Jump to content
luba

Televizori

Recommended Posts

Dankan Ajdaho
Pre mesec dana sam kupio televizor. LCD/Plasma televizori imaju znatno losiju sliku od tva sa katodnom cevi. To je cela istina i ko god proba da te ubedi u suprotno, nemoj mu verovati. Osim toga, novi tjuneri su izgleda osetljiviji od starih, pa gledanje kablovske postaje trauma kada je los signal (skoro uvek jeste).
Evo ovako; pre pola godine sam promenio TV. Birkao sam pre toga jedno tri-četiri meseca. Obišao sve salone, i to po više puta, čitao magazine, pitao poznanike i stručnjake ( :rolleyes: ),drndao internet.Zaključak je sledeći; ukoliko se većinu vremena gleda TV program, onda zaboravite i na plazme i na LCD. Slika je u proseku 30% lošija nego na klasičnoj katodnoj cevi, bolja je samo u slučaju da TV signal primaš u digitalnom obliku preko satelita.Ukoliko je veći deo vremena namenjen gledanju DVD-a, onda plazeme i LCD-i imaju smisao.Elem, na kraju krajeva odlučio sam se za Filips 32PW9551 koji jedini od svih Filipsa te veličine i ekrana 16:9 ima Pixel Plus tehnologiju za poboljšanje sliek i pristupačnu cenu (oko 650? kod nas).Dakle, šestomesečni utisci su više nego dobri. Slika (SBB) solidna, DVD veoma dobar. Mogućnost ( <_< ) priključenja HDMI, relativno jednostavan daljinac...Da ne tupim mnogo, evo par linkova sa specifikacijama i testovima:http://www.mimovrste.com/katalog/product.p...t_id=1350044017http://www.testberichte.de/d/compare.html?p=73585http://www.areadvd.de/dvd_reviews/2006/Phi...PW9551_01.shtmlhttp://www.testeo.org/product_reviews/phil...-12-qynnme.htmlhttp://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=345768Na ovom poslednjem ima i par fotografija gde se može videti kakva je slika.Ja sam nameravao da odem do Osijeka da ga kupim jer nisam uspevao da ga nadjem ovde, i na kraju sam slučajno saznao da ga drže Megastores Electronica. Bulevar Arsenija Čarnojevića 69D tel: + 381 11 2222 898(Sa suprotne strane autoputa u odnosu na Arenu)

Host

Nema vise tih matorih Philipsa u ponudi. Ono Philipsa sto sam video (stvarno imaju u tom Megastoreu jedan model), ima izuzetno osetljiv tjuner i zbog toga je slika ocajna kada iz kabla signal pun suma. Osim toga, jezivo je ruzan.Jos jedna mana LCD/Plasma televizora su zvucnici. Citam kako neko na prethodnoj strani hvali Samsungov zvuk - mozda, ali kada se prikljuci na pojacalo i eksterne zvucnike.

dare...

Mnogo Vi Bre filozofirate... :lol: Pre još malo pa 20 godina sam tašti objašnjavao, da za jedan njen sony trinitron ja kupim tri i po kamakrown-a, za svaku sobu po jedan i ono ipo je mali za kuhinju da gospođa može da prati serije dok kuva ručak... TV je brate nepokretna stvar, ne haba se, a važno je samo da ima ok hlađenje. Da ne govorim da i Sony i Philips unutra imaju potpuno iste delove kao i Samsung i Beko.1000evra za TV! Pa da li si ti normalna sestro slatka! Kad ti proviri sunce kroz prozore te plazme i LCD-e ne mož` da gledaš kolko su bledunjavi...A pogotovu su mi smešni oni koji raspravljaju o kvalitetu slike koje normalno zdravo ljudsko oko ne mož`da vidi... Još kad nemaju kablovsku već filozofiraju sa sve kućnom antenom... I iznose neke cifre u pixsijima i dixsijima za koje ne znaju ni šta znače... :wink: Uđeš brate u prvu TV radnju pogledaš slike i shvatiš da od 30 i kusur TV-a najbolju sliku ima neki Samsung, Beko ili Vivax od 72cm koji košta maksimum 200evra. Ako mu je katodna mnogo duboka za Vaš fency ukus ima i oni skraćeni za koje pljuneš 50-100evrića više i to je to kraj priče...Tamo sam na vocapu onomad pričao kako mi je zvekno TV u dnevnoj sobi izađem na google-u na Tehnomaniju i Tehnomarket izaberem TV, poručim i tip sutra ujutru donese na vrata Vivax 63cm za 10990dindži. Unese u stan, raspakuje, iz ranca na leđima izvuče fiskalnu kasu i aparat za kartice i pita: -Gospodine kako plaćate? (kaže kutiju sačuvajte jedno mesec dana ako hoćete da zamenite proizvod)I zdravo... Slika perfektna, ima priključke za dvd i zvučnike i kraj. TV je danas kao mikser ili pegla... Dok radi radi... Kad crkne kupiš drugi... B) Znači kupiš neki koji god od 72cm za 200evrića max, a ostale novce spržiš recimo u Tunisu ili Egiptu... :) E sad ako je u pitanju marka/brend i zavidni komšiluk... E onda je to druga stvar i tad TV ne bi smeo da košta ispod 1200-1500evra... :P (a ako ne daj bože na njemu nešto zvekne, sačekaćeš dok naruče deo od proizvođača... <_< )

