Jump to content
IGNORED

Kriza banaka u Srbiji - zatvaranje filijala, otpuštanja..


ajgor

Recommended Posts

iznenađen sam da je PPP u mejnstrimu banke su lopovi i čitaj sitan tekst jerbo će te prevare stereotipu :nobles:

Piiiiiiip!

Banke nisu dobrotvorne organizacije, i kao takvima cilj im je zarada, tj da mi uzmu sto vise para, a meni, koji sam prinudjen da budem korisnik njihovih "usluga", cilj je da im dam sto manje para. Logicno zar ne?

Neke stvari koje mi jaaako idu na zivce:

-Od ukidanja SDK, sav platni promet ide preko banaka. Ako ne zelim da platim tekuci racun banci, nego da primam platu na ruke, banka ce mom poslodavcu naplatiti podizanje gotovine.

-Racun za telefon, struju, infostan je nemoguce uplatiti isporuciocu usluge licno, bez odlaska u banku i placanja provizije.

-Radno vreme banaka je nastelovano tako da se za bilo koji iole ozbiljniji posao sa istom mora rezervisati slobodan dan- u novcu = licni dohodak/22

-Vecini zaposlenih izgleda nije dozvoljeno da prihvate "ne interesuje me" i "necu nesto bolje, nego ovo sto sam vam trazio"

Link to comment

iznenađen sam da je PPP u mejnstrimu banke su lopovi i čitaj sitan tekst jerbo će te prevare stereotipu :nobles:

 

Pa ne znam koliko su stereotipi u pitanju. Na poslednjih nekoliko strana ljudi iznose samo konkretna lična iskustva. Ništa 'čuo sam', ništa 'čitao sam', samo ožiljke sa sopstvene kože.

Link to comment

iznenađen sam da je PPP u mejnstrimu banke su lopovi i čitaj sitan tekst jerbo će te prevare stereotipu :nobles:

 

И ја сам изненађен. Требало би да буде:

Банке и владајућа гарнитура која им је омогућила да краду су лопови.

 

Банке су покрале клијенте самовољним подизањем каматне стопе и наплаћивањем провизије при плаћању рате, иако је то у оба случаја противзаконито и против уговора. Иако се ради о десетинама милиона евра, уместо да наложи банкама да врате шта су покрали или да их казни због тога, НБС је на све то само дала препоруку да се те паре врате.

Где то има? Велике фирме покраду десетине милиона, прекрше закон - а НБС их замоли да врате паре.

Ако неко хоће да води дискусију о овоме нек прескочи курс швајцарца, јер се ради о спину да би се заобишла горенаведена чињеница.

Link to comment
-Racun za telefon, struju, infostan je nemoguce uplatiti isporuciocu usluge licno, bez odlaska u banku i placanja provizije.

 

Infostan se u posti placa bez provizije, a i u mnogim bankama takodje. Mislim da i fiksni telefon moze bez provizije u posti, ali nisam siguran, nemam vec godinu dana fiksni...

 

Struju valjda mozes da platis direktno elektrodistribuciji, zar ne? Ili je sad to promenjeno uvodjenjem EPS Snabdevanja?

Link to comment
  • 5 months later...
Nenaplativi (takozvani, loši) krediti u svim bankama toliko su veliki da ugrožavaju ceo bankarski sistem u zemlji. Nezvaničnu procenu (Neuspela abolicija, Peščanik, 28.05.2015) učešća loših – non-performing loan (NPL) – kredita u ukupnim kreditima jedan ugledni investicioni bankar smatra skromnom i ubeđen je da je njihovo učešće u portfolijima poslovnih banaka – 60 odsto. Novčano izraženo, vrednost loših kredita u bankarskim knjigama kreće se od 5 do 12 (konzervativna procena) milijardi evra.

 

 

Misa Brkic na Pescaniku. Pretpostavljam da preteruje sa ovih 60%.

Link to comment

Ja sam čula oko 30% (mislim da je i više) jer  se banke ne usuđuju da objave ovaj podatak.

 

na osnovu informacija iz nekoliko banaka sa kojima radimo, mislim da je sigurno više od 30%, koliko tačno, ne znam

 

situacija je katastrofalna, pa još malo gora od toga

Link to comment

pa ne znam na sta je mislio. ako je pitanje da li ce biti aqr-a biti, onda je odgovor da.

Pitanje je - da li ce nova procena tih kolaterala dovesti do velike krize bankarskog sektora i neminovnog bailouta.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...