Jump to content
IGNORED

Televizori


luba

Recommended Posts

Pre svega gledaj Samsung i LG. I ja bih insistirao na full hd. DVBT2 je kvalitet ako bi nekad gledao zemaljsku digitalnu tv preko njega al ti za SBB nije neophodan jer dobijes risiver od njih. Famozni madjari su nesto jeftiniji od prodavnica al se ja ne bih zezao sa garancijama.

 

edit: velicinu nisi pominjao al je po meni 32 puna kapa. Veci bi se ionako tesko uklopio u taj budzet.. Sad cu da bacim pogled na Tehnomaniju

 

edit 2: ovo bi ti bio neki uzi izbor (bar sto se Tehnomanije tice)

 

https://www.tehnomanija.rs/lcd-i-led--televizori?sort=price_asc&filters[Dijagonala%20ekrana][]=32+in%C4%8Da&filters[Dijagonala%20ekrana][]=42+in%C4%8Da&filters[Rezolucija][]=1920+x+1080&filters[price_min][]=&filters[price_max][]=

 

Voxove i Foxove bih zaobisao (mada Vox valjda ima jako primamljivu garanciju od 5 godina(bar je imao)) a slika na Filipsu mi se nista nije svidela kad sam gledao u prodavnici. imho Samsung i Lg pa sto bolji mozes da uklopis u budzet.

 

edit 3: wifi ti treba za smart tv. Korisno ako ima mada ja realno i ne koristim previse.

Edited by katamaran
Link to comment

Mađari su keva. Već sam dva naručio, LG - 32 i 42. Oba rade već godinu dana / 7 meseci, respektivno. Garancija važi u LG u SRB. Šalju APS-om na adresu.

 

WiFi je jako koristan ako kupuješ neki baš smart TV; meni to nije trebalo, jer koristim Chromecast već godinama. Tražio sam zapravo što gluplji TV sa što više HDMI ulaza (trebala su mi tri - jedan SBB, jedan za PC, treći za Chromecast), ali takvih nije bilo, pa sam morao da uzmem smart - koji je skuplji. Mada, nije loše ni to, sad koristim LG app za upravljanje TV-om preko Androida, puno je bolje od daljinskog.

 

Full HD je standard, HD Ready (720) je glupost i ne treba pristajati na to. Praktično svi sada imaju bar jedan USB ulaz za spoljni HDD / flash.

Link to comment

Moram da kupim TV. :isuse:

 

Poslednji put sam ga imao pre 15 godina, tako da nemam pojma sta treba da gledam.

Koristice se iskljucivo na SBB-u, imam ovaj neki paket sa nekim risiverom koji mi stoji u kutiji pa treba da ga aktiviram.

Ono sto znam je da bih voleo da bude fullHD (1920x1080), dalje nemam pojma, vidjam po reklamama u izlozima da televizori imaju wifi, nemam pojma sta ce im, pa ako nekog ne mrzi da napise rec dve o tome sta ima na trzistu i za sta sluzi, ne bih da uzmem nesto bezveze a da sam za samo malo para mogao da uzmem nesto bolje... Cena tu , 30-40.000.

 

full hd, 3d, smart tv je ono što tržište trenutno nudi za relativno pristojne novce. 3d i smart su po meni bespotrebni i bacanje love(što moća kaže naručiš android box od kineza i imaš smart tv ako ti treba). uđi u bilo koju veliku radnju tipa tehnomanija i baci pogled na sve tv-e koje imaju i pokušaj da vidiš koja ti je slika najbolja. meni lično samsung ima očajnu sliku, softverski prenabuženu sa neverovatnim kontrastom i nikada mi ne bi bio u razmatranju. lg je ok. sony je i dalje mamojeb al mislim da ti nije u budžetu. od ostalih proizvodjača panasonic bi mi bio pik br.1.

 

evo šta bi ja gledao

vidi da ima što više ulaza, što hdmi, što usb...

 

toshiba

panasonic

 

 

e

eh da i da je što veći

:ss1:

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

To sa vazenjem garancija treba proveriti u servisu pre kupovine.

 

Sa fiskalnim racunom iz prodavnice te stiti zakon a ovako... Po meni se ne isplati zezati zbog par desetina evra jer bi skoro svaka eventualna popravka kostala vise od toga.

 

btw jel ima neko iskustva sa Quart televizorima? Kad god sam negde naleteo odusevio me je kvalitet slike.