Edited by dare...

nesha taxista

Rečeno brutalno, ali sasvim tačno. Od tih pristupačnijih televizora izgleda da se Samsung najbolje pokazao.

luba

hvala svima, pa i surovom daretu.samo sto sad ide onaj deo, sto vise babica, kilavo dete :Dsve je vise zastupnika tog projektora, moju braviju koju sam cackala pre neki dan kod prijatelja i bas mi deluje zadovoljavajuce za moje zelje i potrebe, niko ni ne pominje a ovi zlikovci u b&o radnji izlozili beovision 9bo.jpgza koji mi treba jos oko osamsto tezgi dnevno...taj elemenat kablovskog prenosa mi i nije toliko bitan, zato se i razmisljam o lcdu/plazmi. samo sto na njima macor nece moci da lezi.sledeca nedelja je posvecena potrazi. drz'te fige.

nesha taxista

Hoćemo, sretno!

cyberwor/L/d

Kazu da ovi televizori nisu dobri, tj da su klasicni televizori bolji. Ali niko mi nije rekao ZASTO. Ja ne primecujem nikakvu razliku osim u dizajnu (doduse tehnika mi je najslabija strana). Da li neko zna sta je to sto nije dobro sa ovim LCD televizorima?

nesha taxista
hvala svima, pa i surovom daretu.samo sto sad ide onaj deo, sto vise babica, kilavo dete :Dsve je vise zastupnika tog projektora, moju braviju koju sam cackala pre neki dan kod prijatelja i bas mi deluje zadovoljavajuce za moje zelje i potrebe, niko ni ne pominje a ovi zlikovci u b&o radnji izlozili beovision 9bo.jpgza koji mi treba jos oko osamsto tezgi dnevno...taj elemenat kablovskog prenosa mi i nije toliko bitan, zato se i razmisljam o lcdu/plazmi. samo sto na njima macor nece moci da lezi.sledeca nedelja je posvecena potrazi. drz'te fige.
Evo, mi držali, šta si uradio?

luba
Evo, mi držali, šta si uradio?
nista :(niko nije preterano smanjio cene, sem onih ponuda u tempu i eurosalonu gde treba da se bijes sa sugradjanima da dodjes do neceg.te sam za sada odustala, jos se drzi soni, sacekacu malo.hvala svima na savetima

djordje geprat

Kupio sam nedavno Samsung od 29 inča. Onako uzaniji ko što Dare reče. Cena 21000. Nerviralo me ono sa zvukom kod isključenja i uključenja dok mi mlađi nisu objasnili da to može da se ukine. I, što neko reče, grozan je onaj tamni period ekrana kada se menjaju kanali. Jedino što sam se dvoumio bilo je da kupim nešto sa dva tjunera, da zaobiđem reklame a ne propustim sekund filma ili utakmice. No, skupo mi bilo. Oko 7000 odozgo. Drugi put.Ovoo LCD / plazma? Preskupo za namenu.

Yoyogi
taj elemenat kablovskog prenosa mi i nije toliko bitan, zato se i razmisljam o lcdu/plazmi.
Plazma - no. Taj ce tip TV aparata najverovatnije nestati sa trzista, verovatno jos ove godine.

ion

(anti)preporuka:Kako mi je prošlog meseca crk'o TV, morao sam pothitno da pazarim drugi sa drastično skromnim budgetom.Uz'o crt LG od 55cm u tehnomaniji.Izbegavajte ovu marku.Nema šanse da se lepo podese kontrast i osvetljenje.

Yoyogi
(anti)preporuka:Kako mi je prošlog meseca crk'o TV, morao sam pothitno da pazarim drugi sa drastično skromnim budgetom.Uz'o crt LG od 55cm u tehnomaniji.Izbegavajte ovu marku.Nema šanse da se lepo podese kontrast i osvetljenje.
To si ti kupio TV koji je negde vracen kao neispravan. Skupe ih na stotine u neki hangar i onda Ruski bizmismeni to kupe na aukciji u Koreji i dalje ih valjaju kao nove.Osveta Marka Milosevica i njegovih trange-frange firmi iz Rusije?LG je jeftiniji kao sto je Compaq PC uvek bio jeftiniji od IBM-a. A nista losiji.Postoji li LG predstavnistvo u Bg? Jesi li se zalio?

nesha taxista

I ja mislim da je to neka greška. LG je na dosta dobrom glasu. Lično ga nisam imao, ali znam ih par koji jesu i zadovoljni su, čak i posle dosta godina upotrebe.