Jump to content
IGNORED

Igrice za mobilni


katamaran

Recommended Posts

Ja moram da se ispovedim da su mi mobilne igrice prilično depresivne i razočaravajuće. Negujući od ranije, jedan prilično elitistički stav, da je pravi gejming samo PC master race desktop gejming a sve ostalo zamajavanje moram da pojačam ovaj stav jer od kad sam tražio preporuku za mob igrice do sad zaključio sledeće:

 

1. imaju vrlo slab playability/replayability - instaliraš, izdrndaš X vremena i već ti se ponovo ne pokreće

2. najčešće sam gameplay i igra ne izgleda onako kako se reklamira

3. fokusirane su na mamiparenje ili beskrajno ubijanje u mozak gledanjem reklama

4. često su predebilno "razgranate" pa su tu neki silni dodaci i add-oni i leveli i craftovi i kozmetika i ovo i ono pa se strukutra igra praktično izgubi

5. stalno se nešto negde dešava, samo da klikćeš da proveravaš, da pokupiš, da skroluješ po ekranu

6. apsolutno odsustvo bilo kakve igračke atmosfere

 

ne bacam hejt, već samo moje 2 pare :sleep:

  • +1 4
Link to comment

pa dobro. to jeste istina.

 

ali ima i dobrih igara, gde gameplay je odličan. replayability veliki.

samo treba kopati po đubrištu Play/Apple Storea da bi se došlo do tih bisera.

 

ali, zavisi šta tražiš. ja ne tražim AAA sa besnom grafikom od igara na mobilnom.

korisnički zahtevi i mehanizmi u igrama su potpuno drugi.

  • +1 1
Link to comment
46 minutes ago, Singer said:

Ja moram da se ispovedim da su mi mobilne igrice prilično depresivne i razočaravajuće. Negujući od ranije, jedan prilično elitistički stav, da je pravi gejming samo PC master race desktop gejming a sve ostalo zamajavanje moram da pojačam ovaj stav jer od kad sam tražio preporuku za mob igrice do sad zaključio sledeće:

 

1. imaju vrlo slab playability/replayability - instaliraš, izdrndaš X vremena i već ti se ponovo ne pokreće

2. najčešće sam gameplay i igra ne izgleda onako kako se reklamira

3. fokusirane su na mamiparenje ili beskrajno ubijanje u mozak gledanjem reklama

4. često su predebilno "razgranate" pa su tu neki silni dodaci i add-oni i leveli i craftovi i kozmetika i ovo i ono pa se strukutra igra praktično izgubi

5. stalno se nešto negde dešava, samo da klikćeš da proveravaš, da pokupiš, da skroluješ po ekranu

6. apsolutno odsustvo bilo kakve igračke atmosfere

 

ne bacam hejt, već samo moje 2 pare :sleep:

+6 Boldovano posebno

Link to comment

Meni su do dan danas najbolje mob igrice bile "Doodle Jump" i "Fruit Ninja". Zasto su dobre? Zato sto maksimalno koriste interfejs koji ti je dostupan na telefonu, a nije dostupan na drugim uredjajima.

 

Van toga voleo sam "Angry Birds" i "PvZ", i takve igre za mob mi leze, nesto sitno gde partija traje 2-3-5min.

 

Ovo ostalo mi nikad nije leglo, pizdim kad vidim da moram da grindujem mesec dana nesto ili da platim to 0.99$ i pokupim odmah, izes to. Takodje, nisam do sada video niti jednu igru sa PC/konzole portovanu za telefon da je nesto dobra, sve sklepano ko frankestajn, podesno za mikrotransakcije. 

  • +1 1
Link to comment
25 minutes ago, goofs said:

Meni su do dan danas najbolje mob igrice bile "Doodle Jump" i "Fruit Ninja". Zasto su dobre? Zato sto maksimalno koriste interfejs koji ti je dostupan na telefonu, a nije dostupan na drugim uredjajima.

 

Van toga voleo sam "Angry Birds" i "PvZ", i takve igre za mob mi leze, nesto sitno gde partija traje 2-3-5min.

 

Ovo ostalo mi nikad nije leglo, pizdim kad vidim da moram da grindujem mesec dana nesto ili da platim to 0.99$ i pokupim odmah, izes to. Takodje, nisam do sada video niti jednu igru sa PC/konzole portovanu za telefon da je nesto dobra, sve sklepano ko frankestajn, podesno za mikrotransakcije. 

Samo su ptice ubili reklamama...

 

Ja sma pikao neke svemirske brodove, na tragu arlkada iz 80ih (HAWK, mislim da se zove), ali sma došao do nivoa, gde moram da platim da bi nastav i(mislim, ne bukvalno, ali mi trebaju dodaci, koji koštaju tipa 20-30€, da bi mogao da pređem tablu)... Od tog dobijam ospice...

 

 

Link to comment

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.racecat.fantasy

 

Ja ovo igram već godinu dana i uživam. Baš po mom ukusu, nema intruzije reklama, jedino kad hoćeš extra nešto onda može.

 

Baš zadovoljan.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ubisoft.hungrysharkworld

 

Gladnu ajkulu isto volem, mislio sam da će biti smeće ali ima neke satisfakciju u izjedanju flore i faune.

Može offline bez reklama, sa online režimom bude dosta reklama u obliku videa od 30sec al onda može i da se učestvuje u misijama nedeljnim.

  • +1 1
Link to comment
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

A i nema doktora, najjače klase iz trojke. A ni Monk nema ono brutalno zvono, bar do 30og lvla. Ali opet će se pegla, reče drugar da ga skida na komp pa ćemo probati zajedno.

Link to comment
  • 1 month later...
21 minutes ago, Svarog said:

fantastični Into The Breach portovan na mobile.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.netflix.NGP.IntoTheBreach&hl=en&gl=US

 

iako store prikazuje da je igra besplatna treba vam Netflixov nalog da bi mogli da je zaista igrate.

nisam siguran kako im to radi, da li već postojeći Netflix nalog omogućava korišćenje i njihove gamin platforme ili su to skroz odvojene stvari.

 

da napomenemo i da je ovo izašlo u paru s advanced updateom koji je u igru ubacio 5 novih mech timova, 40 novih oružja i još svašta nešto. jedini problem s itb-om kad je onomad izašao je bio nedostatak raznovrsnosti u samom gejmpleju, a sad se radi maltene o savršenoj igri, ja se drogiram istom otkako se apdejt pojavio :happy:

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...