Jump to content
IGNORED

Makedonija


Velocipede

Recommended Posts

1 hour ago, Ayatollah said:

Zavisi kako voziš i kuda ideš. Ja sam išao preko Tetova i Kičeva, i trebalo mi je nešto manje od 9 sati. Ne znam koliko traje kada se ide preko Bitolja i Resena, sigurno barem pola sata više, možda i jače.

Hvala, izguglo u medjuvremenu, palo mi na pamet da pravim izlet, ali suviše je daleko realno. 

Link to comment
  • 2 years later...

@desboj

 

ovo je od danas

Еуро Супер 95 поевтинува за половина денар и сега неговата цена изнесува 58 ден/лит. Останатите моторни горива го задржаа истото ниво од минатата седмица и останаа на нивото за ЕУРОСУПЕР БС98 69,00 ден/лит и за ЕУРОДИЗЕЛ (ДЕ V)  58,50 ден/лит.

cigarete su jeftinije

referenca marlboro crveno, tvrdo pakovanje 150 den

duvan za motanje, barem ovaj moj je jeftiniji u Srbiji ... znacajno

 

roming razgovori ... a1

za internet ti mozda ovo moze biti opcija ... a1

 

verovatno ima slicno i na t-mobile

 

1 evro ~ 61.5 denara

Edited by cedo
  • +1 1
Link to comment
6 minutes ago, ObiW said:

Jel bio neko od vas u Prdejcima?

 

bio ja pretproslu subotu u negorcima (par km dalje) ... tamo imate pristupacne setove za sedenje od bambusa

crce mali od smeha za prdejce

 

 

jesi bio u podmocanima ?

 

Spoiler

mocati = pishati

 

Link to comment

Par crtica na brzinu:

 

Skoplje je onako baš loše. Onaj kič u centru je tugica, ostatak tuga.

 

Ohrid je vrlo lep, sređen i jeftin.

 

 

Kaneo restoran posetiti. Al nikako autom, ni u ludilu dužim od 3 metra. Pogotovo sa klincem u kolicima. Ni pod razno sa ženom u osmom mesecu. Pastrmka je vredela svega gorepomenutog, ali nemojte se zajebete kao mi. Brodski taksi radi posao fino, tako kažu.

 

Maske na ulici bukvalno nose svi,  distanca se drži gde više nema ni smisla. Ulazak u markete kontrolišu redari. 

 

Smeštaj smo zaboli u starom gradu, obiđemomi njega, za sad deluje vrlo fino i nepristupačno za kolica, mladi gospodin od 16 meseci će da vežba pešačenje.

 

Sutra ćemo krenuti na preporuke od @banatjanin , sa foruma i još nekoliko ljudi.

Edited by desboj
  • +1 2
Link to comment

Lep Ohrid nema šta. 

Imali smo tajming onako, do petka nije bilo nikoga, na veliki petak nagrnula svetina popodne a u subotu se nije moglo proći kroz grad dok smo se evakuisali. 

Stari grad je vrlo fin, ima šta da se vidi i obiđe, šetalište sređeno, ostatak grada nije ruina. 

Raspametio nas manastir svetog Nauma, onako nešto ne postoji u Srbiji ni sa prirodnom lepotom, ni sa sadržajima ni sa sređenošću. Preporuka za restoran Ostrovo i vožnju po izvoru Drima.

A dok se ide tamo nije loše ni u zaliv kostiju stati i obići.

Link to comment
  • 2 years later...

Idem do Skoplja na dva dana za par nedelja. Sta i gde jesti tamo, zna neko? Sta videti, osim onog sto se svakako vidi u jednoj setnji po centru? Ima li neke zanimljive SFRJ post-zemljotres arhitekture tamo? Shvatio sam da mi je ta zemlja poprilicna misterija. A sramota me da priznam, ali ja cak ni ne znam nijednog Makedonca. 

Link to comment
  • 2 weeks later...
On 24.11.2023. at 19:33, Kampokei said:

Idem do Skoplja na dva dana za par nedelja. Sta i gde jesti tamo, zna neko? Sta videti, osim onog sto se svakako vidi u jednoj setnji po centru? Ima li neke zanimljive SFRJ post-zemljotres arhitekture tamo? Shvatio sam da mi je ta zemlja poprilicna misterija. A sramota me da priznam, ali ja cak ni ne znam nijednog Makedonca. 

 

ja sam pasionirani orijentalista i nedavno sam svratio na povratku iz grčke na bit pazar, tursku čaršiju

 

mnogo volim, meni je bolje od baš čaršije. ishrana je rudimentarna, balkansko turska znači ili ćevapi vrhunski ili neki izbor turskih jela, čorbi i kebaba tipa adana, iskender i slično. turskih ima dosta, izaberi gde ti vizuelno odgovara pošto ih ima od menzi do relativno ok, kao u turskoj varošici.

 

za ćevape i gravče - kosmos ili destan

 

odličan doner hamza

 

generalno to ti je sa ishranom 2-3h šetnje i tumaranja, veliko je.

 

normalne kafane ne znam

 

kosmos.jpg

 

što se tiče modernističke arhitekture, rekonstrukciju posle zemljotresa je vodio japanac kenzo tange i ima briljantnih komada

 

ima dosta očuvanog brutalizma i metabolizma ali u sve lošijem stanju, održavanje ne postoji

 

par zgrada za preporuku

 

muzej savremene umetnosti

 

pestalozzi osnovna škola

 

makedonska vma

 

i najbolja - zgrada pošte, koja je malo tadao ando a malo neka betonska vizantijska tvrđava

 

image.png.7d69e664be476ed5e0af2416323cb652.png

 

 

 

 

 

Edited by Eleniko
  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...