Jump to content
IGNORED

Finansiranje porodice&prijatelja back home(tm)


maximus

Recommended Posts

  • Replies 170
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • rajka

    27

  • Leia

    21

  • Shan Jan

    19

  • Dagmar

    14

Top Posters In This Topic

^bojler™ je vise kao 1 metafora dzabalebarenja&gastarbajsterstva - vidim tzv. doznake iz inostranstva tuku FDI in srbija valjda 2:0

 

gastarbajterske porodicne veze => licna potrosnja&socijala onih u srbiji lucky enough to have mexicans™ in their family

 

mislim, ako je to cilj onda treba raditi na vecem izvozu ljudi iz srbije

ili boljem srpskom hawala sistemu - da sto vise dodje do korisnika a manje posrednicima

Link to comment

otisao iz nsa za bg. keva na birou, caletu strasno stao posao zbog krize (gradj inzenjer). prvo kevi slao neki mesecni allowance, onda mi u decembru trazili nesto manju cifru i u januaru mi jebali kevu mojim prihodima da bi caletu platio doprinose koje nije placao 6m. dao sve, ali cu morati da blokiram. imao cak i neprijatan razgovor oko toga. nece da smanje potrosnju, nece da srede racunovodstvo caletove firme, nece da naplate neka dugovanja... nemam nista protiv da im dajem, ali prvo moraju da izkonsoliduju to osnovno sto sam im rekao. najjace mi je bilo 'pa to je samo 2k mesecno ustede da sredim racunovodstvo' dok sam ja kod sebe zategnuo te glupe yroskove do maksimuma

Edited by Ravanelli
Link to comment

a jel se nekom desila obrnuta situacija, da se bliznji nadrndaju sto odbijam njihovu pomoc brigu savete i slicne akcije nego ocu sama da se akam oko tog svog zivota u tudjini? inace njima nish ne fali, osim mene da me gnjave

 

 

meni. dva puta po godinu + koje su proveli u naporu da mi pomognu, što uopšte nije bilo potrebno. na kraju sam izmišljala sitne potrebe, preventivno, da sprečim veće troškove.

 

Pitam se kog li su pola ova dva nicka... :fantom:

 

 

@Ravaneli: kolko sam ja mogao da ukacim iz svog iskustv najbolji nacin je daj kolko mozes i ne pitaj nista. Ne trosis snagu na jedenje zivaca i sebi i familiji. 

Edited by Shan Jan
Link to comment

Apropo ovog i sličnih attitude pitanja u vezi familije (bliže-šta god to u vašem slučaju znači) i prijatelja... Odgovor je veoma jednostavan:

 

-Svako od nas dobije tačno ono što je zaslužio. Ni manje,ni više. Tu nema greške.

 

Znači i kad vas familija i prijatelji razočaraju, neprijatno iznenade i sl. Nikada nije do njih. Do vas je.

Razlog i (ne)opravdanost su nebitni.

 

:)

Link to comment

 

-Svako od nas dobije tačno ono što je zaslužio. Ni manje,ni više. Tu nema greške.

 

To si i ranije pisao na nekoj drugoj temi... zao mi je sto izgleda ne razumes koliko gresis.

Link to comment

otisao iz nsa za bg. keva na birou, caletu strasno stao posao zbog krize (gradj inzenjer). prvo kevi slao neki mesecni allowance, onda mi u decembru trazili nesto manju cifru i u januaru mi jebali kevu mojim prihodima da bi caletu platio doprinose koje nije placao 6m. dao sve, ali cu morati da blokiram. imao cak i neprijatan razgovor oko toga. nece da smanje potrosnju, nece da srede racunovodstvo caletove firme, nece da naplate neka dugovanja... nemam nista protiv da im dajem, ali prvo moraju da izkonsoliduju to osnovno sto sam im rekao. najjace mi je bilo 'pa to je samo 2k mesecno ustede da sredim racunovodstvo' dok sam ja kod sebe zategnuo te glupe yroskove do maksimuma

Nije mi jasno ovo za uslovljavanje, čemu to?

Link to comment

To si i ranije pisao na nekoj drugoj temi... zao mi je sto izgleda ne razumes koliko gresis.

 

Pamtiš ko slon. ^_^ Pozdrav.

 

I kad grešim, to je iskljucivo do mene.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...