Jump to content
IGNORED

Kako u inostranstvo...


Hamlet Strašni

Recommended Posts

Posto vidim da radis sa SAP i imas uvid u trziste u Srbiji, da te pitam nesto. Sta mislis kakve sanse/perspektivu/opcije bi u Srbiji imao neko sa 18 godina SAP iskustva (iz Severne Amerike)?  Da li je bolje da se radi kao neki freelancer/independent contractor ili da se zaposljava na stalno u nekoj firmi koja je na SAP?  Koliko takvih firmi ima?  Da li postoje nagovestaji veceg broja novih implementacija?  Ne, ne pitam za druga, niti imam planove da se vracam, cisto sam radoznao.  Odgovor moze i na PM da ne kvarimo temu ovde...

 

Sa 18 godina iskustva šalji CV direkt u SAP SE. :D

Link to comment

danas je onaj drugi dan kad gledam oglase i ima jedan za koji sam super kvalifikovan :D. Može neko da mi rastumači ovu brojku , jer sam neiskusan u traženju posla.

 

Job Type: Contract
Date Posted: 2nd June 2016
Location: Essex
Salary: - £450 per day

 

blablabla ... Currently shortlisting contractors for this initial 3 month project.The role will likely be extended for the right contractor as the company is looking to increase its usage ...

Edited by Lezilebovich
Link to comment

Verovatno je bruto. Cifra je više nego odlična iako je Engleska skupa a posebno Eseks i taj kraj oko Londona. Prijavi se, šta te košta. Ta tri meseca idi sam pa ako ti produže ugovor dovedi porodicu, ako ne taman si uzeo finu kintu. A i imaćeš vremena da središ sve za njihov dolazak.

Link to comment

danas je onaj drugi dan kad gledam oglase i ima jedan za koji sam super kvalifikovan :D. Može neko da mi rastumači ovu brojku , jer sam neiskusan u traženju posla.

 

Job Type: Contract

Date Posted: 2nd June 2016

Location: Essex

Salary: - £450 per day

 

blablabla ... Currently shortlisting contractors for this initial 3 month project.The role will likely be extended for the right contractor as the company is looking to increase its usage ...

 

450x5x52 = 117k funti godisnje - to je fantasticna plata, uzmi obzir npr. da su prosecne inzenjerske plate u UK izmedju 35 i 65k funti godisnje. Nadjoh na brzaka neki clanak iz Mirrora prosle godine gde pise da je u UK prosecna plata 26,5k funti godisnje. Sa ovom ponudjenom platom mozes komotno da zivis u Londonu a kamoli u Eseksu.

 

I da, cifra je bruto. Samo pazi ako odes negde na 3 meseca kao honorarac fakticki, obrati paznju na problem oporezivanja, tj. gde treba da placas porez, tamo ili u Srbiji kada se vratis, u Srbiji ce te svakako odrati zesce, pa je mozda bolje naci osnov da se porez plati tamo, mada nakon samo 3 meseca verovatno ne stices tax residency

Link to comment

Mislim da je jako pogresno racunati za contractore sa formulom danx52x5  jer imas 5 nedelja godisnjeg, par dana si bolestan, mislim da je takodje u UK oko 10 neradnih dana. Ne znam kako se racuna porez u UK ali ako je progresivan trebalo bi da te dobro guli. Ovo je puno blize izmedju nekih 55k i 65k GBP godisnje. 

 

PS. 

To je i dalje ok ponuda ali nista spektakularno.

Link to comment

Bruto je sigurno, ali na netu ima pouzdanih kalkulatora neto plate za svaku zemlju.

 

Naravno da je 52X5X450 preterana cifra, ali meni nije jasno kakva je to vrsta radnog odnosa ako je plata naznacena u danima. Mozda ne treba odbiti samo neradne dane i godisnji nego i jos ponesto.

Link to comment

Bruto je sigurno, ali na netu ima pouzdanih kalkulatora neto plate za svaku zemlju.

 

Naravno da je 52X5X450 preterana cifra, ali meni nije jasno kakva je to vrsta radnog odnosa ako je plata naznacena u danima. Mozda ne treba odbiti samo neradne dane i godisnji nego i jos ponesto.

Što ti je to neobično? Konsultantski posao uvek ide u danima...

Link to comment

Mislim da je jako pogresno racunati za contractore sa formulom danx52x5  jer imas 5 nedelja godisnjeg, par dana si bolestan, mislim da je takodje u UK oko 10 neradnih dana. Ne znam kako se racuna porez u UK ali ako je progresivan trebalo bi da te dobro guli. Ovo je puno blize izmedju nekih 55k i 65k GBP godisnje. 

 

PS. 

To je i dalje ok ponuda ali nista spektakularno.

 

Ne znam kako je UK, ali valjda ako si zaposlen na stalno placen je i odmor i ti neradni dani (osim vikenda naravno) tj. drzavni praznici, a i bolovanje.

 

Racunica je bila samo okvirna, ako je u pitanju konsultantski posao ili slicno, ne bi me cudilo da se radi i vise od 5 dana nedeljno u proseku.

 

Btw, nek je i 40 dana neplaceno (5 nedelja godisnjeg - 25 dana - plus 5 dana bolovanja + 10 dana praznika), za 450 funti na dan to izadje opet 99k funti godisnje, znacajno vise od tih 55-65

Link to comment

Mislim da je jako pogresno racunati za contractore sa formulom danx52x5  jer imas 5 nedelja godisnjeg, par dana si bolestan, mislim da je takodje u UK oko 10 neradnih dana. Ne znam kako se racuna porez u UK ali ako je progresivan trebalo bi da te dobro guli. Ovo je puno blize izmedju nekih 55k i 65k GBP godisnje. 

 

PS. 

To je i dalje ok ponuda ali nista spektakularno.

 

Osnovni godisnji [pogotovo u privatnim firmama] je 20 dana godisnje, jer statutory leave je 28 dana, ali onda poslodavac u to uracuna i 8 dana praznika.

 

 

Je li tih tvojih £55-65k bruto ili neto?

 

£117k bruto je malo ispod £72k neto.

 

tWgkM4t.png

Link to comment

pa valjda se uvek daje bruto plata kada je u pitanju konsultantski posao? Oni ti daju pare i ne brigaju ni za sta vise, ti sam placas porez, sam placas zdravstveno osiguranje, itd.

 

Uostalom James bi trebao da bolje zna od nas severnoamerikanaca kako se to radi u UK.

Link to comment

pa valjda se uvek daje bruto plata kada je u pitanju konsultantski posao? Oni ti daju pare i ne brigaju ni za sta vise, ti sam placas porez, sam placas zdravstveno osiguranje, itd.

 

 

Plata se daje bruto za sve poslove, ne samo konsultantske [tj. jos ne videh negde neto], ali me je zbunilo kako je skinuo samo mesec i po dana [praznici, bolovanje] od godine, a prepolovio tu platu od 117k.

Link to comment

Plata se daje bruto za sve poslove, ne samo konsultantske [tj. jos ne videh negde neto], ali me je zbunilo kako je skinuo samo mesec i po dana [praznici, bolovanje] od godine, a prepolovio tu platu od 117k.

Ali se valjda konsultantima ostavlja da preko svoje firme (ili posrednicke firme, ako ih ne primaju direktno) plate porez? Ovo je povoljno za konsultante jer onda mogu svasta nesto da odbiju od poreza sto inace ne bi mogli ako bi se vodili kao sluzbenici firme i tako im na kraju poreska stopa bude manja.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...