Jump to content
IGNORED

Najbolji od najboljih


namenski

Recommended Posts

  • Replies 326
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • namenski

    129

  • Lancia

    19

  • Pontijak

    17

  • Radoye

    15

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
6 hours ago, April said:

 

Cenim da je ovo na uglu sa Varovničkom, prva raskrsnica ispod Gradske bolnice. Mislim da ta garaža još postoji.

I meni se cini, mada sam po pitanju Bgd malo zardjao...

Ima ona Pezoova garaza/servis, mislis na nju?

Link to comment

Pežo je malo niže, Tomos Citroen servis je bio na adresi D. Tucovića 155, što je danas po broju sledeći objekat posle ovog na koji April misli.

 

yXgXmKR.png

Link to comment
On 4.6.2021. at 21:32, namenski said:

Nuvolari-Auto-Union-Porsche-Team-1937.jp

 

Originalni, prvi Silberpfeil, sa svih svojih preko 300 konja, konacno je uspesno rekonstruisan.

Mercedes SSKL, prvi koji je, spomocu platna i aluminijuma raskrstio sa do tada konvencionalnom nemackom Rennweiß farbom i to iz teske krizne nuzde pocetkom 30-ih i koji ce da ostane trkacki mit.

I zajedno sa ekipom sa gornje fotografije, Auto Union-ovim Silberfische da - doduse poguran i politikom - da hara Evropom sve do rata.

010.jpg

 

001.jpg

 

008.jpg

 

002.jpg

 

005.jpg

 

007.jpg

 

009.jpg

Link to comment

Nikad se nisam interesovao za automobile i zaista ne znam da vozim ali mi se mnogo svidja ovaj auto. Pre mnogo godina je dugo bio jedan parkiran u mojoj ulici i pride zelene :wub: boje.

 

uiMRz8I.jpg

 

I ovi okrugli farovi i oštre ivice, skroz je super. A pojavljuje se i u nekom James Blond™ filmu.

  • +1 1
Link to comment

@Bujodrag sirotinjska zabava Bujodraze... :tongue:

Kod nas je, na pocetku tadasnje Save Kovacevica ulice, deo blize Kalenicu, dugo, dugo bila parkirana ova lepotica:

1976-lamborghini-espada.jpg

Nikada nismo uspeli da saznamo cija je, navodno je vlasnik bio neki advokat...

  • +1 1
Link to comment

Imam dovoljno para pa me pare ne zanimaju i za mene ne postoji sirotinjska niti elitna zabava. A ovaj auto što je bio parkiran kod mene, njemu je ono nešto od motora izlazilo kroz srednji deo haube (poklopca motora) pa je baš seksi izgledao, ako se dobro sećam

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...