Jump to content
IGNORED

Liga Šampiona 2015/2016, 16/17...


theanswer

Recommended Posts

Ali gde nađu ove sudije da sviraju mečeve kvalifikacija. Gledajući njih i Toletovi delioci pravde deluju kao profesionalne sudije.

 

Retko kvalitetan (dvo)meč za drugo kolo kvalifikacija za CL.

Link to comment
  • Replies 7.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    481

  • John Coltrane

    448

  • renne

    358

  • Pokojni Ruxin

    333

Top Posters In This Topic

Posted Images

meni se čini da penal za Steauu nije postojao.....takođe, mogao je da pokaže direktan crveni rumunu srednom drugog poluvremena za ono "izuvanje" na sredini terena

Link to comment

Generalno je problem suđenje, pogotovo u ovom prvom i drugom kolu EL i EC, UEFA angažuje verovatno oko 50ak sudijskih trojki/četvroki/petorki/šestorki po kolu, pri čemu im ne sude kvalitetnije sudije. Od naših su svirali Glođović, Grujić i meni dva nepoznata Milan Ilić i Srđan Jovanović. Za ovu prvu dvojicu znam da ne znaju da sviraju.

 

Sada sam malo guglao:

 

 
UEFA je objavila novu kategorizaciju sudija koja će važiti za prvi deo 2015/2016 sezone. Što se tiče naših sudija tu nažalost nije bilo nikakvih pomeranja. Milorad Mažić je prema očekivanju ostao u Elit grupi. Vlado Glođović je ostao u Drugoj grupi, dok su u trećoj ostali Danilo Grujić, Milan Ilić i Srđan Jovanović.

Ako smo kod Mažića i Glođovića očekivali da ostanu na mestima koje im objektivno pripada, kao i da je rano bilo za očekivati da Ilić i Jovanović već sad promene kategoriju, s obzirom da su FIFA sudije postale od 01. januara 2015. godine,  postojala nada da možemo očekivati da će Danilo Grujić, imajući u vidu vreme dolaska na inter listu, promenuti kategoriju. To se nije dogodilo pa se sada otvaraju mnoga pitanja na koja će Sudijska komisija FSS već koliko u septembru morati da da odgovor.
 

Što se tiče nove UEFA kategorizacije interesantno je to da su u sudije Elit grupe promovisani Ivan Bebek iz Hrvatske, Klemon Turpin iz Francuske, Anastasios Sidiropulos iz Grčke, Daniele Orsato iz Italije, Bas Nijhuis iz Holandije, Simon Marčiniak iz Poljske, Ovidiu Alin Hategan iz Rumunije i Sergej Karašev iz Rusije. Prema novoj kategorizaciji Elit grupa sada ima 29 sudija, Prva grupa 59 sudija, Druga grupa 75 sudija a Treća grupa 107 sudija.

 

edit. Sada vidim da je ovaj Jovanović svirao meč OFK Beograd - Crvena zvezda od pre neki dan. Dobro je odradio posao, mislim da samo jedan mali ofsajd nije video pri 4-2 rezultatu. Svirao je isti meč istih rivala. Ilić je svirao Zvezdi poslednja dva meča u prošloj sezoni. Verovatno ih uvode rano na ove liste da bi imali što veće iskustvo i kredibilitet za domaću ligu, kao mlade sudije.

Edited by Nemanja Posrbica
Link to comment

Počela naredna runda kvalifikacija. Otvoreno mečom u Mosvki, CSKA - Sparta Praha. Upravo je CSKA poveo golom Dzagoeva.

 

Specijalitet večeri je Fenerbahce vs Shakhtar (20h). Nadam se da će Rudari dobiti. Dinamo večeras u Zagrebu protiv Moldea od 21h.

Link to comment

Joj kako Dzagoev promasi ceo fudbal sa peterca.

 

edit: A stream bez komentatora, milineeeee :D

Edited by John Coltrane
Link to comment

Jbt, pre manje od 3 meseca su ga jurili timovi iz premijer lige, a sada je pred otkazom u Izraelu

 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...