je rezervna opcija

 

ne mora biti dzabe , ali da je bolje od ovog sranja sto nudi yandex

 

ne razumem se u hostinge i domene, valjda sam razumljivo postavio pitanje

 

osnovna informacija za klijente i dobavljace ce biti svakako na wechat-u i na online platformama, ali treba mi vizit karta sa osnovnom informacijom na www.blablatruc.net i mejl servis koji fercera kako valja, da ne trosim vreme zbog glupavog yandexa.

 

hvala  

Link to comment
1 hour ago, banecare1 said:

mogu li koristiti gmail interface sa svojim adresama koje nisu *@gmail.com?

 

 

Možeš,

 

Settings->Accounts and Import pa nadji Add email account.

Trebace ti parametri (host name, port), mail server mora da podrzava TLS, odnosno ne mora, moze i na port 25 bez toga, ali preporucuju TLS.

 

Ne koristim Yandex, ali pretpostavljam da se i tamo slicno podesava kao na Gmail-u.

Edited by JozoMujica
Link to comment
14 hours ago, JozoMujica said:

 

Možeš,

 

Settings->Accounts and Import pa nadji Add email account.

Trebace ti parametri (host name, port), mail server mora da podrzava TLS, odnosno ne mora, moze i na port 25 bez toga, ali preporucuju TLS.

 

Ne koristim Yandex, ali pretpostavljam da se i tamo slicno podesava kao na Gmail-u.

 

ubacio sam novu adresu u gmail, malo je haoticno jer je sve u jednom inboxu. trebace mi malo vremena da se naviknem, ali svakako dobro kao prelazno resenje. 

 

hvala 

Link to comment

Ima bolje rešenje, da koristiš direktno gmail servere za tvoj domen, plaća se oko 10€ mesečno po korisniku. 
Malo je komplikovano za podešavanje ali dosta dobro objašnjeno. 

Link to comment
21 minutes ago, braca said:

Ima bolje rešenje, da koristiš direktno gmail servere za tvoj domen, plaća se oko 10€ mesečno po korisniku. 
Malo je komplikovano za podešavanje ali dosta dobro objašnjeno. 

 

kinezi blokiraju google servise. mislim da radi samo google translate. meni je bitno da sve fercera ovde bez VPN-a 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...