Jump to content
IGNORED

lchf


ivy

Recommended Posts

o Lindtu sigurno jeste, koliko se secam oni su namerno iz A klase otisli u B, i ove ostale su dosta dobre, ali recimo bas Ritter sam u stanju da smazem 300gr bez problema. dok recimo Dolphin, Green & Black, Vivani, ... par kockica i taman.

Link to comment

Gluten je protein a samim tim i kao takav on ni ne moze da doprinosi gojaznosti niti to iko tvrdi.

 

Our data support the beneficial effects of gluten-free diets in reducing adiposity gain, inflammation and insulin resistance. The data suggests that diet gluten exclusion should be tested as a new dietary approach to prevent the development of obesity and metabolic disorders.

 

Ali u pravu si da to nema veze sa wheat belly pricom, moja je greska sto sam pomenuo gluten. "Wheat belly" aktivisti i "gluten free" aktivisti su dve razlicite sorte. 

Link to comment

 

 

 

 

evo jos jednog pogleda na lchf.

 

 

ma naravno,ja ni ne podrzavam potpuni prelazak u ketozu,meni je to malo ekstrim ali ako neko moze neka je koristi ali samo kao sredstvo za skidanje suvisnih kilograma,sto sam vec vise puta ovde i ponovila....meni je ketoza tu ekstrim,jeste legitimno ali ekstrim po mom misljenju,moze se smrsati i sa malo a dovoljno uh da se ne predje u ketozu....a ja i dalje,vec 2godine, jedem opusteni lchf kao nacin koji mi odgovara da odrzavam zeljenu kilazu a super klopam i imam snage,nista mi ne fali...

 

npr moj drugar je skinuo 10 kila za oko 6 nedelja na opustenom lchf,izbacio je hleb,smanjio generalne uh,pojacao masti ali 1 nedeljno se napije od piva,pojede i parce torte i kolac,i testeninu za obrok ali 1 nedeljno ne svaki dan,vise puta dnevno

 

bitno je osvestiti hranu,nacin na koji se jede,sta se jede i kolicine..posle toga je svaki nacin ishrane legitiman

 

 

edit-ova prazna kvot mesta ne znam da obrisem.

Edited by ivy
Link to comment

osim sto gluten free ima ozbiljnu pricu tj. celijakiju iliti alergiju na gluten kao stvarnu i ozbiljnu bolest

 

Gluten free ima vrlo ozbiljnu osnovu, samo sto se onda pojave samozvani gurui ishrane koji ga preporucuju za sve ljude, izmedju ostalog i kao recept za mrsavljenje.

Link to comment

Gluten free ima vrlo ozbiljnu osnovu, samo sto se onda pojave samozvani gurui ishrane koji ga preporucuju za sve ljude, izmedju ostalog i kao recept za mrsavljenje.

 

 

a da,pa dobro to se ne moze spreciti..sada postoji 34526278 miliona nacina ishrane i ti ako hoces mozes istraziti pa odabrati neki ako ne jedes kako hoces i tako...

 

meni odgovara ovaj,neko je vegeterijanac,neko vegan...ljudsko telo moze stosta da izdrzi ...

Edited by ivy
Link to comment

koliko se sećam keksi je rekao da je i Rausch B klasa (meni se dopao, a zezali smo se nešto da ja sve volem B i C klasu a A mi 'nako, niš posebno :))

 

i blago vama kad bilo čega čokoladastoga možete pojesti po par kockica

ja ladno mogu 200g :mellow:

Link to comment

ja ladno mogu 200g :mellow:

pa to i ja kazem, znas one velike ritter, ne znam jesu li 200 ili 300g, to kod mene nestane dok si reko keks :D

a kupio sam jednu green & black sa biberom i narandzom, eno mi stoji u fioci na poslu vec nedelju dana. dve kockice dnevno i kul sam.

Edited by aram
Link to comment

joj ne znam, ja sam od tih iz A klase probala Vahlronu i još jednu, i :blush: (nestala je u trenu oka), a i ove sve iz B klase (npr Lindt 70%, 80% sa pomorandžama, čilijima i kojekakvim andrmoljama) odlete dok si reko Kakaomasse

 

možda sam prosto žderonja...

Link to comment

ma prvih par dolphin cokolada sam i ja prozdro u roku od odma, posle nekako sam organizam naviko da ne trazi... mada, to kod mene, kapiram da nije pravilo.

edit: i vazi za one 70%, one obicne mlecne sa oko 36% mogu kolko mi das :lolol:

Edited by aram
Link to comment

Taman sam htela da pitam, koji maslac uzimate kod nas?

Meni je lep onaj zrenjaniski ali je problem sto puter jako sporo jedem, uglavnom kad pravim slatki dorucak sa pekmezom a nisam nalazila manji od 250g te krene da se oseca (nije da mi to mnogo smeta,  a valjda je i normalno posle nekog vremena ako nema nagurano nesto sa strane - ili gresim?). Za spremanje hrane koristim svinjsku mast pa mi tu puter ne treba.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...