Jump to content
IGNORED

Vlada Divljan


Аврам Гојић

Recommended Posts

 

moja žena i ja nismo znali onomad da je koncert sa ljetnim kinom otkazan i otišli smo do doma omladine... izlazimo onako kao popišani i kaže neko od nas dvoje, ne sećam se više ko, ko zna kad ćemo ponovo imati priliku da ga gledamo.

 

a u pičku materinu.

Link to comment

Koje sranje, kao da mi je neko upravo otkinuo dobar komad najlepsih tinejdzerskih godina. Njegova muzika mi je jedna od asocijacija na poslednje lepe i bezbrizne godine.  :cry:

 

I s kakvim dostojanstvom je taj covek izbegao sve zamke mutnih godina u koje smo upali. U pizdu materinu sve.

Link to comment

Одавно више нисмо млади и коликогод се трудимо да одржимо ту илизију, одлазак оних који су нам били битни у то доба разбија је у у парампарчад без каквог труда. Влада Дивљан је био један од сциона своје генерације. Намучио се последњих година. Бог да му душу прости.

Link to comment

Uh.

RIP.

Tugujem a pomislim, jel to tugujem za njima ili što se smrt meni približava.

On se otimao slavi, kao da je želeo da ga ostavi samo da piše pesme, da traži tu perfektnu pop pesmu od 3.5 minuta...

Link to comment

Ovaj Zagrepčanin je to lepo formulisao:
 
 

Vlada Divljan bio je baš to... glasnik nekog boljeg, pitomijeg, ljudskijeg duha koji je povremeno, samo povremeno, lebdio nad ovim prostorima.


Evo i celog citata, skinuto s Fejsa, a zatim s Burundija.
 

Marko Smiljić
3 сата · Zagreb, Croatia · Измењено ·
U ovoj zemlji, pravoj i fiktivnoj, vjetrovi uvijek pušu u naopakom pravcu. Recimo, nad Beogradom je 58 duvao jugo i nekako bi bilo za očekivati da će to činiti i danas, taj glupi, bezazleni, pomalo depresivni i čmrljavi vjetar, ali jebi ga, kad vjetar u ožujku naglo promjeni smjer, onda znaš da će umrijeti neko tebi drag, jer iz nekog neobjašnjivog razloga, u ožujku , a nekad i u martu, umiru dobri ljudi. Ja to zovem obrnutim sjećanjem- recimo stvorite u sebi ovakvu sliku, stari sonyjev walkman i nasnimljena kazeta sa "Odbranom i posljednim danima", neka ona jeftina, tipična, prozirna TDK D-90 kazeta, bog zna šta je uopće bilo s druge strane, nešto poptuno drugačije- Band of Gypsies možda? E onda uzmeš taj walkman, spustiš se u tipično novozagrebačko razarajuće proljeće, zasjedneš na neku klupu, sunce ti se keseri i pustiš "Odbranu" i pjevaš, potpuno neobjašnjivo i krivo "Isus je naš Ajk" umjesto maj kao što bi bilo logično, jer što je bog ako nije mjesec u godini. Ili bilo što drugo. Znajući da ta pjesma znači ništa i sve, stvaraš "azurna jutra" i gedaš nebo koje pada na nas, zapravo ne znaš kakve bi te slike mogle imati veze s tvojim životom, ali baš te briga, nekako se čini da bi to moglo biti to- da se dobra proljeća nikad ne predaju i da će najbolje stvari tek doći, iako su već opjevane. E to je ono čemu služe rijetki "Idoli" mladosti i o čemu pjevaju dobri ljudi. Vlada Divljan bio je baš to, prvenstveno izniman muzičar, ali u suštini glasnik nekog boljeg, pitomijeg, ljudskijeg duha koji je povremeno, samo povremeno, lebdio nad ovim prostorima. U tom prostoru neuhvatljive sreće, koje smo znali prepoznati na svakom zagrebačkom koncertu, moji prijatelji i ja, svi mi, raznizana mladost napuštene i opustošne države, sva je veličina Vlade Divljana: mislim da nikad smrt nijednog umjetnika ili poznate ličnosti, nisam doživio kao nešto osobno, sve do ovog hladnog četvrtka, kad mi se učinilo da mi je urmo neko blizak. Ali zapravo jest, u svijetu u kojem vjetrovi uvijek nepredviđeno promijene smjer da bi puhali u krivim pravcima, nebeska tema Vlade Divljana uvijek će odzvanjati kao glazba normalnosti i osjećaja da si bio dio nečega što je stvarno vrijedilo, čak i kad ti se sruši na glavu. Zbogom, Vlada, nadam se da si vratio na svoje reke daleke.

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...