Jump to content
IGNORED

ABA liga 1/2 finale: KK Crvena zvezda - KK Partizan


Giggsy

Zvezda-Partizan  

92 members have voted

  1. 1. Kako ce se zavrsiti polufinale?

    • Partizan 3:0
      9
    • Zvezda 3:0
      15
    • Partizan 3:1
      20
    • Zvezda 3:1
      32
    • Partizan 3:2
      8
    • Zvezda 3:2
      2
    • Cirkus, nece se ni zavrsiti
      6


Recommended Posts

 

A šta je selektor video loše? Kaže nedopustivu priču sa sudijama, u kojoj je prednjačioNikola Kalinić. Đorđević mu je zbog toga “očitao lekciju”.

“Pozvao sam Kalinića i rekao mu da od početka sezone gestikulira što je neprihvatljivo za jednog reprezentativca. Rekao sam mu: "Hajde da izbegnemo takve stvari. Ima ko će da se raspravlja sa sudijama, kada zatreba". Nema šta ko da priča sa sudijama. "Igraj, bre, dečko. Daj tri trojke zaredom i završi posao! Ti se zoveš igrač, ja sam trener i moj posao je da tražim tajm-aut na vreme, da postavim filozofiju igre u odbrani ili napadu." Nikog neću da maltretiram, ali pravila lepog ponašanja moraju svi da znaju. I to je osnova za dalje”, jasan i glasan bio je Đorđević.

 

Wtf!?  :o

 

 

Ra je dingospo, on se ne raspravlja sa sudijama, a neko nekad mora.  :fantom:

 

Nadam se i da je Sale skrenuo Macvanu paznju da ne treba da se raspravlja sa Blicom i informerom kada daje izjave. Cak i ako ne racuna na njega, treba mu, kao mladom coveku, reci da ta kolicina doolizma ostavlja posledice.

Link to comment
  • Replies 3.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Blud

    179

  • Frank Pembleton

    170

  • Timmy

    155

  • elementary

    121

Top Posters In This Topic

Posted Images

^^^to bi i imalo smisla, mada ne moze taj kontekst da se izvuce iz napisanog.

 

Ma to je neki portal izvukao ono što njima zvuči sočno, Đorđević kao kritikuje Kalinića. Intervju je iz Blica, u njemu hvali ponašanje i Kaline i Mitrovića na ovim utakmicama. O odnosu sa sudijama je bilo više načelno: 

 

- Šta oni uopšte imaju da pričaju sa njima? Igraj bre dečko, daj tri trojke zaredom i završi posao. To je tvoj posao, ti se zoveš igrač.

Dalje, u Partizanu igrač ide ispod bloka za Vilijamsa i Kalinića, primi tri trojke, pa se onda ljuti na arbitre. Pa nemoj, odgovori ti meni, zašto si išao ispod bloka na pipkenrolu? Čija je to greška?

Link to comment

Ipak je ovo za svlačionicu, a ne za novine. Samo mu je zapečatio  lošu reputaciju među sudijama.  A tek treba da igra bitne utakmice, i za Zvezdu i za reprezentaciju

Link to comment

Đorđević je to rekao u pozitivnom kontekstu, pričao je kako je Kalinić bio smiren u polufinalnoj seriji i odlično igrao umesto da se raspravlja sa sudijama (kao što je radio cele sezone). 

 

 

Neka ga je pozvao i rekao mu da se smiri.

 

+1 za Saleta.

 

 

Pa pitali su ga sta mu se nije svidelo i covek odgovorio, nije on sam nazvao redakciju i objavio im da je objasnio™ Kalini kako da se ponasa. 

 

 

Znaci nista od Macvana u reprezentaciji. :fantom:

 
 
+1
Link to comment

Sad se dovodi u pitanje i odbrana pika ispod bloka protiv Vilijamsa..zaključavaj topik.

 

Naravno da se dovodi u pitanje kad je to bila jedna od stvari koja je odlucila poslednju utakmicu.

Link to comment

Jbg, nemamo centarsku liniju Olimpijakosa od sinoć pa da možemo da ga branimo na neki drugi način. Kao da su sad svi zaboravili Zvezdine serije mečeve ukojima niko nije mogao da pogodi trojku.

Link to comment

Ma kakva centarska linija Olimpijakosa. Najbolje da moras da ides ispod pika i pustas coveka da ti prelomi utakmicu serijom trojki ako nemas jednog Dunstona.To je prosto bio cuveni koncepcijski rizik, koji nam se obio o glavu.

Link to comment

Ja mislim da je neki konsenzus pred početak ove serije bio da je taj rizik jedina šansa Partizana i da će Zvezda da dobije ako budu pogađali otvorene šuteve u pristojnom procentu.

Link to comment

Ma kakva centarska linija Olimpijakosa. Najbolje da moras da ides ispod pika i pustas coveka da ti prelomi utakmicu serijom trojki ako nemas jednog Dunstona.To je prosto bio cuveni koncepcijski rizik, koji nam se obio o glavu.

 

Naravno, ali nije i da smo mogli mnogo drugačije da igramo sa onim što imamo. Možda u nekoj ultra agresivnoj odbrani, presingom i igrom na prvi pas i jednom delu utakmice od 2,3 minuta iskoristiti ove igrače koji nisu ulazili nešto kao Radonjić što je uradio sa Dangubićem u trećoj (btw to je ogromno meni iznenađenje da ga je tako žrtvovao, moglo je i o glavu da mu se obije, ali nije zato svaka čast). Ali jako teško jer je Vanja još uvek fizički daleko od ovog nivoa košarke, Daloa se i sam plašim.. A na drugoj strani Radonjić žrtvuje jednog Dangubića a i od Jovića konstantno dobija neku produkciju u napadu u pogledu pogađanja otvorenih midrangeova uz svesrdnu pomoć tragične odbrane Akojona gde u jednoj situaciji na bloku na nekih 5 metara Akojon ide ispod i Jović ga lagano probija do koša, to kad sam video, umalo se nisam upucao. Jednostavno je Radonjić posle 5 susreta tokom sezone konačno shvatio kako treba da koristi mnogo dužu klupu koju ima, što je uz blago pomeranje u korišćenju Bobija u napadu i prilično neverovatno šutersko ludilo Kalinića, Dženkinsa i na kraju Vilijamsa bilo i više nego dovoljno da se dobije ova serija.

Link to comment

prilično neverovatno šutersko ludilo Kalinića, Dženkinsa i na kraju Vilijamsa bilo i više nego dovoljno da se dobije ova serija.

 

Kako da ne, inače nam je cele sezone standard 0/19 i oni promašaji protiv koncepcijskog rizika™ na onom derbiju.

Link to comment

Kako da ne, inače nam je cele sezone standard 0/19 i oni promašaji protiv koncepcijskog rizika™ na onom derbiju.

 

Nije vam baš ni ovo standard.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...