Jump to content
yolo

PPP mali pijac...

Recommended Posts

Paul Gompitz

To je ona niza zenica, nosi maramu smotanu kao rajf?

darling

e jbga sad, juce nije imala maramu ni rajf. zapravo ne znam da ima ni maramu ni rajf, imala je neku kombat zelenu jaknu sa kapuljacom, lepa je, farbana u plavo, ne deluje jadno, ko pogrbljena suva seljanka koju je satro zivot, nego lepo.

sve u svemu, nemoj je traziti vise po pijaci, odlazi kod cerke u nemacku da cuva unucice, vrace se posle bozica. rekla je da ce mozda njena druga cerka dolaziti na pijacu, al nije sigurna. dok se ona vrati, pogledacu broj tezge, pa baci oko kad si na pijaci, mozda bude cerka tu.  

inace, juce mi je dala 6 kila jabuka za 100 dinara. 

Jumanji

Meni je pre dve godine covek iz Barajeva, zna ga neka moja familija, nudio jabuke, lepe, vise sorti imao: "Oces ove na pijac sto nosim i prskam 20x ili ove ko za mene 6x"

Godinama unazad bas retko jedem jabuke, a volem. Kad naidjem kod seljaka na one sitne nikakve, Petrovke recimo, a ovako skoro nikako ili ljustim :(
Kad zivis u neznanju, mnogo ti taj zivot jednostavniji :(

banatjanin

Ja baš zbog toga kupujem jabuke u supermarketu. Za svaku sa nalepnicom znam da je prskana, ali čime treba, koliko treba i kad treba. 

Neuporedivo više verujem školovanom tehnologu i proizvođaču koji se ne bi zajebavao sa 100 ha jabuke i izvozom od kog živi, nego Milivoju sa pijace "domaće, sine, neprskano, ovoga mi krsta"

dùda

jel' zna neko situaciju na zemunskoj, po pitanju ribe ?

ono, kod koga da nađem dobrog svežeg smuđa , tako nekako

banatjanin

Sad ti je najgore vreme, zbog posta, cene su visoke, a šta valja razgrabi se. 

Po mom iskustvu, svi do jednog u onom ribarskom odeljku su ljuti prevaranti. Više je pravilo nego izuzetak da prodaju ribu koja je u zabrani, zakidaju na težini i kusuru, uvaljuju škart ko ne zna. 

Nemoj kod one punačke žene koja stoji levo napred i nemoj kod onog koji stoji iza nje, neobrijan, pijan, stalno se dere "ajmooo, ribe, ribe, ribe...". Imaš dvojicu napred desno, oni su kao OK. Smuđu zadigni škrge (ponesi maramicu da posle obriše ruku), treba da budu tamne, krv crvene. Ako su bledunjave, ne kupuj. 

dùda

fala @banatjanin, imaću sve to na umu

nisam se ni setila da je post, nego, retko prelazim reku, a sutra moram, pa rekoh, ne bi bilo loše nekog smuđa pazariti

obožavam ga sa puno povrća i mulja, iz rerne

čula sam za nekog matoro, koji da li ima jednu nogu ili je hrom ili nešto tako, davno bilo , zaboravila sam

da li takav nekakav postoji i gde je, tj. za njega nekada čula da ima dobru ribu

Ras

Postoji.

Spoiler

spacer.png

Edited by Ras