Jump to content
IGNORED

Kriza banaka u Srbiji - zatvaranje filijala, otpuštanja..


ajgor

Recommended Posts

U Komercijalnoj, ako aktiviras set za tekuci racun, imas 25 naloga mesecno besplatno. Mesecno odrzavanje racuna sa setom je 310 dinara. U okviru toga je besplatan e-bank, m-bank, kreditna kartica bez troskova clanarine...

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

Link to comment

Da, to je moj slučaj. Sad vidim na sajtu da postoji opcija da nemaš paketski TR (gde je prvih 25 online naloga besplatno) i da se u tom slučaju svaka online transakcija plaća.

Link to comment
  • 2 months later...

Intesa je jutros poslala obavestenje o novim tarifama od oktobra.

Kako su tradicionalno nepismeni a ja nisam u mogucnosti da ih trenutno zovem i eventulano dokucim sta su hteli da kazu - da li neko mozda zna da li su zaista zamislili da naplacuju sve zivo korisnicima on-line bankarstva?

 

i za slucaj da jesu - da li ima novih iskustava o trenutnoj situaciji sa drugim bankama i e-transakcijama?

Link to comment
22 hours ago, jorma shparga said:

Intesa je jutros poslala obavestenje o novim tarifama od oktobra.

Kako su tradicionalno nepismeni a ja nisam u mogucnosti da ih trenutno zovem i eventulano dokucim sta su hteli da kazu - da li neko mozda zna da li su zaista zamislili da naplacuju sve zivo korisnicima on-line bankarstva?

 

i za slucaj da jesu - da li ima novih iskustava o trenutnoj situaciji sa drugim bankama i e-transakcijama?

Nije ti dobro tumačenje obaveštenja, tj. ne uvode ništa novo nego dižu postojeće tarife za 10%. Kvaka je u tome što menjaju stavku:

6. BEZGOTOVINSKA PLAĆANJA PRENOSOM SA TEKUĆEG RAČUNA I DINARSKOG ŠTEDNOG ULOGA I UPLATE U GOTOVOM NA TEKUĆE RAČUNE PRAVNIH LICA

A ono što tebe, i mene uzgred, zanima je stavka:

4. BEZGOTOVINSKO PLAĆANJE ZA VLASNIKE TEKUĆIH RAČUNA PREKO BIB ON LINE SISTEMA I/ILI INTESAMOB SISTEMA

koja ostaje besplatna za korisnike HIT računa...

Link to comment
  • 4 weeks later...
Quote

Filip Delpal, član Upravnog odbora Komercijalne banke i predstavnik Evropske banke za obnovu i razvoj (EBRD), podneo je ostavku na tu funkciju, potvrđeno je danas Tanjugu u službi za informisanje Komercijalne banke.

Pored toga, Dejan Tešić, član Izvršnog odbora Komercijalne banke, podneo je zahtev za sporazumni raskid ugovora o radu.

U skladu sa internim procedurama, o ovim zahtevima će biti odlučeno na sednici Upravnog odbora Komercijalne banke, naveli su u službi za informisanje.

Jel ovo ima neki dublji smisao? Pogotovo ovo prvo...

Link to comment
On 21.8.2018. at 21:02, radisa said:

Jel ovo ima neki dublji smisao? Pogotovo ovo prvo...

Ima raznih prica.... od toga da se privatizacija priprema za Direktnu Banku (koja je u prilicnoj sprezi sa ovom vlasti) preko neke od stranih Banaka do cak... City Banke u sta ja ne verujem (da ce oni ulaziti ovde).

 

Ostavka clana UO KB iz EBRD-a ocito znaci da se on ne slaze sa politikom pripremanja za privatizaciju koja se sprovodi... ali naravno bitno je i da li je neko iz EBRD-a postavljen umesto njega... a i nije EBRD nbas toliko profesionalna organizacija da uvek znaju sta rade (ne citirajte me molim vas :D)

Edited by mozzer
Link to comment
  • 4 weeks later...

Pomozite ekonomskom duduku, kako vam se čini ovaj tekući?

 

https://www.sberbank.rs/stanovnistvo/racuni_i_paketi/jednostavno-tekuci-racun

 

Je l' sankcije o kojima piše na wikipediji znače da npr. neću moći da koristim karticu u inostranstvu? Jbt, s manje podozrenja bih otvorio račun kod iluminata nego kod bratje.

 

I još samo - kako ste zadovoljni mob. aplikacijom vaše banke?

Link to comment

Moći ćeš  da koristiš karticu u inostranstvu ali bi mogao imati manje zastoje u realizaciji deviznih transakcija sa računa i na račun, nekoliko sati-dan.  U principu ništa posebno, pa i ta Sberbanka ima račun u npr. Dojče banci i sve to funkcioniše.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...