Jump to content
IGNORED

Beograd nekada


Singer

Recommended Posts

nekad

10968543_860080870714880_567863394928425

sad

 

https://www.google.com/maps/@44.826508,20.407853,3a,45.7y,342.32h,88.36t/data=!3m4!1e1!3m2!1scDSF74Dp-mAWT-vX3oTZrQ!2e0

 

Bas dugo nisam tu bio. Sto posto sam siguran da su tada jos postojali ti izlozi. Valjda je Tehnomanija bila tu. Eventualno Tehnomarket.

 

fina kolekcija crno - belih fotografija BG-a

 

https://www.facebook.com/Crno.beli.Beograd?fref=photo

Edited by katamaran
Link to comment
  • 1 month later...

sava%20kucica_zpszjmt5ody.jpg

 

evo, naprimer, o ovome se danas malo ili nimalo zna: prva izgradnja nasipa na obali Save, otprilike tamo gde je sada "Savanova", da ne kažemo, 1 preteča projekta "na vodi". Izgradnja nasipa, investitor Uprava Grada Beograda, izvođač Organizacija TOT, rok za završetak radova septembar 1942.

Link to comment

Švabo?

 

da... Evo domaćih Švaba, od Pančeva, kako pljačkaju isti ovaj Dajčov magacin aprila 1941. U pozadini se vidi zgrada u današnje B.Krsmanovića 8 (klubovi "Tranzit", "Stotka" i "Berliner"):

 

bracekrsmanovic4-pogled%20sa%20save_zpss

 

Mislim da je to to, kolega Pontijak... :D

Edited by Topola
Link to comment

Mislim da je to to, kolega Pontijak... :D

 

hvala topola :)  na tebe covek uvek moze da racuna sto se tice informacija i foto materijala o istoriji beograda :) a to sto jednom kolegi smeta kada ti postavljas fotografije, sta ce covek, zaboravio na drevnu kinesku poslovicu da je jednom pokazati vise nego hiljadu puta reci :)

 

@singer

 

pa topola dao precizan odgovor o kuci za koju si pitao sta je, sa sve foto ilustracijama tako da su ove fotografije bas tu gde treba da budu :)

Edited by Pontijak
Link to comment

 

 

evo, naprimer, o ovome se danas malo ili nimalo zna: prva izgradnja nasipa na obali Save, otprilike tamo gde je sada "Savanova", da ne kažemo, 1 preteča projekta "na vodi". Izgradnja nasipa, investitor Uprava Grada Beograda, izvođač Organizacija TOT, rok za završetak radova septembar 1942.

 

Jesu radovi poceli pre ili posle okupacije? I kad smo kod toga, koliko se gradilo u okupiranom Beogradu? Postoji li uopste neka recimo stambena zgrada gradjena u tom periodu?

Link to comment

ja znam za resenje trga slavija koji je regulisan takav kakav je i danas bas za vreme okupacije i za gvozdeni most, sada tzv. tramvajski most koji pogresno zovu starim zeleznickim mostom, valjda zbog zavodljivosti konstrukcije mosta

Link to comment

da, danas takođe nije previše poznato da je kružni tok na Slaviji nemačko rešenje iz 1942. godine. Pre toga bilo je osam ulica koje su se ulivale jedna u drugu što baš i nije bilo funkcionalno sa saobraćajnog stanovišta. Gradnju su nadzirali stručnjaci iz Uprave Grada Beograda, mislim da je bio inžinjer Maksimović na čelu tima, ako se sad dobro sećam. 

 

Ono što je još manje poznato jeste da su nemački okupatori tom istom prilikom sproveli još dva velika projekta na Slaviji i oko nje: izgradnju solitera na ćošku kod "dva kralja" (K.Milana i K.Milutina - stoji i danas) i vodovodnu i kanalizacionu mrežu za delove Vračara i centra.

 

Od većih radova vršeno je popravljanje zgrada oštećenih u aprilskom bombardovanju, što je manje više uspešno završeno već do kraja 1942., najverovatnije što su postojale iste građevinske firme, domaće, koje su te zgrade i zidale pre rata. Kasnije već dolazi do manjka materijala ali, koliko znam, bilo je pokušaja da se nešto popravlja i posle uskršnjih američkih bombardovanja 1944-e.

 

Što se nasipa u Savamali tiče, ostalo je na fotografijama zabeleženo da je Vermaht aprila 1941. u Beogradu zatekla ozbiljna poplava: verovatno su zato odmah već 1942. i krenuli da rade deo nasipa između stubova srušenog mosta Kralja Aleksandra (našim mladim skojevcima ljubiteljima istorije poznat kao "Brankov" most) i novog mosta koji su takođe napravili, takozvanog "Prinz Eugen brucke", odnosno Savskog mosta, odnosno za nas sada budućeg "Mosta učitelja Miladina Zarića".

 

Deo betonske obale od Beton hale do mosta KA (onaj isti dok na kome pristaju rečni kruzeri, kod kafane "Promaja" i Carine/MUPa) takođe su uradili Nemci, bar veći deo, i to odmah po zauzeću grada: trebao im je zbog rečnog transporta materijala i ljudstva za Rajh.

 

Da ovime ne završimo spisak: nemački okupatori su popravili Železnički most (slika u prilogu) kao i novi pontonski most kuda je od marta do maja 1942. svakodnevno prolazila gasna komora "Dušegupka" kojom su ubili 6.800 dece, žena i starijih ljudi. Takođe, dogradili su Banjički logor, logor za Jevreje Sajmište, stratište na Jajincima, zatvore-mučilišta ispod Ratničkog doma (Dom vojske), i još nekoliko sličnih stratišta, u skladu sa zločinačkom prirodom nacističkog režima Trećeg rajha...

 

u8Wf96FcwE1M140316494688P1216_zpsbsx1n3b

Edited by Topola
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...