Jump to content
IGNORED

Deutschland


MancMellow

Recommended Posts

Jebeni istocni Nemci. Za sada je Afd grupisan bukvalno po granicama istocne i zapadne nemacke.  Na izborima 2017. godine skoro svuda na istoku su imali preko 20% dok su na zapadu jedva ponegde prelazili 10% (uglavnom izmedju 5 i 10%). Najgore od svega je sto se trend Afd-a pojacava u Bavarskoj a to je vec poznat scenario.

Link to comment

Je li Afd govorio nešto protiv gastarbajtera ili samo protiv imigranata sa Bliskog istoka? 

 

Čemu tolika panika? ovo je samo kažnjavanje politike Merkelove... glasovi CDU/CSU su se prelili

Edited by slow
Link to comment
41 minutes ago, slow said:

Je li Afd govorio nešto protiv gastarbajtera ili samo protiv imigranata sa Bliskog istoka? 

 

Čemu tolika panika? ovo je samo kažnjavanje politike Merkelove... glasovi CDU/CSU su se prelili

 

"cemu tolika panika" su verovatno bili famous last words i 1933. 

 

Znas, kasirka u Berlinu koja sa 900 evra neto plate ima tri puta vecu stanarinu nego pre 10 godina (a plata joj nije mrdnula), i koja gleda kako se vladajuca elita za to vreme bavi uvodjenjem transgender toaleta, glasa za afd. Policajci koji treba da deportuju osudjene imigrante, pa onda moraju da ih puste glasaju za afd. Vojska, koja nema dva i po aviona koji su u letnom stanju, glasa za afd. A za sve su krivi jevreji imigranti. A vladajuca "elita" (u vec drugom ili trecem nasledjenom kolenu) je na intelektualnom nivou ranjenog puza i jos uvek zavadjena medju sobom,  tako da same partije i mainstream mediji u toj borbi serviraju glasove afd na tacni, samo to ne razumeju. a kad shvate, bice kasno.

Link to comment

Nije ovde u pitanju Berlin, nego Brandenbrug :) Nije da nisi u pravu ali...Kao i u Berlinu periferija i niza srednja klasa donose poene Afd-u. U Berlinu Marzan u Brandenburgu Spreewald.

Link to comment
58 minutes ago, slow said:

Je li Afd govorio nešto protiv gastarbajtera ili samo protiv imigranata sa Bliskog istoka? 

 

Čemu tolika panika? ovo je samo kažnjavanje politike Merkelove... glasovi CDU/CSU su se prelili

 

:isuse:

Link to comment

Za sada samo 23%, nadam se da ne i "ubedljiva" vecina mada sam toga svestan. Kad sam ono napisao vise sam imao na umu mogucnosti manipulacije. Nije Nemacka ni prva ni poslednja gde se to desava. Jebiga, sta zna prosecni radnik u nekom nemackom gradicu osim onoga sto mu vesto serviraju agentura afd-a, kao sto je recimo da se stopa kriminala u Berlinu za 4 godine povecala 400% a sve to zbog izbeglica (koje btw retko i ostaju u Berlinu i cesto pominjanje slucaja kad je onaj lik gurnuo zenu i dete pod voz u Frankfurtu, a da je lik u stvari stanovnik Svajcarske) ili da globalno zagrevanje odnosno klimatske promene ne postoje i da su danasnje vlasti (cdu/spd) falsifikovale dokumente kako bi sprecile prosperitet nemacke (smanjuju emisije CO2, gase se fabrike, manje radnih mesta a Co2 je u stvari vrlo koristan* I shit you not, evo upravo citam Afd-ov manifest, strana 78.

Link to comment
45 minutes ago, hazard said:

Gledajući rezultate u Saksoniji, ispada da AfD uzima glasove sa svih strana, i od CDU, i od SPD, i od Linke

Mislim da ipak za takvu tvrdnju treba malo ozbiljnije istrazivanje

Link to comment
6 minutes ago, aram said:

Mislim da ipak za takvu tvrdnju treba malo ozbiljnije istrazivanje

 

Ma naravno, ali gledajući grafikon gubitaka i dobitaka u odnosu na prethodne izbore (Gewinne und Verluste) za Saksoniju na linku koji si mi ostavio (hvala!), piše da AfD ima 18,1% više nego prošli put, a dobitku su i Zeleni (2,7%), FDP (0,7%), FW (ko su ti? oni neki slobodni građani, ili ko već? - 1,7%), dok su u gubitku CDU (7,1%), Linke (8,6%) i SPD (4,7%) i ,,ostali" (2,8%). Zajedno gubici ove tri stranke su 20,4%, sa ostalima 23,2%. Sad siguran sam da i Zeleni štrpaju od svih (nagađao bih pre sveg od SPDa i Linke), FDP valjda od CDU prvenstveno (nagađam), za ove FW nemam pojma. Ali nijedan pad (CDU, Linke, i SPD) nije dovoljno mali da se otpiše samo na Zelene + još neko (FDP ili FW), zato kažem da ispada da je AfD uzeo glasove od svo troje. U svakom slučaju nisu samo glasovi od CDU, jer je skok AfD više nego duplo veći od pada CDU.

 

E sad ne znam izlaznost kolika je bila, plus koliko je npr. glasača CDU/SPD/Linke ovoga puta otišlo u apstinenciju, a nekih novih glasača (apstinetata od prošlog puta) izašlo da glasa za AfD itd.

 

Inače dok sam ovo pisao brojke su se malo promenile, sada piše skok od 17,8% za AfD u odnosu na prošli put. Ali to ne menja puno stvari

Link to comment

A sada ce da se plati: cdu u saksoniji mora u koaliciju sa zelenima, koje je licno sef cdu-a do juce pljuvao i kleo se da s njima nikada nece vladati. Nastaje vlast nesposobna da vlada (najdramaticniji primer vidi rrg Berlin, ali tu ne izbija revolucija samo zato sto su Berlinci u dusi mazohisti), spirala se nastavlja.

Link to comment
7 hours ago, hazard said:

 

Ma naravno, ali gledajući grafikon gubitaka i dobitaka u odnosu na prethodne izbore...

ne, ne, sve OK, ja samo hoću da kažem da že biti i tačnih statističkih podataka, evo za Saksoniju:
STeFtSM.jpg

 

evo i link za interaktivno, tu imaš i za druge stranke
Saksonija
Brandenburg

PS: i da, FW su Freie Wähler, Slobodni glasači

Link to comment
  • Redoran locked and unlocked this topic
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...