Jump to content
IGNORED

Best of 2013


Timmi

Recommended Posts

bombino, foxygen, neuza, ty segall, devendra banhart, robert glasper experiment, valerie june, africa express presents maison des jeunes, matt elliott, gregory porter, laura mvula, melissa laveaux, charles bradley, ... sve u svemu vrlo lepa godina

Link to comment
  • Replies 102
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    17

  • kobni zelaya

    14

  • Lancia

    11

  • yolo

    7

hej, si overio ovo?
has a shadow - sky is hell black
http://www.mediafire.com/download/fj3xrh2vejbj2i2/HAS_SIHB.zip

realno, najbolja ploča iz ove godine - joy division 21. veka.

pa gde sad smem da se protivim, kad si tako realan :). jel mogu bar da ublazim, pa da budu medju prvih sest na mojoj listi?¿ odlicna svirka, prave post punk zanatlije, nema sta.zafaljujem na preporuci, dugo ce se vrteti.
Link to comment
odlicna svirka, prave post punk zanatlije, nema sta.zafaljujem na preporuci, dugo ce se vrteti.
+1Jaka im je atmosferika, na tragu ranog 4AD (podsecaju na
). Ne toliko jake pesme, na drugo-trece slusanje... tesko da ce neko nekad raditi kavere Has a Shadow (mada, ko zna).
Link to comment

Izdvojila bih samo Toxic holocaust-Chemistry of consciousness i Kvelertak-Meir, ne zato što mislim da je to bilo the best of 2013, već što izgleda (sad kad gledam unazad) ništa ovogodišnje nisam ni slušala...ne stižem i dalje, moram još da kopam po prošlosti... :P

Link to comment

'Ajd' i ja da sunem listu, možda nekom bude interesantno. :)Foxygen – We are the 21th Century Ambassadors of Peace and MagicSkip Jensen – StrasbourgBaths – ObsidianDarkside - PsychikShe and Him – Volume 3Jon Hopkins – ImmunityJames Blake – OvergrownThe Crimea – Square MoonJohn Grant – Pale Green GhostAtom tm – HDMark Lanegan and Duke Garwood – Black PuddingBlue Hawaii – UntoghetherMatmos – The Marriage of True MindsTy Segall - SleeperPrimal Scream – More LightVA - Theo Parish – Black Jazz Signature MixJulia Holter – Loud City SongElvis Costello and the Roots – Wise Up Ghost and Other SongsIron & Wine – Ghost on GhostVA – Labour of Love – Music of Nick LoveNick Cave & The Bad Seeds – Push The Sky AwayDeerhunter – MonomaniaTraams – GrinEddie C – Country City CountryJames Holden – The InheritorsFabric 69 – Sandwell DistrictJonathan Wilson – FanfareGrant Hart – ArgumentKing Krule – 6 Feet Beneath the MoonDj Sprinkles – Queerifications & Ruins – Collected Remixes by Dj Sprinkles

Link to comment

Naterao si me da izbrojim i lista mi je u ondnosu 15:15, tako da sam polutanana poluhipsterska duša. A i imamo Takeshi i ja samo jedan isti album na listi. ;) Ima on još i Atoms for Peace, a ja Atom, ali tu se sličnosti završavaju. Međutim, ako moramo da budemo bata i seka, daj onda bar da budemoi297849037_90137_5.jpgPs - hvala za Skip Jensena, da nije ovog foruma ne bih ni znao za čoveka.

Link to comment

Оно што сам слушао и решио да сачувам на iPod-у без икаквог редоследа:David Bowie, Nick Cave, Parquet Courts, Jake Bugg, Meat Puppets, Arcade Fire, Grant Hart, Iron & Wine

Link to comment
Uz tu i tamo zalutali rock, Kobni je tanana elektrohipsterska dusa.Da niste Takeshi i ti bata i seka:)?¿
meni factory floor nisu na godisnjoj listi. -_-ali sam stvarno primetio po last.fm-u da sam vrlo malo slusao gitarsku, indie, alt.rock i slicnu muziku. smucila mi se.
Link to comment
meni factory floornisu na godisnjoj listi. -_-ali sam stvarno primetio po last.fm-u da sam vrlo malo slusao gitarsku, indie, alt.rock i slicnu muziku. smucila mi se.
Meni su i Factory Floor ok. Problem je što ne izgledam kao hipster. :mad: A faza u kojoj nisam slušao rock trajala je jedno 15 godina, što i tebi želim. To je najlepša faza.
Link to comment

a u kategoriji bolje dobar mainstream nego usrani underground, the winner is: HAIM :) - the best thing since sliced bread, early prince, fleetwood mac and hot water!

Edited by gazza1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...