Jump to content
IGNORED

Kako u inostranstvo...


Hamlet Strašni

Recommended Posts

ne znam zasto svi racunate godisnju platu kad lepo pise da je ugovor...koji moze da traje 3m, 6m, 9m...

i koliko znam tu se ne racuna na pun fond dana u mesecu vec se project planom definise broj radnih dana na projektu

 

druga stvar, u pitanju je engleska za koju je mnogo mnogo tesko dobiti radnu dozvolu ako dolazis iz srbije

ja sam u poslednje 2 godine recimo dosta bio u kontaktu sa recruiterima za razne delove evrope i ono sto su svi rekli je da ne gledam ponude za englesku...upravo zbog radne dozvole

irska npr moze, ali engleska ne

i to sve u slucajevima kad dobijas stalno zaposlenje...za ugovor na odredjeno je jos teze

 

tako da ti preporucujem da gledas neke druge zemlje

Link to comment

Mislim da postoji tax treaty izmedju Srbije i VB, takodje mislim da bi mogao da, s obzirom da nece biti tax resident u VB, da prijavi i plati porez u Srbiji i da trazi Foreign Tax Credit u VB na to. Nisam siguran zasto bi placao Value Added Tax na dnevnice.

Link to comment

Mozda je plata dobra jer ukljucuje premiju za zivot u Basildonu, Clacton on Sea ili Southend (a da to nije zbog popularnosti istih)?  :)

Ako je Chelmsford ili Colchester, bar su vozovi do Londona na svakih 20 minuta.

 

Essex je, realno, dormitory rupetina iako je meni licno prirastao srcu.

Link to comment

Šta je fora sa UK i vizama? Meni je to otprilike jedino gde su rekli da ni za postdok nemam šanse za vizu ako nisam iz EU. A s druge strane, svaka Indijka koju sam upoznala dosad ima brata koji radi u UK. Jel njima lakše da dobiju vizu zbog komonvelta recimo, ili se slučajno pogodilo?

Link to comment

zavisi koliko novca godisnje i koja institucija je sponzor, ali nije problem ako je institucija u vrhu. Pogledaj uslove za tier 2

 

 

Ne znam jel dobro gledam, ali vidim neki uslov da plata bude od 20 000 funti godišnje za startere. To mi ne deluje puno?

Link to comment

Ne znam jel dobro gledam, ali vidim neki uslov da plata bude od 20 000 funti godišnje za startere. To mi ne deluje puno?

 

Mislim da zavisi od profesije? Meni je 2009. trazeno £21k za Tier 2 (General) vizu.

Link to comment

Mislim da zavisi od profesije? Meni je 2009. trazeno £21k za Tier 2 (General) vizu.

 

 

Jel traže i ono da nema drugih UK ili EU džavljana za to radno mesto?

Link to comment

Jel traže i ono da nema drugih UK ili EU džavljana za to radno mesto?

Da, mora da se uradi 'market test' i objavi oglas (negde).

 

 

Sent from my iTelephone using Tapatalk

Link to comment

Da, mora da se uradi 'market test' i objavi oglas (negde).

 

 

Sent from my iTelephone using Tapatalk

 

Ok, pa to taže svuda. Na papiru ne deluje teže od ostalih EU zemalja za dobijanje vize.

Link to comment

Ok, pa to taže svuda. Na papiru ne deluje teže od ostalih EU zemalja za dobijanje vize.

 

U mom slucaju najveci cim je bio sto firma mora da bude licencirani sponzor za zaposljavanje stranaca. E sad, kod velikih firmi/univerziteta/etc. to je verovatno vec uhodana sema - moji su morali da posebno to odrade.

Link to comment
  • 4 months later...

valjda sam sad pogodio topic

 

E ppl, `vako

Postoji sansa da dobijem neki posao u Abu Dabiju u toku sledece godine.
Placen ce mi biti smestaj i ostale dazbine, samo za hranu treba da se snadjem.

Plata je oko 2500-2600$

Je l` to ok kinta tamo? Ne znam kakva je skupoca u gradu sto se namirnica tice itd
Planiram da povedem i buducu mi suprugu ako ovo upadne, je l` dovojno to za izdrzavanje 2 osobe?  :)

I kakve su sanse da mozda i ona nadje neki poslic tamo, cisto da se ne smara.. htela je da konkurise za volontiranje u basti leptira (koja je u Dubaiju) jer se bakce oko toga na faxu itd itd
Al` kapiram da bi mozda i ovako nesto raduckala, u kaficu, prodavnici, knjizari, i tome slicno, jbm li ga cega tamo ima/nema

 
Edited by Have_Fun
Link to comment

Jedna kućna poznanica tamo živi; muž valjda radi u IT sektoru a ona u vrtiću pri čemu nije završila pedagogiju. 

prijavio sam se pa cemo videti sta ce biti.. konkurisao sam za odlazak kroz ~6 meseci...

 

ono sto me najvise interesuje je, da li je ta plata od 2600$ ok za zivot tamo?

placen mi je smestaj i racuni.. oko toga ne brinem, samo za ishranu

 

dakle, 2 osobe bi trebale da se podmire hranom :)

ne bih nesto previse senlucio tamo, ne idem u provod nego da radim (pod uslovom da me odaberu :) ), ali ne bih bas ni da se nesto preterano suzdrzavam pa da ne izadjem nigde i samo "pos`o-kuca, pos`o-kuca".

 

a ne bi bilo lose i neki dinar da ostane mesecno :)  jer je ovo na odredjeno vreme

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...