Jump to content
IGNORED

Krv: transfuzija, dobrovoljno davanje itd.


Al-Khwarizmi

Recommended Posts

1 hour ago, JakeBlues said:

Elem ako ima neko ko je iz BG i voljan je da pusti malo krvi, a pri tome ne pije lekove za neke hronicne bolesti (lekovi za srce, pritisak itd), bio bih jako zahvala ako bi mogao da da krv za operaciju mog tasta, koji treba da operise kuk sutra. Ako je neko raspolozen molim ga da me kontaktira preko privatnih poruka da dam detalje. 

Hvala!

 

 

Našao sam davaoce, izvinjavam se još jednom što sam broadcastovao i ovde, u prvi mah se činilo da nema nikog u mom okruženju ko zadovoljava kriterijume Zavoda. 

 

Link to comment

kriterijumi su im ostri. valjda tako i treba.

nazalost, zbog istih, ja sam uskracen te mogucnosti da mogu da pomognem. par puta je bilo veoma frusrirajuce. sada sam se navikao, i iskreno se izvinim i objasnim situaciju.

:(

  • +1 1
Link to comment

uvek javljajte kad treba, ja dajem redovno i nije mi problem da dam i ciljano, ako sam u zoni. ako prifali sluchajno za gosn tasta***, mogu odmah ujutro.


*** ili da se oduzi naknadno :)

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto



  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment
9 hours ago, foto said:

kriterijumi su im ostri. valjda tako i treba.

nazalost, zbog istih, ja sam uskracen te mogucnosti da mogu da pomognem. par puta je bilo veoma frusrirajuce. sada sam se navikao, i iskreno se izvinim i objasnim situaciju.

:(

znaš li ti da mi objasniš zašto nekad davanje krvi uslove da ženska osoba nije rađala?
više puta sam “otpadala” iako sam htela da dam krv jer često je potreba za mojom grupom.

Link to comment
znaš li ti da mi objasniš zašto nekad davanje krvi uslove da ženska osoba nije rađala?
više puta sam “otpadala” iako sam htela da dam krv jer često je potreba za mojom grupom.
Mislim da je to kad se nešto "izdvaja" iz krvi.
Ne znam sigurno.
BTW, znači ko pije lekove za pritisak je OUT?!?







... Shiit has hit the fan

  • +1 1
Link to comment
Mislim da je to kad se nešto "izdvaja" iz krvi.
Ne znam sigurno.
BTW, znači ko pije lekove za pritisak je OUT?!?







... Shiit has hit the fan

pa mislim isto za specijalne namene, kad neshto traze posebno.



sent from bash mnogo dobar novi bubamoto

Link to comment

tražio je jednom neko na forumu za rodbinu, to što se izdvaja, sad sam zaboravila kako se zvalo samo se sećam da su me odbili sa obrazloženjem da za to moraju da se imaju izražene debele vene kakve retko imaju žene pa zato najčešće daju muškarci... jer se to izdvajanje ne radi naknadno iz krvi nego tokom samog procesa uzimanja pa je komplikovano.

a ovo za rađanje ne znam šta je. moja majka je dala preko 50 puta... možda jedino da se nadam da me ipak nije ona rodila.

  • Haha 1
Link to comment

To je samo za specijalne namene, valjda kad se vade valjda trombociti. U toku trudnoće formiraju se nekakva antitela, koja ostaju u krvotoku zauvek.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
12 hours ago, Valkyrie said:

znaš li ti da mi objasniš zašto nekad davanje krvi uslove da ženska osoba nije rađala?
više puta sam “otpadala” iako sam htela da dam krv jer često je potreba za mojom grupom.

ne znam, valk, zaista.

znam samo zasto im ja otpadam i ostali napisani na upustvu. ne ulaze u detalje zasto nisi podoban. evo kolege vec bolje znaju te stvari.

  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, oyashirazu said:

Pitaju samo da li je bio porođaj u poslednjih 6 meseci. 

Kada samo onako prosto daješ krv. Ne i trombocite (ili plazmu?). Tada ima 10x duža lista zahteva.

 

Edit. Baka mi je umrla od trombocitopenije, pa je traženje davalaca bio pakao za moje roditelje. Tata je od tada pa do 65.godine davao krv svaka tri meseca, u dan. Mislim jedno 80 puta.

Edited by Tihajeza
  • Hvala 1
  • Tužno 1
Link to comment

Za obično davanje krvi postoji upitnik na dve strane i vraćaju iz raznih razloga (vadili ste zub skoro, pili kafetin u poslednjih 7 dana, lek za polen alergiju u poslednjih 15, bla bla). Ako sam pažljivo čitala, za takvo regularno davanje krvi je valkira pitala, pa sam se ubacila odgovorom (iz prve ruke). 

 

Hvala na odgovoru za trombocite, to se verovatno posebno naglašava prilikom dolaska u Institut@Tihajeza? žao mi je što ste porodično prošli kroz sve to. Zaista zvuči, u najmanju ruku, kao pakao. 

  • Hvala 1
Link to comment

Za regularno davanje krvi naravno da rađanje dece nije diskvalifikujući faktor. Jeste ako je porođaj bio nedavno (ima neki period, ali nije preveliki, tipa godinu dana)

  • Hvala 1
Link to comment

Jeste problem kod tih trombocita, vise puta sam na FBu videla da iz Leuke traze dobrovoljce za decu/ljude koji se lece od leukemije, ali uvek bude naglaseno da zena nije radjala i rastuzim se. Moja majka inace redovno daje krv, ako nekom zatreba, vicite.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...