Jump to content
IGNORED

PPP mali pijac...


yolo

Recommended Posts

Sad ti je najgore vreme, zbog posta, cene su visoke, a šta valja razgrabi se. 

Po mom iskustvu, svi do jednog u onom ribarskom odeljku su ljuti prevaranti. Više je pravilo nego izuzetak da prodaju ribu koja je u zabrani, zakidaju na težini i kusuru, uvaljuju škart ko ne zna. 

Nemoj kod one punačke žene koja stoji levo napred i nemoj kod onog koji stoji iza nje, neobrijan, pijan, stalno se dere "ajmooo, ribe, ribe, ribe...". Imaš dvojicu napred desno, oni su kao OK. Smuđu zadigni škrge (ponesi maramicu da posle obriše ruku), treba da budu tamne, krv crvene. Ako su bledunjave, ne kupuj. 

Link to comment

fala @banatjanin, imaću sve to na umu

nisam se ni setila da je post, nego, retko prelazim reku, a sutra moram, pa rekoh, ne bi bilo loše nekog smuđa pazariti

obožavam ga sa puno povrća i mulja, iz rerne

 

čula sam za nekog matoro, koji da li ima jednu nogu ili je hrom ili nešto tako, davno bilo , zaboravila sam

da li takav nekakav postoji i gde je, tj. za njega nekada čula da ima dobru ribu

Link to comment
  • 1 year later...

dobro, ja imam izvor dobrog paradajza i dobrih krastavaca a i tresnje su ovih dana super...sa ostatkom voca kuburim, nekako jos nista nije u full sezoni,dinje su bzvze,breskve tvrde i nikakve to nista ni ne kupujem,,kajsije cekam da uberem sa drveta..tikvice i patlidzani su  standardni,paprike ne volim bas...

Edited by ivy
Link to comment

ček', ne zezate valjda. ja kupovao trešnje na pijaci u lazarevcu pre desetak dana 120 prošle nedelje u aranđelovcu za 100 a marele (predivne, preslatke) po 120. kupio 5 kila mareli. paradajz,, onaj bez panjeva, je oko 150.

Link to comment

Imam i ja dobar izvor za paradajz i ostalo povrće u familiji, ali ne stignem uvek da pokupim to, pa moram da kupim i ne mogu da izbegnem đubre.

Link to comment
  • 2 years later...

Na Cvetkovoj pijaci postoji tezga, odnosno žena koja je za tom tezgom koja prodaje samo sveže začinsko bilje, klice i zeleniš koji nije deo standardne ponude poput crvene rukole,...

Moj doručak jutros jaja na oko sa žućenicom sa te tezge.

 

Tezga se nalazi u prvom redu po sredini u najvećem pijačnom delu (voće i povrće).

Edited by Ras
  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...