Jump to content
IGNORED

Poplave u Srbiji, BiH i Hrvatskoj


kapetanm

Recommended Posts

9 hours ago, cedo said:

ima ko iz nis ?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lepo kaže čovek na 2:50

"Organizacija kad je trebalo da se pale baklje - moglo, a ovo što ljudima uništene kuće..."

 

Bio sam ove nedelje u Nišu, poslovno. Veliki grad, gužva, gradi se na sve strane, naroda koliko nećeš.

Kaže mi čovek da je sve to fasada, a da prosečan čovek živi lošije od onog u Beogradu, Kragujevcu ili Novom sadu i (onako po Nišlijski) da ova sad vlast radi tako "kao da i' neko iz Beograd poslao da unište Niš".

Edited by dvb-t manijak
Link to comment
  • 1 year later...

Ovo je opet jako krenulo

Quote

Olujno nevrijeme koje je zahvatilo BiH, uzrokovalo je brojne probleme širom naše zemlje. Već drugi dan kiša pada jačim intenzitetom, te su blokirane brojne saobraćajnice, pokrenuta klizišta, poplavljeni mostovi.

 

Iz Federalne uprave civilne zaštite su kazali kako su ekipe na terenu, te da je najteža situacija u Jablanici i na Ilidži. U Mjesnoj zajednici Butmir voda je prodrla u nekoliko kuća.

 

Iz Civlne zaštite Republike Srpske rečeno je kako se voda izlila u Trnovu i Istočnoj Ilidži. Kako tvrde, magistralni put od Istočne Ilidže do Trnova je u prekidu.

 

Od jutros je poplavljen Most spasa u sarajevskom naselju Ilidža. Na Ilidži je prestalo vodosnabdijevanje, a dijelovi Sarajeva su od ranih jutarnjih sati i bez električne energije.

 

Jedna od kritičnih tačaka je na Mojmilu gdje je saobraćajnica i raskrsnica u potpunosti potopljena. Neki vozači pokušavaju proći kroz vodu, neki su pokušali proći trotoarom, a neki su se preusmjerili na drugi pravac. Policija usmjerava vozače, a u prekidu je trolejbuski saobraćaj.

 

Malo bolja situacija je naseljima Vlakovo, Butmir i Donji Kotorac. Pored Željeznice izlila se i Tilava, a pojedina naselja su ostala bez napajanja električnom energijom.

 

Link to comment

Da se i ja javim nakon trodnevne odsečenosti od sveta.

Ovde je toliko lilo, bukvalno kao da je neko kantama odozgo izlivao vodu. Ni najstariji meštani to ne pamte. Gromovi pucali, predajnik mobilne stradao, struje malo-malo pa nestajalo.

Nismo mogli nos da promolimo napolje. E sad, ovde na planini to i nije neki problem, ali sva ta voda je sišla dole, čuli ste verovatno kako je prošao Konjic i Sarajevo.

Danas divan sunčan dan, kao da ništa nije bilo.

Link to comment
  • 1 year later...
1 hour ago, omiljeni said:

koja je kvotica u Moyyartbet da će opet biti frke u Obrenovcu, Šapcu, Mitrovici, zna li se šta?

Večeras je u NS sasvim pristojna poplava, a još se ni reke nisu izlile...

Link to comment

Ja sam danas prolazio blizu Dunava i ne pamtim da je bio veci.

Ne znam kad to stize do NS i BG i da li se usput "razlije".

 

Dobro je sto su javili i da nece vise rasti.

 

Ispod ovih stepenica inace  ima nekih 10 m betonska ploca pa mala nizbrdica pa Dunav.

 

 

PXL_20230517_061938374.thumb.jpg.ef04b5cf08758f25ecfa3e80908e2fc1.jpg

Link to comment
50 minutes ago, foto said:

da li je gangula ili neko drugi upozorio stanovnike bgdH2O da isparkiraju svoje limuzine iz garaza da ne postanu podmornice/podrekice/podgovnarice?

jako smo zalosne :dry:

 

24 minutes ago, renne said:

i našu

koji je to haos bio :isuse:

Link to comment

P r ava pizdarija, za pola sata je napunilo kanal dubok 2 3m, prelilo magistralni put, napunilo drugi kanal i izlilo na plac plac firme jedno 50m, ovo nisam vidio. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...