Jump to content
IGNORED

EURO 2016 kvalifikacije


levi

Recommended Posts

  • Replies 957
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    99

  • Cash

    79

  • John Coltrane

    60

  • levi

    56

od onoga sto sam ovih dana od kvalifikacija video, imam utisak da se velikoj vecini igraca svih ekipa jebe za reprezentativne obaveze, imaju oni svoje klubove, menadzere i novac.

treba mozda ukinuti fudbal na drzavnom nivou, jer je postao moranje i smaranje za igrace.

a i za cenjeni publikum ™   

Link to comment

od onoga sto sam ovih dana od kvalifikacija video, imam utisak da se velikoj vecini igraca svih ekipa jebe za reprezentativne obaveze, imaju oni svoje klubove, menadzere i novac.

treba mozda ukinuti fudbal na drzavnom nivou, jer je postao moranje i smaranje za igrace.

a i za cenjeni publikum ™   

Idealno bi bilo da se odrzavaju samo kontinentalna i svjetska prvenstva, a kvalifikacije da ne smaraju, i prekidaju uzivanje u klupskom fudbalu. 

 

That said, ne mislim uopste da je igracima generalno smor igranje za reprezentacije. Mislim, ima svakakvih, no doubt, ali ne mislim da je to neki trend. 

Link to comment

A sta ako izgube od holandije u gostima i kuci od turske plus ceka ih jos dvomec sa islandom. ima jos tu da se igra daleko su jos do evra.

 

Kada izvučeš 6 bodova iz mečeva u kojima je postojala realna šansa da završiš sa 0, moral tima skače u nebo i ostatak kvalifikacija će biti isključivo formalnost. Pogotovo sada kada imaš 2+1 tima koji idu dalje. Inače, Češka je krenula u ove kvalifikacije sa više od pola igrača iz domaće lige. Samo četiri igrača igraju u ligama 5 (Cech, Plasil, Darida i Rositsky), od kojih su tri imaju 30+ godina. Imaju dva igrača koji igraju u Baselu, dva koji igraju za najbolje istanbulske timove, dva u Watfordu i jedan u Zwolleu. Oni su pre dve godine imali solidnu kampanju na Euru (na krilima par dobih sezona Plzena) i dobar broj igrača je otišao u Nemačku, ali nisu uspeli.

 

Interesantno mi je da njihovi domaći igrači ne napuštaju domaću ligu da bi išli u timove donjeg doma Bundeslige. Valjda njihovi najbolji timovi plaćaju dovoljno da igrači ne moraju preko obavezno, jer nekako mi je čudno da nisu skautirani. Prilično su imali loš prethodni ciklus za Brazil, ali su očigledno se povratili jako brzo. Uz Hrvate su jedan od timova sa najboljom atmosferom oko repke, a to su očigledno sačuvali još iz vremena kada su igrali Nedved, Poborsky, Koller, Smicer, Baroš, Ujfaluši... Imali su solidnu generaciju na U-21 EP 2011 i naredne 2015. su domaćini, pa će biti zanimljivo pratiti ih u narednom periodu. Nisu neko ko će biti dominantan u Evropi, ali tim koji se redovno plasira na velika takmičenja, da.

 

S druge strane, Turska ima po imenima odličnu ekipu, ali su po pristupu tu negde sa nama. Dosta bitnih igrača im je povređeno trenutno, ali baš izgledaju slabo već nekoliko kvalifikacija. Imaju kvalitetan vezni red (Inan, Cahanoglou i Sahin), dobar par štopera (Kaya i Toprak), Turana koji je jedan od najboljih krilnih igrača sveta, a i više nego solidan špic je Yilmaz. Uz sve to, više ih ne vode treneri amateri, već najbolji turski trener.

Link to comment

 

 

Uz Hrvate su jedan od timova sa najboljom atmosferom oko repke.

Izgleda da si prestao da pratis Hrvatsku 2008. godine.

Reprezentaciju HR sada prati malo vise ljudi nego GNK i to ce ostati tako dokle god ju budu vodili Brand + Mamic.

 

Kako nema izgleda da ce tu biti bilo kakvih promena, atmosfera ce biti samo gora. Brand vec najavljuje da ce reprezentacija igrati utakmice van ZG, ali osim retardiranog Osijeka, gde Mamicu pljugaju masnu djoku kad god dodje, ni na ostalim stadionima nece moci da racunaju na vecu podrsku. Doduse, verovatno i u Rijeci.

Link to comment

Hrvatska na terenu izgleda skladno, a kako je na trbinama je manje-više nebitno. Ali ako ti toliko smeta, ide ispravka:
 

Uz Nordijce su jedan od timova sa najboljom atmosferom oko repke.
Link to comment

Hrvatska na terenu izgleda skladno, a kako je na trbinama je manje-više nebitno. Ali ako ti toliko smeta, ide ispravka:

 

Izgleda toliko skladno pod palicom Mamicevog kuma da, uz Rakitica na poziciji libera i Perisica na poziciji levog beka, najgoroj Bugarskoj u istoriji stvori tacno 0 prilika.
Link to comment

Jučer je Hrvatska - Bugarska bila jedna od gorih utakmica (na tom nivou naravno) u zadnjih 20 godina.

 

Česi su oduvijek imali odličnu školu i sa relativno malim sredstvima pravili dobre rezultate.

Česi se vole nadigravati sa svakim, igraju na gol više, i lijepo je gledati njihove utakmice.

Ekipa za veliki respekt.

Link to comment

Meni su Česi dosadni za gledanje ko i ostale slovenske repke: Rusi, Ukrajinci, Srbi, Hrvati, Poljaci... Najgori fudbal igraju.

imali su onaj euro 2004, od tada dosadni i bezlični

Link to comment

ma i tad su bili kurton nego su imali srece.

 

priznajem smo bergera, nedveda i poborskog.

tad su imali baroša na vrhuncu, smicera, nedveda, rosickog takođe, kollera koji je umeo da bude zajeban, na kraju i poborskog. kurac sreća, oprali švabe i holanđane u grupi, izmasakrirali dance u 1/4-finalu, sjebaše ih grci jedino kako su i mogli, autobusom.

Link to comment

tad su imali baroša na vrhuncu, smicera, nedveda, rosickog takođe, kollera koji je umeo da bude zajeban, na kraju i poborskog. kurac sreća, oprali švabe i holanđane u grupi, izmasakrirali dance u 1/4-finalu, sjebaše ih grci jedino kako su i mogli, autobusom.

ma daj, bili su u grupi sa veselom druzinom marisa verpakovskisa, holandjanima koji su tad bili kurton (izbacila ih jebena irska sa WC baraza) i nemcima kao jedinim ozbiljnim protivnikom. mislim kao ugazili su dance 3:0, svaka cast.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...