Jump to content
IGNORED

Poplave u Srbiji, BiH i Hrvatskoj


kapetanm

Recommended Posts

Obratiti pažnju da će i Tisa da naraste više od metra u narednih par dana, i da će se to spucati u Dunav.

 

Радиша,то обично испадне горе по становнике који су близу тисе.Ако дунав буде висок иста ситуација буде као и са Колубаром,просто Дунав подупре Тису и она стоји и пуни се корито.Једина је срећа што колико сам упознат Тиса целим својим током има насипе.

Edited by Блок_64
Link to comment

Радиша,то обично испадне горе по становнике који су близу тисе.Ако дунав буде висок иста ситуација буде као и са Колубаром,просто Дунав подупре Тису и она стоји и пуни се корито.Једина је срећа што колико сам упознат Тиса целим својим током има насипе.

 

Kad sam već napsiao, palo mi na pamet da se to može desiti.

 

Opet, koliko znam, tamo su nasipi baš visoki, na ušću Tise u Dunav. Tisa se bar do Srede neće približiti granici venredne poplave, ali je porast 1.7 od danas do srede, preći će redovnu granicu.

Link to comment

Животиње су то, снаћи ће се, и нису гадљиви на кишницу и воду из баре. Ми смо наше мачке оставили девет дана по најгорој суши и жези, не знам како су се сналазили, били су само витки и јако су нас волели кад смо се вратили.

oftopik potpuni, ali vi, kogod to bio, ste teski idioti.

Link to comment

Jel moze neko da mi objasni zasto se kriju podaci o trenutnom broju nastradalih(pronadjenih) ? Kapiram da inostrani mediji vise reaguju kada cuju konkretne podatke o zrtvama a samim tim bi i pomoc brze stizala (spasili se neki drugi zivoti) ...

 

p.s. JA sam pomoc isporucio na Trgu Nikole Pasica jutros , deluje poprilicno organizovano (komunalna policija razvozi robu) ... Zgodna lokacija , jer su na 50m  Lili i DM ...

Edited by Geograf
Link to comment

Takođe, u Hotelu Slavija traže se žileti i pene za brijanje, to su tražili svima koji su došli a malo ko je to doneo

Pa zar je to neophodno u ovom trenutku, ljudi su tu jedan dan i vec moraju da se briju, milion drugih stvari je potrebnije trenutno. Ovo mi je u rangu fali gel za kosu...

Link to comment

Utisak je da djeluju deprimirano i da ne mogu da kažu ono što žele tonom kojim bo to željeli. Mislim da nisu rekli, ali moglo se naslutiti da su mogli da pretpostave sve ovo i ranije.

 

Naravno da su pretpostavili, u stvari apeluju i mole državu da im da bilo kakvu kintu za prevenciju godinama, a već duže vreme su na privremenom finansiranju, pisao sam o tome danas pre podne.

 

Iz Srbijavode ugasili svetlo na RTS. Ubise svaku nadu da ce skorije biti bolje, na kraju i voditelj ostao bez reci. Ukratko - oprez u naredne 3 nedelje, prolazak vrha talasa ne znaci da nece biti jos vrhova talasa, Dunav tek treba da raste (tradicionalno u junu), porast Dunava dize nivo vode i u Savi sve do Sapca, za Obrenovac kazu ova kolicina vode jos bar 10ak dana, mozda u nekoj meri spadne a mozda se i podigne ponovo :(

 

Po onom što mi je jutros ispričala moja drugarica iz Srbijavoda ovo je tek početak igranke, niko u stvari ne zna šta će se dešavati sa zemljištem u Srbiji u narednom periodu.

Link to comment

edit: plus za Tonija Adamsa, da ne sirim pricu u oftopik.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Jel moze neko da mi objasni zasto se kriju podaci o trenutnom broju nastradalih(pronadjenih) ? Kapiram da inostrani mediji vise reaguju kada cuju konkretne podatke o zrtvama a samim tim bi i pomoc brze stizala (spasili se neki drugi zivoti) ...

po meni je i logicno da se jos uvek ne objavljuje broj zrtava, posto prioritet treba da bude spasavanje ovoga sto se moze spasiti a ne da se dodatno stvara histerija i jos vise trauimara i onako napaceni narod..

jeste da bi ti podaci vise alarmirali ostatak sveta da izvestavaju, al nama u ovom trenutko to ne bi nista donelo, vec bi samo otezalo proces spasavanja i dalje jako ugrozenih ljudi..

Link to comment

Нема никакве информације,јер се то оставља за крај.Прво жене и деса се евакуишу,па старије особе,па остали.Можда сам се лоше изразио али колико сма схватио то није приоритет,али је питање хоћемо ли икада то и сазнати.

 

Bojim se da nećemo.

Link to comment

Lukašenko šalje ozbiljnu pomoć. Helikopteri MI8, spasioci, motorni čamci, ćebad, hrana, više desetina generatora, pumpi, šatora za smeštanje više desetina ljudi...

 

 

rusija-belorusija.jpg

Link to comment

U FMP-u mirno, poslednja 3 sata nije stiglo više od 50ak ljudi, povremeno nam najave da stižu busevi ali ništa za sad.. Ima apsolutno svega, moj utisak i previše, naročito garderobe.. Kelt i ja držimo stvari pod kontrolom.. :D

 

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...