Jump to content
IGNORED

FEST 2015


FPLS

Recommended Posts

Mislim da mi je ovo drugi madjarski film koji sam gledao (prvi naravno Kontrol) tako da ne mogu sa sigurnoscu da pricam ali mi se cini da je gledao da nadje najbolje glumce ali da jednostavno izbor i nije neki. Ne znam, mozda gresim ali malo sumnjam u madjarsku kinematografiju. A prica je takva da mi deluje sasvim realno da je otkupi neki holivudski studio, malo usminka i doda jednu meru Lesi se vraca kuci i unovci ga u milione. I da meni je ta scena "Dosli su po mene" potpunovan svakog konteksta, na stranu to sto em tu nema Hagena em ni nisu dosli po nju :D

 

Cudi me da te nisam video ja sam sedeo odmah uz Dragojevica. Kada sam usao u onaj srednji red video natpise "Rezervisano" na jedno 8 stolica sto je cudno jer u DKC nikada nije bilo ni numerisano a kamoli rezervisano, pa sam mislio da je mozda dosla ekipa filma, ali posle kada sam video Nedu i Dragojevica, skapirao sam sta je u pitanju, tako da je i ona definitivno u ziriju.

 

 

@Toni kraj je delimicno otvoren za tumacenje. Ja i devojka smo izasli sa oprecnim misljenjem sta je bilo na kraju tako da the end is what you make of it ;)

 

Ja sam ušao u salu skoro neposredno pred početak filma i seo odmah tu u prvi red, pa se zato valjda nismo sreli. A Dragojevića i Nedu sam video posle ispred bioskopa.

 

A glumci su, mislim, ok. Onu ženu iz azila sam zapamtio i iz tog prošlog filma. A onog skitnicu znam iz Tarovog Torinskog konja. Znaju da glume, trust me. :) Inače onaj lik što drži kafanu je sam reditelj, igrao je i u svom prethodnom filmu.

 

Nadam se da neće doći do holivudskog rimejka, to ne bih preživeo. :)

Link to comment
  • Replies 75
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • I*m with the pilots

    11

  • kobni zelaya

    9

  • *edited by mod

    7

  • reg

    5

Gledao sinoc 71 u Dkc-u.Odlican.Napet,brutalan,solidna gluma,na par mesta mozda kliseiziran,ali ne smeta previse.Mene sve vreme,po atmosferi,podsecao na Juznjacku utehu ili Warriors-e...

Sala rasprodata,videh posle da je vec 6-7,filmova u dkc- sold out...

Veceras Birdman,imam neka mesta u golubarniku,valjda nece smetati dozivljaju...

Link to comment

 

@Toni kraj je delimicno otvoren za tumacenje. Ja i devojka smo izasli sa oprecnim misljenjem sta je bilo na kraju tako da the end is what you make of it ;)

ok, da budem konkretan - jel prezivi kuce?

 

za ljude mi se jebe 100posto

Link to comment

Kao sto rekoh ostaje otvoreno za tumacenje sta se desilo na kraju kada se film zavrsi. U oba slucaja imas reasonable doubt.

 

Konkretno rekao bih da se ovaj film nalazi na jedno 0.33 Hachija koji je zvanicna merna jedinica u SI sistemu kada su u pitanju potresni filmovi sa zivotinjama.

Link to comment

ja sam u "belom bogu" ocekivao da ce psi krenuti u oslobadjanje krava.  ^_^

njih raspolovljene niko ne konstatuje.  :(

devojcica je najgora u kastingu.

Link to comment

Hella, kako se tebi cini Whiplash?

 

meni tamo sve bilo pogrešno trudim se da ga zaboravim baš sam se iznervirao jer sam imao velika očekivanja 

 

doduše odlična scena s ženskom u kafeu svakome preporučujem da odmah uradi isto to  :fantom:

Link to comment

Sledeci filmovi sa festivala ce biti u bioskopima:

 

BELI BOG White God (2014) žanr: drama režija: Kornél Mundruczó uloge: Zsófia Psotta, Sándor Zsótér, Lili Horváth od 5. 03. 2015.

 

ČOVEK PTICA Birdman (2015.) žanr: komedija, drama režija: Alejandro González Iñárritu uloge: Michael Keaton, Zach Galifianakis, Edward Norton od 5. 03. 2015.

 

DIVLJINA Wild (2015.) žanr: biografija, drama režija: Jean-Marc Vallée uloge: Reese Witherspoon, Laura Dern, Gaby Hoffmann od 12. 03. 2015.

 

POTRAGA The Search (2014.) žanr: drama režija: Michel Hazanavicius uloge: Berenice Bejo, Annette Bening, Maksim Emelyanov od 12. 03. 2015.

 

ENKLAVA Enklava (2014.) žanr: drama režija: Goran Radovanović uloge: Filip Šubarić, Denis Murić, Nebojša Glogovac od 19. 03. 2015.

 

I DALJE ALIS Still Alice (2014.) žanr: drama režija: Richard Glatzer, Wash Westmoreland uloge: Kristen Stewart, Julianne Moore, Kate Bosworth od 26. 03. 2015.

 

DIVLJE PRIČE Wild Tales (2014.) žanr: komedija, drama, triler režija: Damian Szifron uloge: Liliana Ackerman, Luis Manuel Altamirano Garcia, Alejandro Angelini od 2. 04. 2015.

 

+

 

"Nicije dete" od 8. aprila

 

Moja prijateljica je radila enklavu (i nicije dete i nebo iznad nas). 

Da cujem utiske, ako neko gleda, posto ja, jel'te, nisam u mogucnosti da sudim...

Link to comment

Odlicne Divlje Price! Ne pamtim da sam se skoro ovoliko smejao i uzivao u filmu. Bukvalno svaka prica funkcionise savrseno iako je odnos cesto 50% humor 50% tragedija.

Link to comment

Incompresa - malo razočaranje, mislim, film nije loš, ima dobrih momenata, ali je Asiino kukanje na loše roditelje u ovom filmu poprimilo oblik bednog samosažaljenja. Svejedno, i dalje gledam i gledaću sve sa čim Asia Argento ima ikakve veze.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...