Jump to content
IGNORED

Televizori


luba

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
Prvo, jedan komentar:Plazme imaju bolju sliku od LCD.
e sad, to je tesko reci. plasma ima bolji kontrast, zato sto lcd ima problema sa crnom bojom. lcd ima bolju rezoluciju*. postoje ljudi, kao recimo ja, kojima se lcd vise svidja zato sto im plazma izgleda 'mutno' u odnosu na lcd. od nekih ljudi sam cula da im lcd "previse izgleda kao kompjuter". razlika izmedju lcd i plazme nije dovoljno velika da bi se jasno znalo sta je bolje, vec zavisi od licnog utiska.izgleda da bi ove godine mogao da dodje i OLED, nije lose imati jos jednu tehnologiju u trci, makar bilo i skupo na pocetku. kontrast bi trebalo da bude bolji, rezolucija isto dobra, bice dosta tanji i laksi.Sony9mm.jpg* plazme ispod 50ak inca (ima izuzetaka, ali vecina je ovakva) nema 1080p (full HD) rezoluciju, vec radi na 1080i ili 720p. rezoluciju koju lcd postizu na malim televizorima plazma moze da postigne samo na velikim. razlika izmedju 1080p i 1080i je vidljiva.
Link to comment
  • 5 months later...

plasma panasonic tx42pv80p, trenutno oko 70k dinara u srbijiizvor oppo 981 koji je 1080p, 200$benchmark su mi stari filmovi koji na LCD ekranu umeju da "gore" i budu neprijatni za gledanje. u tom smislu plasma je zaista bolji izbor, ako smem da iskoristim audiofilsko poredjenje, kao vrhunski gramofon protiv vrhunskog CD-a. ko je cuo, znace nasta mislim.

Link to comment

vidi, ja zaboravila da sam i pitala za ovo.pre dve subote, krenem na pijac, i taman da bacim djubre, pogled na radnju preko puta koja se zove recimo intermax ili tako nekako, akcija, popust pa jos popust i umesto teletine i rotkvica, kupim samsung lcd le40-a456c i jos sva ona silna slova, hd, bd i svasta nesto.ono sto me je prelomilo je sto ima usb ulaz. cena uz divljacenje evroa, popuste, rate i sl nesto manje od 70 tisuca.televizijski program je ocekivano problematican (posta kablovski) tj. rts 1 i kanali iz srca srbije pomalo zrnasti, ostali uglavnom ok. ali zato gledanje dvdjeva i rezanaca potpuno spektakularno, a otkako je maestro za kablove povezao tv i pojacalo, komsije mogu samo da zovu policiju za red i mir.

Link to comment
  • 1 month later...
vidi, ja zaboravila da sam i pitala za ovo.pre dve subote, krenem na pijac, i taman da bacim djubre, pogled na radnju preko puta koja se zove recimo intermax ili tako nekako, akcija, popust pa jos popust i umesto teletine i rotkvica, kupim samsung lcd le40-a456c i jos sva ona silna slova, hd, bd i svasta nesto.
slicno iskustvo pre par nedelja, samo stipsa kupio 32", sad se mislim da sam bas mogao i 40.al jebiga ovaj moj 350 dindzi, tesko bilo odoleti bang for bucku.novi sony (nesto-nesto-4000) od 1000 funti za 32" je vrlo ocigledno bolji, izgleda ko jebeni papir, bez trunke neprirodnog glare-a, ali sve ostalo, recimo izmedju 300 i 700, je prilicno incremental.zvuk je skroz ok osim sto naravno nema basa, ali za pracenje zajebanijih dijaloga u serijama nisam bas ni siguran da je bolje ici na 2-channel stereo hi fi ako se nema nesto specijalizovano za home theater.i btw, neki multiregion matsui dvd player od 20 funti jebe kevu kako svira muziku. naravno sporo ucitava, izgleda ko da ce sutra da umre, display je tragican, remote vata otprilike u okviru ugla od 20 stepeni i cesto tek na drugi pritisak... al svira ko veliki.
Link to comment
slicno iskustvo pre par nedelja, samo stipsa kupio 32", sad se mislim da sam bas mogao i 40.al jebiga ovaj moj 350 dindzi, tesko bilo odoleti bang for bucku.novi sony (nesto-nesto-4000) od 1000 funti za 32" je vrlo ocigledno bolji, izgleda ko jebeni papir, bez trunke neprirodnog glare-a, ali sve ostalo, recimo izmedju 300 i 700, je prilicno incremental.zvuk je skroz ok osim sto naravno nema basa, ali za pracenje zajebanijih dijaloga u serijama nisam bas ni siguran da je bolje ici na 2-channel stereo hi fi ako se nema nesto specijalizovano za home theater.i btw, neki multiregion matsui dvd player od 20 funti jebe kevu kako svira muziku. naravno sporo ucitava, izgleda ko da ce sutra da umre, display je tragican, remote vata otprilike u okviru ugla od 20 stepeni i cesto tek na drugi pritisak... al svira ko veliki.
I ti si kupovao dvd u saut pekamu. :D
Link to comment
  • 3 months later...
okej, 52 inača, dajte neku preporuku iz srBske ponude. lcd ili plazma? na šta obratiti pažnju?
plazma, panasonicno brainernema na sta da obracas paznju, ne mos se zajebati ako uzmes model iz ove godine. sve ubijaju.ni u ludilu ne unosi LCD u kucu.btw jel si siguran da je 52 incha, rekao bih po secanju da je ili 42 ili 50. anyway uzmi sto vece, covek je stoka i odmah se navikne na bolje
Link to comment

