Jump to content
IGNORED

N1, CNN medj srbljem


Grunf

Recommended Posts

Ja ne gasim D3 uredjaj nikada, samo ugasim TV.

To znaci da oni misle da ja gledam neki kanal 24h dnevno.

 

Edited by brusli
  • +1 1
Link to comment

šta bi bilo da su iz N1 pozvali nekog (jednog) od demonstranata da uđe u studio i uživo kaže šta ima, pa da se posle raziđu?

 

"eto mi smo širokih pogleda, nema potrebe da se mučite, kažite ovde u kameru i mikrofon šta hoćete".

Link to comment
1 hour ago, brusli said:

Ja ne gasim D3 uredjaj nikada, samo ugasim TV.

To znaci da oni misle da ja gledam neki kanal 24h dnevno.

 

D3 ne može da se prati

Link to comment

Trebalo bi da i eon uredjaji posle nekog perioda neaktivnosti tj nediranja daljinskog prestaju da budu brojani... 

E sad ako su lagali mene 🙄

Link to comment

Mislim da se to vreme do uspavljivanja podešava (u "podešavanjima" na home stranici boksa, pa gore desno)

 

Tu uvek posle apdejta treba proveriti da li je boks prebacio rezoluciju na 1080@60. Treba podesiti na neku xxxx@50

I mts boks isto ode na tu posle apdejta, što mene užasno nervira jer uništava vremensku rezoluciju slike i izobličava pokrete.

Edited by dvb-t manijak
Link to comment
14 hours ago, brusli said:

Ja ne gasim D3 uredjaj nikada, samo ugasim TV.

To znaci da oni misle da ja gledam neki kanal 24h dnevno.

 

Kod mene kada ugasim TV i EON box se istovremeno ugasi (svetli crveno).

Link to comment
9 hours ago, dvb-t manijak said:

uništava vremensku rezoluciju slike i izobličava pokrete.

šta je vremenska rezolucija slike?

broj frejmova u sekundi?

Link to comment

Da. Kad se prikazuje sa drugačijim frejmrejtom od originala dolazi do neprirodnih pokreta. U Evropi je standard 50Hz u svoje sve varijante interlaced i progressive. 

Kod nas sve stanice emituju 50 interlaced, tako da be valja ako ti prijemnik ode na 60Hz.

Link to comment

Izgleda da zato meni na TCL Android televizoru slika malo trza na EON aplikaciji i kanalima koji su u 50fps. TV je 60Hz. Npr. onaj kajron sa vestima na N1 pomalo preskače. A na kanalima koji su 25fps radi bez preskakanja. Samo 50fps je problem.

Edited by fusion_
Link to comment

N1 bi mogao i da ipsrati rejting na yt, tamo ipka moze i neko ko nema SBB..naravo da ce biti najgledanija u SBBB mrezi, mnogi je i uzimaju iskljuciivo zvog N1(moj majka kao jedan u moru primera)

Link to comment

Malo su i oni kontradiktorni. Žale se na (ne)dostupnost N1 građanima Srbije, a i sami ograničavaju tu dostupnost. Na sajtu su ukinuli stream (dok istovremeno BiH i HR verzija imaju stream), na satelitu su zaključani (iako su skoro svi news kanali FTA) itd.

 

Jasno je da im je N1 sredstvo privlačenja/zadržavanja korisnika na SBB/Total TV ali makar onda neka se manu te priče o dostupnosti.

Edited by fusion_
Link to comment

Ma glavni cilj je kablovska. I sefovi N1 kad pricaju sa vlasnicima guraju pricu da ljudi uzimaju SBB zbog N1.



....shiit has hit the fan.

Link to comment
5 minutes ago, Frank Pembleton said:

Ma glavni cilj je kablovska. I sefovi N1 kad pricaju sa vlasnicima guraju pricu da ljudi uzimaju SBB zbog N1.



....shiit has hit the fan.

 

Baš zato mi je i zanimljiva ta poslovna politika. Dok istovremeno npr. u Bosni N1 i Nova imaju nacionalne frekvencije, ovde im namerno ograničavaju dostupnost samo na SBB.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...