Jump to content
IGNORED

Neispravna hrana: Alert topic


Tale

Recommended Posts

Nije neispravna hrana, ali nema neke bliskije nearhivirane teme.

 

Maxi.

Dve vrste limuna, jedan 119, drugi 159. Ovaj jeftiniji u prvom planu, skupljeg i boljeg nešto malo. Kad se stavi na vagu iskoči onaj od 159, a onaj od 119 na drugoj strani, diskretno pozicioniran.

 

Ispričam ja ovu nadasve interesantnu priču nekome, kad ono "tako i mene hteli da zeznu sa pomorandžama pre neki dan".

 

Opet ja kod šefova, pa majku mu zar opet, pečurke, jogurt van roka, čuo sam da ste letos prodavali pokvarene narandžaste viršle, da li vi shvatate da mi ništa ne znače tri dinara, želim samo svoje potrošačko pravo, neću otkaze, neću kazne od inspekcije... dajte se malo disciplinujte.

 

Pa evo ga na drugoj strani.

Pa da, ali koliko ljudi će pogrešno ukucati cenu i vi ćete profitirati na tome.

Komšija, mi smo tu da sarađujemo.

Ali, Vi svesno dovodite u zabunu potršače, je l' ovo zakonito, ili je rupa u zakonu?

Komšija, lepo sarađujemo.

Pa ovo je poslednji put da sarađujemo, sledeći put ću da pozovem medijatora, pa vi vidite.

 

Neki gledaju začuđeno, neki odobravaju. I tako.

A možda je i ona u pravu.

 

 

Još jednom i inspekcija, a mrzi me i grišće me savest.

Link to comment

Nema sta da te grize savest,Dobar fazon koji sam ja isprobao vise puta je da se proderes po radnji tj glasno komentarises kako je roba neispravna.Ili da je odneses na kasu i pred ljudima pitas sta je ovo.Odmah se uzvrte, izvinjavaju i resavaju problem.Mada nekad ni to ne pali

Link to comment
  • 1 month later...

Znate li sta se desilo ovom maslinovom ulju? Stoji od jula u frizideru, u toj plasticnoj boci u kojoj je i dobijeno? Ne smrdi, samo ima ovo kao..zgrusano.

 

TFLVC0bUofA289d-BwR6VXxzdX6n35TNLLqwk7qq kJPJ6eXa1UC7sGSFU7GhhLtE8Mk9ajEOjZhE1btN

Link to comment
1 minute ago, pacey defender said:

Ne bih znao, nesam školovao, ali upravo danas sam presuo kominomulje iz plastike u staklo. Nema razloga da stoji u plastici kada se unese ukuću. 

+1

 

Link to comment

Slike ne vidim, al' to je 99% vosak, masline imaju blago voštanu koru, toga je vrlo malo, ali se kod dužeg stajanja na hladnom, vosak okupi u te gromuljice.

Izbaci ulje iz fridža (i prebaci u tamno staklo while you're at it) i ostavi ga na sobnoj temperaturi, sve će da se vrati u normalu.

 

Nema tu ništa neispravno, čak se kvalitet ulja vrednuje po tome (kaže mi bakuta na Korćuli "stavi ulje u zamrzivač, i ako ujutru ima voska, to je prava virdžina)

Link to comment
12 hours ago, pacey defender said:

Ne bih znao, nesam školovao, ali upravo danas sam presuo kominomulje iz plastike u staklo. Nema razloga da stoji u plastici kada se unese ukuću. 

 

11 hours ago, Skyhighatrist said:

Slike ne vidim, al' to je 99% vosak, masline imaju blago voštanu koru, toga je vrlo malo, ali se kod dužeg stajanja na hladnom, vosak okupi u te gromuljice.

Izbaci ulje iz fridža (i prebaci u tamno staklo while you're at it) i ostavi ga na sobnoj temperaturi, sve će da se vrati u normalu.

 

Nema tu ništa neispravno, čak se kvalitet ulja vrednuje po tome (kaže mi bakuta na Korćuli "stavi ulje u zamrzivač, i ako ujutru ima voska, to je prava virdžina)

 

Onaj deo ulja koji sam prebacila u "tekucu" staklenu flasu je ostao normalan, isto sve okej mirise. Uglavnom sam pre i kupovala vec u tim staklenim flasama (otud i ta u koju sam presula), no ovo je ulje koje smo dobili od vlasnika apartmana u kojima smo bili u Grckoj pa otud u toj ambalazi. NJegov maslinjak, pricao nam je da bere masline i ne skuplja one sa poda (nije da znam u cemu je tu razlika). Nemacka porodica koja je bila u apartmanu do nas je veoma hvalila njihovo ulje, godinama dolaze i uvek kupe od njega.

 

Dakle da ne vracam u frizider? Moram da nadjem negde staklenu flasu. Koliko dugo onda moze da stoji to ulje napolju? Ne trosim ga bas toliko, uglavnom malo za salate i marinade.

 

Link to comment

Maslinovo se ulje ne čuva u hladnjaku, već na temperaturama od 15-18, svakako iznad 10. Do kristalizacije, odnosno, kako bi rekli u mom selu, smrzavanja dolazi čak i na temperaturi iznad 4 stupnja. 

Link to comment
20 minutes ago, Zis said:

Maslinovo se ulje ne čuva u hladnjaku, već na temperaturama od 15-18, svakako iznad 10. Do kristalizacije, odnosno, kako bi rekli u mom selu, smrzavanja dolazi čak i na temperaturi iznad 4 stupnja. 

Covek uci dok je ziv.

Samo, kako da stvorim tu temperaturu 15-18C? Jedino u spavacoj sobi kada nije leto, ili u podrumu?

 

Inace, vec se "otopio" taj gornji sloj, donjeg ima jos malo.

Link to comment

Svratio na ovaj topić tek sada, i vidim pre dve stranice raspravu o brokoliju (iz 2018 godine).

 

Ljudi, ne bacajte “dršku”! To je najlepši i najsladji deo brokolija. Ogulite da skinete tvrdju površinu, a ostalo nasecite u kockice i u tiganj za neki stirfry ili tako. Nećete pogrešiti!

Edited by dragance
Link to comment
  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...