Jump to content
IGNORED

Deutschland


MancMellow

Recommended Posts

19 hours ago, Venom said:

Divne vesti, japi retardi uz pomoc AfDa preuzeli jednu pokrajinsku vlast. Nisam siguran kakav je tacno sistem, ali mi nije jasno sta misle da postignu sa vladom gde imaju 60% od potrebnih mesta. Kancelar™ je iz FDP-a stranke koja je usla sa tacno 5,0% tj na jedvite jade. Trenutno ih svi mrze, AfD zadovoljno trlja ruke. Sve to da ne bi imali "levu" vladu. Bolest.

 

ima smisla da se na temi komentarisu uniforme, a ne vest o turingiji o kojoj bruje tviter i mediji. u pokrajinskom parlamentu levica ima 28 mandata, sa zelenima i spd 42. fdp koji je jedva usao u parlament ima 5, cdu 21 i afd 22.

bio je prvi krug glasanja, kandidati iz levice i afd. za levicu 43, za afd 22, cdu i fdp nisu glasali. u trecem krugu je bila dovoljna prosta vecina, ja imam 2, ti imas 3, ti si pobedio. odjednom se pojavljuje kandidat iz fdp i dobija glasove cdu, fdp, ali i afd. ramelow dobija 44 glasa, afd kandidat 0. sad izgleda da nije samo u srbiji obicaj da se daju nesuvisla objasnjenja. tviterasi prebacuju odgovornost na fdp iako su iz cdu mnogo veci krivci. fdp i cdu se prave da nisu ocekivali da ce afd glasati za njihovog kandidata i da su prevareni, a niko da postavi pitanje zasto su izasli sa kandatom koji bi samo casno izgubio u 3. krugu? zasto trcati za autobusom koji je vec krenuo? turingijski cdu i fdp bi najradije, da je do njih, napravili pokrajinsku vladu sa podrskom afd, ali ne mogu i ovo su uradili iz pakosti i zelje za opstrukcijom.

 

 

Link to comment

Podneo je ostavku danas oko 2 popodne, ako to moze uopste tako da se kaze. Mada kazu da mu za vladanje od 24h sleduje plata od 93k, pa verovatno moze tako da se kaze. Najavio je raspustanje skupstine, ali je CDU protiv. Kazu da ce tesko bez njih jer im treba 2/3. On kaze da ce onda da glasanje o poverenju, to ce moci da proguraju, pa onda ako ne izaberu nikog za 70 dana idu automatski novi izbori.

 

Nisam video licno, ali rece mi neko da je i SPD najavio da moraju da razmisle i o koaliciji na saveznom nivou, ako ce "CDU da paktira sa fasistima". Oglasila se i Merkelova da odluku treba povuci. Na to je naravno odmah skocila svinja iz AfD-a, da se ne dozvoljava demokratsko odlucivanje ako ne odgovara belosvetskim mocnicima™. Ovim naravno svi u svim scenarijima gube osim njih. Stvarno ne znam o cemu su razmisljali.

Link to comment

afd je pogresio sto nisu ove najesktremnije ostavili u npd. u pola ovih drzava na istoku bi do sada mogli u vlast sa cdu i fdp. a moguce je i da je rec bas o debilima koji nikako nista ne bi normalno mogli da organizuju pa bas nece u vlast. cdu i fdp bi rado izbegli da se bas svi uguraju u vladu osim afd, ocajni su i ovo je potez ocajnika. ja se prijavio iako sam znao da gubim sa 43-26, lol. pa sto si se prijavio, gde je rezon u tome?

Link to comment
  • 2 weeks later...

неки неонациста и инсел убио 10 људи и себе и наравно да је оставио манфесто. јебо их манифесто у главу

Link to comment

U poslednjih 6 meseca je:

 

1. Ubijen gradonačelnik Kasela od strane fašiste

2. Napad na sinagogu u Hale od strane fašista

3. Pronađena skrivena fašo grupa unutar policije

4. AFD se gura politički slično kao tokom 20tih i 30tih

5. Sada ovo u Hanau, lik je bio situiran, studirao bwl, radio u banci, ali fašista

 

Pa prošle onaj vojnik Bundeswehr koji se prijavio kao migrant i tim indetitetom planirao napade... 

 

Ne znam, ali nešto smrdi u državi Nemačkoj... 

Link to comment
9 minutes ago, assignment said:

studirao bwl

 

zar nije imao 50g?

 

inače da, nemačka je baš čudna. ne znam da li je do velike količine nenemaca na ulicama ili do toga što je nemačka pogodno tlo za takve gluposti. možda i oba

Link to comment

Da valja, ne valja...
Meni je najveći "problem" tu što Nemačka svojim ekonomskim stanjem ima snagu da zaista napravi sranje unaokolo...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
7 minutes ago, Ravanelli said:

 

zar nije imao 50g?

 

inače da, nemačka je baš čudna. ne znam da li je do velike količine nenemaca na ulicama ili do toga što je nemačka pogodno tlo za takve gluposti. možda i oba

 

Rodjen 77... Bio je studirao, pre toga nije hteo u vojsku već služio civilnu službu, potom se zaposlio u bankarstvu... 

 

Edit: Ja sam takođe 77mo, rodjen u Nemačkoj, jer moji došli kao gastosi a družio se skoro izključivo Nemcima, po meni Nemačka ne samo da je pogodno tlo, već nikada nije izkorenila nacizam koji nije izmislio Hitler, u istu trubu je duvao i njihov zadnji Kajser koji je krenuo u 1 svetski... 

Edited by assignment
Dodatak
Link to comment

da, upoznao sam jednog nemačkog nacionalistu. mi studenti, svi ok, družimo se... i tu bio neki argentinac koji je došao na tehnički uni u karlsrueu, ovaj ga zadavio sa pitanjima zašto dolazi on u nemačku, kada nemačka ima veliki procenat nezaposlenih. tačno vidiš da je iz kuće. posle toga mi pričao još nekoliko priča o ponosnom nasledstvu

Link to comment
  • Redoran locked and unlocked this topic
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...