LCD je inferiorna tehnologija, jedine dve prednosti LCDa su potrosnja struje i nemogucnost stvaranja burn in-a, ukoliko ne koristis tv kao desktop monitor, u svakom drugom slucaju plazma je bolji izbor. Bolje su boje (obratiti paznju na crnu), prirodnija je slika, i jos na gomilu polja kojih sada ne mogu da se setim. I jos jedna varijanta u kojoj bih eventualno preporucio LCD, je ukoliko gledas 4:3 program u onom modu sa crnim ivicama sa strane, onda te strafte oce da promene boju(izgore) pa posle imas ruzni prelaz na tom mestu.

Link to comment

jedina stvar koja je downer na pana plazmama je sto ako gledas 4:3, polja desno i levo su siva. barem mene to iritira, mada ionako odavno vec ne gledam 4:3. otkako su pre 2 godine izasli sa panelima deklarisanim na 100,000 radnih sati, ubijen je i poslednji (fiktivni) razlog da se ide na LCD ako se radi o vecim formatima (do skora je najmanja plazma bila 37, mislim da je neko skoro izasao sa 32 ali sam samo citao o tome, nisam video kod nas).inace mislim da je 50" iz dalje u zoni vrlo ozbiljne cene, cenim bar 150-180k pa navise (pisem napamet) dok bi 42" panasonic morao da nadjes tu do 80k din. ja sam proslog leta kupio najmanji model na skali / posto odokativnim testom nisam mogao da utvrdim nikakvu razliku u odnosu na bilo sta drugo skuplje pusteno u radnji od iste firme/, 70k din sa gratis nekom malom lumix kamerom koja sama kosta 10k. recimo da je oznaka bila LX42PV8. model sa PV80 ima navodno par featurea koje ovi opsesivniji pominju kao bitne, ono sto na mojoj sustinski nedostaje je onaj genericki ulaz za komp ako hoces da je koristis kao monitor, mada je i to premostivo preko nekih adaptera. sve ostalo, u normalnim uslovima kucne eksploatacije bez preteranog lozenja na full HD formate, BR i ostalo, znaci gledas ligu sampiona, zena i dete DVD filmove, ove najjeftinije piju vodu bez problema. generalno razlika je u poslednja 3 broja/slova, ide PV8, PV80 i PV800, sto vece to bolje i skuplje ali vrlo cesto bez narocite upotrebne vrednosti za nas obicne tv smrtnike.e da, najjeftinije - sa povremenim akcijama u vreme raznih velikih sportskih dogadjaja tipa olimpijade i fudbala - tehnomarket (npr delta city). tu prvo proveriti pa krenuti dalje, tehnomanija, oni grci kod arene, ili dole kod luke, itd.

Edited by gazza1
Link to comment
razmišljam da kupim jedan za sobu, ali ne znam da li običan, lcd sa nekom manjom dijagonalom ili plazma (ako ih uopšte prave u malim dijagonalama)
sta je manja dijagonala? kolika je rastojanje izmedju tebe i buduceg ekrana? tv i/ili monitor? (odumiruce) plazme ne prave ispod 37".
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...