Jump to content
IGNORED

Sjetimo se djetinstva (moji prvi igrački koraci)


Singer

Recommended Posts

Meni ostalo u sećanju da sam Pong igrao na nekoj konzoli, ali ovo što mi izlazi na Google Images mi ne deluje poznato.

 

Neke od igara koje sam voleo (sve na C64) su: Decathlon, Quest for Tires, 1942, One on One, Encounter, Uridium i Gyroscope. Mislim da sam najviše igrao The Great American Cross-Country Road Race.

 

Sećam se i jedne drage, komšijine, koja nije bila na kompu, već je bila neka mega portabl video igra, ili mini konzola sa malim integrisanim džojstikom - ne znam kako bih to bolje opisao. Nešto sa dinosaurusom, jajima i vulkanom.

Link to comment

Prva igrica mi je bila kod burazera u Sarajevu, komodor, ubaci kasetu pa igraj, al da mu ubiješ ne mogu da se setim koja je igrica bila u pitanju. S obzirom da je Sarajevo, to bi morala biti neka '90 godina.

Meni su kupili 486 kasnije i najčešće igrana je bila NBA 89

http://www.youtube.com/watch?v=tHw9Xu89jEM

 

bilo je super, nekoliko igrača iz nekih pozicija nije moglo da promaši... James Worthy je davao koševe i iza leđa :D, a čini mi se Paxman je imao neku poziciju tza trojku sa koje nije promašivao. najveće nerviranje sa ovim nemogućim koševima je bilo kada igram protiv brata ...

 

druga dosta igrana je bio supaplex.

 

na trečem mestu je The Incredible Machine

Edited by Lezilebovich
Link to comment

Ajde to, nego koliko brojeva Sveta Kompjutera imate?

 

Nijedan. Moj izbor je bio

 

MMH_85_01_001.jpg

 

Aha :naughty:

 

Ovo bi i sada pikao

 

ds.png

 

Jbt, Pong, moja prva igrica :thumbup: Pikali cale, Bogdamudusuprosti, i ja krajem sedamdesetih i pocetkom osamdesetih. Ja, divote!

 

Sto se kompjuterskih igrica tice, najomiljenije na mom C64 bile su mi

 

107498.jpg i 

 

International+soccer2.jpg

 

Nikad ne stigoh do kraja Boulder Dasha, pa nemam pojma ni koliko levela ima. Znam sigurno da sam presao stotku, i da nisam stigao do kraja. Na International Socceru sam bio tata mata, tukao kako kompa, tako i ostale protivnike za drugim dzojstikom...

 

Ima tu jos igrica, poput Mini-putt, Jungle Hunt, itd... Ko ce ih se sve setiti...

Link to comment

supaplex, igra na kojoj smo ja i burazer proveli ubedljivo najvise vremena.

 

na kraju su ostala 3 nepredjena nivoa, 110, 108 i valjda 103.

 

cak se i cale navukao u jednom trenutku.

 

svasta se igralo, ali jedna od najludjih igara koje i sad pamtim je the woodroff and the schniblle of azimut, najbolja zabava ikada.

Link to comment

nikad nisam imao komodor i slično. prvi dodir sa video igrama su bili automati. bio sam najmlađi u igraonici koji je "obrnuo" "helikoptere". prva igrica u koju sam se zaljubio - helikopterska pucačina po avionima, letiš tragaš za vojnim bazama na koje treba da sletiš i onda se seliš u tenk kojim treba da razoriš bunkere u bazi. super je ako uspeš da pronađeš džip jer je dosta brži i pucački efikasniji od tenka. zaboravio sam kako se zove ali imam je na starom kompu :lolol:
kada sam bio III/IV osnovne čak sam i prodavao žetone u toj igraoni u komšiluku. bio je tu neki Kung Fu - 100 poena ako udariš nogom, 200 ako udariš rukom, bossevi na kraju "faza" (tako smo ubosni zvali nivoe); donkey kong i ladno ne mogu da se setim šta je bilo na ostalim aparatima a bilo ih je desetak. sećam se jedne igrice koja nije bila jako popularna zbog izgleda, zvali smo je crvenkapa mada veze nije imala sa istom - skupljaš neke bobice u bomberman/pacman okruženju i rokaš neprijatelje kuglicom koju dobiješ kada skupiš određeni broj bobica. fora je bila da taj aparat pri uključenju u struju otkuca jedan kredit pa smo ga rokali for free i skontali da je igrica zapravo super :)
vremenom su se pojavljivali i drugi aparati: Out Run (crveni ferari, jurnjava pored plaže), slična igra sa pandurskim ferarijem, možda je to zapravo bio Miami Vice, Dragon Ninja, Double Dragon, neki helikopterčići, plavi i crveni, zajebana pucačina sa perspektivom od gore, Punisher,...

1943 - The Battle Of Midway i njeni nastavci su mi uzeli dosta vremena. bila je i neka dobra pucačina iz prvog lica sa nišanom kojim upravljaš pištoljem, drugačiji aparat od dotadašnjih, to je bilo ludilo.

obožavao sam Rush N Atack (Russian Attack :lolol:)

maxresdefault.jpg

Tiger Road je isto bio hit:

0.jpg

kasnije Sega Master System konzola i Alex Kid, Mickey Mouse istripovani u zemlji čudesa, Helikopteri (ne sećam se naziva) i to je to jer više kertridža nije bilo.
onda je došla na red Sega Mega Drive i veliki izbor igara sa njom od kojih bih izdvojio; Earthworm Jim Series, True Lies, J League Soccer Pro (prvi fudbal koji je bio igriv poput PESa kasnije), itd.
kasnije Sony Playstation i isto veliki izbor igara od koji smo naravno najviše pikali fudbal. pore fuce u sećanju će mi ostati Metal Gear Solid i Rage Racer i Ridge Racer Series koje i dan danas volim da igram. arcade car race, fantazija okruženje, drifting, muzika, droga od igrice.
kasnije sam jednostavno prestao da igram bilo šta jer je ekipa duvala previše ganje u tim seansama a ja sam hteo da izađem iz toga (tu negde oko pojave plejstejšna 2) a igraonice su bile krš. inače taj trip odlaska u igraonicu mi je dojajan - 2-3 sata odigraš i furaš dalje, ali pojavom konzola i pc igraonica to nije bio taj šmek kao u igraonicama sa automatima na žetone. iznajmljivanje konzola je bilo jedno zlo :lolol:

gledam sad na jutjubu i ne mogu da verujem da je neko mogao ovo da igra u nekom drugom camera viewu - samo concrete:

Edited by maheem
Link to comment

 

Jao da ovaj staticni fudbal :)

 

Nego ja pamtim neki perverzni dzojstik za komodor(e), pored onog klasicnog, koji je bio majka za dekatlon. Ovako nesto, znam da je ulozak bio zamenjiv :)

 

tumblr_nkkquqfcM31up4zp5o1_1280.jpg

Link to comment

edit: i ovo takodje.. mada je to vec bilo dosta novije

 

ovo se toliko igralo da sam na kraju obrnuo celu igru sa jednim zivotom.

 

sa mustafom naravno

Link to comment

Tih dzojstika sam porazbijao na tone. Moji su svake nedelje po par novih morali da mi kupuju. Posebno ove, broj im se ne zna:

 

joy016.jpg

 

Ah, da, oduvek sam bio sore loser :blush:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...