Jump to content
IGNORED

Lako li je dobiti drazvljanstvo?


iDemo

Recommended Posts

u nemackoj je ovo veliki problem, barem ono sto sam ja cula.doduse izvor su mi uglavnom usplahireni mladjahni roditelji malih nemcica, tako da ne bih bila sigurna koliko je relevantno.kukaju kako im deca stagniraju u skoli jer ucitelji ne mogu dovoljno da im se posvete posto hrpa dece u razredu jedva zna nemacki.eto rekla kazala, al i to je stanje na terenu.
Jeste relevantna prica za neke kvartove velikih gradova.Naravno da nije za celu Nemacku.Nesto se jako cudno dogadja i to u trecoj generaciji ove "gastarbajterske " dece.Nema dibidiz nikakve veze sa "nashim" ljudima, jer svaki normalan covek zelida dobro jede, da mu deca idu u dobre skole, i josh neke stvari da radi,al to sa topikomnema veze. Druga generacija ( to su danas ljudi od recimo ca 30 godina) totalno je integrisana,barem sto se jezika tice, ali se odjednom pojavljuje ta potreba za "nacionalnim,verskim identitetom"Evropske drzave (Nemacka, valjda i Francuska,Holandija,koliko mi je poznato i Danska)opiru se decenijama da se konfrontiraju sa klasicnim "useljenicima". Ove ljude smatrajunekim dodjoshima, koji ce (kako ti to lepo primecujesh) jednog dana i da odu.Svako zna da to nije tako, ali politicari drve svoju pricu i ne zele da se dublje zamarajutom temom. Njihovo biracko telo josh manje.Moguce je da su Nemacka (i recimo Danska, gde je to josh surovije) tako rigidne i rigoroznejer nisu bile klasicne kolonijalne drzave. Dodushe nisu ni Svedska ni Svajcarska, a opeti izmedju ove dve drzave velike razlike u tretmanu "stranaca".Ko zna, mozda i mentalitet ljudi igra tu neku presudnu ulogu.
Link to comment
  • Replies 117
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Leia

