Jump to content
IGNORED

Televizori


luba

Recommended Posts

Šta naleti. Jućub mahom, mada sada već svaka krštena aplikacija ima cast dugme. Vrlo često stream ide direktno tablet-tv (ili možda zakulisno drugačije, jer jeste sporije). Takođe, sadržaj Chrome-a čestitoga može da ide tako, pa praktično svaki video iz browsera ide direkt na tv. Vimeo, ovoono...

Link to comment

Najlepse je što TV ide digitalno na D/A convertor optičkim kablom, pa usput imam i sjajan zvuk preko pojačala.

Edited by giuseppe
Link to comment

служи за стримовање садржаја са другог уређаја на тв, тј. није standalone... са неке подржане апликације као што су јутјуб, нетфликс, хулу, хбо го итд. кликнеш дугме на телефону и пустиш то на тв-у, слично миракасту, само боље

Link to comment

fakticki, da.

stim sto sam ga ja prvenstveno kupio za pustanje sadrzaja sa hardiska kompa, buduci da kosta malo vise negoli pristojni hdmi kabl, a mnogo manje nego wireless usb. 

odlicno je odradjena i podrska za android, tako da se sa mobilnog moze strimovati sve sto i sa kompa.

 

da, dosad mi se nije nijedared zabagovao :)

Edited by ToniAdams
Link to comment

chromecast imam vec vise od pola godine i sjajna je stvar, posebno upregnut sa plex media serverom.

 

ali čekam da mi koleginica iz USA donese još bolju stvar - ROKU 3

 

719CeUmoXML._SL1500_.jpg

 

daljinski sa audio izlazom, najbolji izum posle točka i ekspertske uprave u železari.

Link to comment

jel pazario neko guglhromkast?

 

ja evo vec neko vreme uzivam u blagodetima genijalno ulozenih par desetina evra.

ja bih ga pazario al nemam wi-fi :(

Edited by maheem
Link to comment

o jeboga, pa o cemu smo pisali u prethodnim postovima?

 

jeftin je, a besprekorno se pokazao u pustanju multimedije na tv, bilo da je rec o strimingu sa neta, ili muzici/filmovima sa hd.

plagen plej je, skines ekstenziju za gugl, tojest jednu od, posto ih ima sve vise za raznorazne namene, i pustas to sto hoces sa kompa, tablete ili mobilnog.

 

meni je makar dojaja stabilan, sam apdejtuje softver svremena na vreme, jedino je bitno da imas hdmi ulaz na teveu.

 

ja ga najvise koristim za filmove i striming utakmica premijer i bundeslige, kao i lige sampiona. 

Edited by ToniAdams
Link to comment

način rada?

uštekaš u hdmi, dovedeš struju mcro usb-om bilo iz utičnice ili iz TV-a (ako ima USB port), instaliraš plugin u Chrome i možeš odmah da kastuješ ceo tab iz Crome na TV ili klipove sa youtube.

za strimovanje svoje mlatimudije mora da instaliraš neki media server (Plex).

 

contra: ograničena podrška za android mobilne uređaje. čitaj 'ne rade svi'.

Link to comment

nikakva ako imaš smart

 

Imam, vidimo se. :D

Kontam odprilike šta se tu dešava, ali kontao sam ko zna za šta sve može da koristi, možda nađem razlog da obogatim svoje tehnikalije.

 

Što se tiče smarta, jedino što koristim je stream nekih sranja preko smart browsera i youtube, al to je jer nemam potrebe/ili sam neinventivan. Bukvalno ništa više. Jedino što bih možda probao je netflix i ta čuda ali kada smo onomad pričali o tome, nisam uspeo da osposobim pa sam digao ruke. Što se tiče strimovanja iz lokala, sve puštam sa kompa preko rutera, serije, filmove dokumentarce i to šljaka savršeno godinama. 

 

Edit: tnx garcia

Edited by Glas RazumaN
Link to comment

jebemu, meni svi radili, ali to je doduse samo 1 koji sam probao, mobilni :(

 

jel rade piratski strimovi tekmi na smart teveima?

Edited by ToniAdams
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...