Jump to content
IGNORED

Vlada Divljan


Аврам Гојић

Recommended Posts

Pontijače, on jeste bio fini dečko, ali skroz na rock'n'roll način. Pa ćeš tako naći njegove stihove

 

Kad bi majke znale

Da im jebem kćeri

Rekle bi mi Vlado

Ti odvratna zveri

 

A takođe, potraži u vidicima sa početka 1980-tih njegovu Baladu o riđopičkoj (nema na netu)

Link to comment

jedna od prvih pesmica da se sećam da sam pevao kao mali je upravo ta - ti si moja čokolada...

 

još jedan fun fact - ja sam tad (i dugo vremena posle) mislio da su vlada divljan i ona voditeljka (sad mi stao mozak) rođeni brat i sestra... :)

 

 

Slava ti Vlado

Link to comment

Yugopapir izbacio sjajnu reportazu o gostovanju idola u Banatskom Brestovcu 1982.

 

http://yugopapir.blogspot.com/2015/03/vis-idoli-na-koncertu-kako-je-vlada.html

 

 

 

Ne znam u kakvim je odnosima bio sa Saperom i krsticem poslednjih godina..gresim li ako mislim da nije bio impresioniran njihovim angazovanjem ?

 

 

 

2vl1ob7.jpg

Ne samo da nije bio impresioniran nego ih je često bockao zbog toga u intervjuima.

Link to comment

jedna od prvih pesmica da se sećam da sam pevao kao mali je upravo ta - ti si moja čokolada...

 

još jedan fun fact - ja sam tad (i dugo vremena posle) mislio da su vlada divljan i ona voditeljka (sad mi stao mozak) rođeni brat i sestra... :)

 

 

Slava ti Vlado

 

dubravka marković?

Link to comment

još jedan fun fact - ja sam tad (i dugo vremena posle) mislio da su vlada divljan i ona voditeljka (sad mi stao mozak) rođeni brat i sestra

ako misliš na ducu, nisu - ona je bila s giletom iz el orga

Link to comment

Kraj leta 1963. godine dočekao sam kao petogodišnji klinja koji ne zna kako da se izbori sa gradskom
dosadom na kraju leta. U moj kraj se doselila porodica Kolar. Iz kamiona je izašao dečak Zdenko i
njegov tata Grga nam je dao neku kintu da kupimo žvake. Do tada nikada samostalno nisam prešao
ulicu, ali nisam hteo da se brukam pred novim drugarom. Zdenko mi je postao prijatelj za ceo život, a
šef te radnje nas je kinjio kad god smo svraćali kod njega po kifle i jogurt. Mangupski smo mu jedne
večeri uzvratili zaključavanjem sa spoljne strane jer smo od džeparca kupili katanac i zakačili ga za
spoljnu rezu. Ujutro nas je ispred učionice dočekao šef radnje u društvu direktora škole. Prošao sam
samo sa ukorom nastavničkog veća.

Link to comment

 

 

moje prvo sećanje na njih doseže do čokolade, bila je svuda gde god se okreneš, i sva su je deca pevala mesecima, kao da je za decu i bila napisana. ni slutio nisam tad koliko ozbiljan bend stoji iza toga. ne bih voleo da se pretvori u raspravu, ali mislim da je ta odbrana pomalo precenjen album. bolje mi je sve ovo posle.

 

Potpuno isto kod mene. Imao neku plasticnu gitaru i bilo mi omiljeno da kad mojima dodju gosti krenem da urlam Cokoladu. 

Link to comment

Pontijače, on jeste bio fini dečko, ali skroz na rock'n'roll način. Pa ćeš tako naći njegove stihove

 

Kad bi majke znale

Da im jebem kćeri

Rekle bi mi Vlado

Ti odvratna zveri

 

A takođe, potraži u vidicima sa početka 1980-tih njegovu Baladu o riđopičkoj (nema na netu)

 

u pravu si indy, mali nesporazum je u definiciji pojma Gospodina a pretpostavljam da ti je jasno da ja ne smatram da su malogradjani gospoda. istinska gospoda mogu sebi da dopuste da budu odvratne zveri i da pisu balade o ridjopickoj, i Li Tai Po je mogao sebi da dopusti da se tresten pijan prevrne iz camca u noci punog meseca i udavi, i mnoga druga Gospoda su svasta mogla sebi da dopuste. nadam se da razumes sta sam neuspesno pokusao da kazem, sve manje umem da koristim i um i reci

Link to comment

ako misliš na ducu, nisu - ona je bila s giletom iz el orga

upravo. slucajnost je sto sam sa ducom isao istu smenu u drugoj beogradskoj gimnaziji, ok, ona je bila generacija posle mene ali sam ja odvajkada bio baraba i probisvet pa sam ponavljao prvi razred i tako upao u sledecu generaciju

 

@Gresni Vasilije

 

svaka ti cast sto si ovo izvukao, sa zadovoljstvom sam procitao. meni ovi odgovori u intervjuu pravi zen nacin u komunikaciji, ispravi me ako gresim, bar si ti solidan poznavalac tih budistickih pravaca

 

edit: izvinjavam se snarcu, nekako sam rastresen, da ne kazem blago rastrojen, nisam ukacio sta je kvot posta a ko je postavio post sa intervjuom ali ako, ja sam covek bez srama i stida pa da kazem iskreno, svaka ti cast snarc sto si ovo postavio i izvini zbog mog previda

 

o svasta, spavao sam dva sata, probdeo noc i misli mi bile kao cvilenje olinjalog kera, moram da pazim sta ko pise

Edited by Pontijak
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...