    18

  • iDemo

    17

  • ObiW

    11

  • cyberwor/L/d

    11

Top Posters In This Topic

ako se prezivaš na ić, izjaviš da si srbin i da prihvataš državu srbiju i eto radosti - dobijaš pasoš SRJ.btw, daj pravi test, a ne poznavanje australijskog slenga...koji i ne izgleda nešto preterano kreativan...
Bio je neki tip, Steve Hannington, crnac, studirao i ziveo u Bg. Isao je sa Zoranom Modlijem na njegov disk jockey show, 70-setih. Snimio je i plocu - "Moje luce, za tobom mi srce puce"...i bio je isteran iz zemlje na osnovu srpskih imigracijskih zakona.
Link to comment
Bio je neki tip, Steve Hannington, crnac, studirao i ziveo u Bg. Isao je sa Zoranom Modlijem na njegov disk jockey show, 70-setih. Snimio je i plocu - "Moje luce, za tobom mi srce puce"...i bio je isteran iz zemlje na osnovu srpskih imigracijskih zakona.
Promenili su se zakoni u Srbiji (ima tome dve godine). Zaista sticesh drzavljanstvobash ovako kako Larko rece.Kostunica izmenio taj nakaradni i nazadni zakon koji je decenijama u Srbiji ( ali i bivshoj Yu) vazio.
Link to comment
Promenili su se zakoni u Srbiji (ima tome dve godine). Zaista sticesh drzavljanstvobash ovako kako Larko rece.Kostunica izmenio taj nakaradni i nazadni zakon koji je decenijama u Srbiji ( ali i bivshoj Yu) vazio.
zar nije jos nakaradnije da moras da se prezivas na "ic" da bi dobio drzavljanstvo?kako li su onda prihvatili onolike srbe iz krajine koji cesto imaju non-ic prezimena?ili to larko karikira, al ne bi me cudilo da se i dalje na ovaj ili onaj nacin prebrojavaju krvna zrnca.stvarno, zna li se koji su uslovi, koliko stranac treba da boravi u zemlji i u kom statusu da bi postao srbin?pardon, srpski drzavljanin :rolleyes:
Link to comment
zar nije jos nakaradnije da moras da se prezivas na "ic" da bi dobio drzavljanstvo?kako li su onda prihvatili onolike srbe iz krajine koji cesto imaju non-ic prezimena?ili to larko karikira, al ne bi me cudilo da se i dalje na ovaj ili onaj nacin prebrojavaju krvna zrnca.stvarno, zna li se koji su uslovi, koliko stranac treba da boravi u zemlji i u kom statusu da bi postao srbin?pardon, srpski drzavljanin :rolleyes:
Zezao se Larko sa ic/vic. Stranac ne mora uopste da boravi u Srbiji.Zaista je potrebno "uverenje o drzavljanstvu" roditelja, izvodi iz maticneknjige i za roditelje i za tog"stranca" ( u mom slucaju sam ja bila stranac)i nesto da potpishes da kao volish Srbiju( ovo sada malo karikiram),ali je u tom pravcu. U toj svoj dokumentaciji pishesh svoju adresu na kojoj si ranije boravila,a sada kad si u Srbiji.Kako bi sada sve ovo izgledalo da je recimo i moj muz (native Nemac) hteoda se uclani u srpsko drzvaljanstvo, to stvarno ne znam, ali nesto i nepoznajem strance koji su ludi za srpskim drzavljanstvom, utoliko prejer po ovom novom zakonu mozesh da budesh vlasnik nekretnina,a ne morash da imash srpsko drzvaljanstvo. Edited by Teja
Link to comment
cak i da postoji nasilje u porodici, siledzija to sigurno nece uredno napisati u aplikaciji za drzavljanstvo.
Postoji aplikacija za drzavljanstvo gde popunis svoje licne podatke, a postoji i test gde odgovaras na pitanja iz istorije, kulture, itd. Test se u SAD polaze usmeno, pred vladinim sluzbenikom.
tako da i ne vidim neku svrhu svega toga, osim da se covek koji popunjava oseti bedno.
Svrha je da se odvoje idioti od ostalih. U Americi ne postoje pitanja o ravnopravnosti polova ("zamka za Arape"), znaju se pitanja (oko 100 mogucih) kao i odgovori na iste, pa ljudi ipak padaju. Ako znas koja pitanja mogu da ti postave i imas knjizicu sa odgovorima koje samo treba da nabubas da bi prosao a ti ipak padnes... e jeb' ga, nisi za drzavljanstvo.
Link to comment
Bio je neki tip, Steve Hannington, crnac, studirao i ziveo u Bg. Isao je sa Zoranom Modlijem na njegov disk jockey show, 70-setih. Snimio je i plocu - "Moje luce, za tobom mi srce puce"...i bio je isteran iz zemlje na osnovu srpskih imigracijskih zakona.
А, Стева Чарапан... јесте, био је свуда и не знам да ли има неки филм да је сниман у Београду седамдесетих да се Стева није огребао за улогу :wink: .Шта, истеран? А таман му је било кренуло, чак је ваљда испалио и једну синглицу - "Алулу џез" или тако нешто.
Link to comment
pomalo lici na u sareni papir uvijeni rasizam.ipak nije svaki arapin wife beater, a i mnogi zapadnjaci vole da im zena sedi kod kuce."desperate housewives" je ipak americka serija :wink:
A ti DH/wifes vidis kao zene koje sede kod kuce, zavisne od muzeva?Interesting...
Link to comment
Postoji aplikacija za drzavljanstvo gde popunis svoje licne podatke, a postoji i test gde odgovaras na pitanja iz istorije, kulture, itd. Test se u SAD polaze usmeno, pred vladinim sluzbenikom.
ok, ti svo vreme pricas o americi odgovarajuci na moje komentare o evropi.
Svrha je da se odvoje idioti od ostalih. U Americi ne postoje pitanja o ravnopravnosti polova ("zamka za Arape"), znaju se pitanja (oko 100 mogucih) kao i odgovori na iste, pa ljudi ipak padaju. Ako znas koja pitanja mogu da ti postave i imas knjizicu sa odgovorima koje samo treba da nabubas da bi prosao a ti ipak padnes... e jeb' ga, nisi za drzavljanstvo.
to uopste i ne dovodim u pitanje, polaganje testova ukoliko su koliko toliko korektni i sluze nekakvoj svrsi (iako je ja bas i ne vidim).mada mi je i to "odvajanje idiota" (ako tu svrstavas one sa nizim IQ) pomalo problematicno kad je u pitanju davanje prava na drzavljanstvo, pa jel mislis da bi rodjenim amerikancima koji nisu u stanju da poloze taj test trebalo isto oduzimati? zasto bi neko morao da bude deportovan jer nije sposoban da polozi nekakav test opste kulture, pa vecina tih nesretnika i dolazi ne da budu profesoriuniverziteta nego sobarice, bastovani itd.a sto se tice evopskih "zamki za arape" mogu samo da kazem da je tako nesto neverovatno jadno i licemerno, i sluzi samo i iskljucivo da nekog ponizi.ali i u tome neko vidi svrhu, nema sumnje.
Link to comment
A ti DH/wifes vidis kao zene koje sede kod kuce, zavisne od muzeva?Interesting...
jok nego kako treba da ih vidim?ne radi ---> trazi od muza pare za shopping nasushni ---> nezavisna zena?!
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...