 

edit: bitna stavka je ugradjeni media plejer. I sto se toga tice LG i Samsung su debelo ispred konkurencije. Barem su bili, mozda su vremenom i ostali pristigli.

 

edit 2: wifi je izmedju ostalog koristan sto mozes da strimujes sa kompa na tv

Edited by katamaran
Link to comment

3d i smart su po meni bespotrebni i bacanje love(što moća kaže naručiš android box od kineza i imaš smart tv ako ti treba).

CEKAJ BRE!!!! SAD DA MI SE IZVINIS PRED KOLEGIJUMOM ZA ONOLIKU SPRDNJU I ZAJEBANCIJU!!!

IN YOUR FACE BRE!!!

:P

Link to comment

3D mi definitivno ne treba, a šta se u svetu televizora podrazumeva pod pojmom "smart"?

 

I za šta uopšte služi wifi kod TV-a?

 

(Znam da sve ove odgovore mogu da nađem kopajući po netu, al više volim ovako iz prve ruke, vidim da volite televizore i televiziju. :D)

Link to comment

Smart - internet i aplikacije

 

I za šta uopšte služi wifi kod TV-a?

 

smart funkcije i strimovanje. Eventualno povezivanje sa nekim telefonom ili laptopom al to je vec komplikovanije.

Edited by katamaran
Link to comment

 

 

I za šta uopšte služi wifi kod TV-a?

 

(Znam da sve ove odgovore mogu da nađem kopajući po netu, al više volim ovako iz prve ruke, vidim da volite televizore i televiziju. :D)

da gledaš yt na tv npr.

 

@moća

ako ti treba, napisao sam. a i mislim da je smart f-ja bacanje love. pa makar bilo i 30$ kod kineza

:fantom:

Link to comment

Mrežni priključak na TV, kao i kod kompa - da li je ethernet ili wifi - služi za povezivanje uređaja u lokalnu mrežu, radi konzumacije sadržaja.

 

Često je to neki oblik strimovanja, gde se sadržaj svlači direktno sa net-a (Chromecast, Roku), a nekim uređajem samo zada komanda da sadržaj kreće (daljinac, smartfon). Često postoji smartlink između telefona i TV, da se sadržaj sa telefona prikazuje na TV - za to postoje i aplikacije, a ako su TV i telefon iste marke, ima tu i dodatnog budženja razne vrste.

 

Smart: platforma TV-a ima razne aplikacije, kao kod telefona, opet; kao i store za preuzimanje aplikacija. OSnovne su npr Netflix (radi kod nas), Hulu, ovoono... Ja koristim Deezer app na TV na primer, pa strimujem digitalu sa TV-a (optički izlaz) na spoljni DAC; zvuk je tako spreman za hifi. Koristio sam i Netflix, dok nisam ispizdeo zbog sprečavanja VPN-a i nedostatka sadržaja na domaćem Netflixu.

 

@Katamaran: bome, nije par desetina evra, mislim da je više.

Link to comment

 

 

(Znam da sve ove odgovore mogu da nađem kopajući po netu, al više volim ovako iz prve ruke, vidim da volite televizore i televiziju. :D)

 

ako se ipak odlučiš za net, evo da ti uštedim na vremenu

 

 

rtings.com

Link to comment

 

Pomalo ogranicen model al za SBB + gledanje sa flesa verovatno sasvim dovoljan.

 

edit: ne vidim potvrdu da ima ugradjen plejer a obzirom da je entry level valjalo bi proveriti pre kupovine.

 

edit 2: ipak ima

 

http://www.winwin.rs/televizor-tv-32-led-samsung-ue32j5100awxxh-1920x1080-full-hd-hdmi-usb-dvb-t-c-4763951.html

 

Podržani formati za USB: AVI, MKV H264/MPEG-4 AVC MPEG-1 MPEG-2 MPEG-4 WMV9/VC1.

 

edit 3: ima i za manje para

 

http://www.eponuda.com/led-televizori/samsung-ue32j5100-led-televizor-cena-353464

 

Ovo je za UE32J5100. Nisam se upustao da li su svi ovi i AWXXH

Edited by katamaran
Link to comment

 

Pomalo ogranicen model al za SBB + gledanje sa flesa verovatno sasvim dovoljan.

 

U kom smislu ograničen? Vidim da ima dva hdmi-a (a jedan mi je dovoljan jer su mi ionako svi izlazi na svim grafičkim karticama zauzeti monitorima), ima i usb za gledanje sa fleša (što mi ne treba), smart i 3d nema, složili smo se da mi ne treba...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...