Jump to content
IGNORED

lchf


ivy

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

juce sam saznala da je Chia Pudding thing medju ljudima na specjalnim rezimima isharane, tipa vegan, low carb, etc.

 

Osnova je da se pomesa 1/3 solje chie i 1.5 solje nekof mleka (obicno, od kokosa, badema) i neki zasladjivac (med, sirup od javora, agave i sl). Na to se dodaju zacini (tipa kakao, esencija vanile, cimet). Sve se promesa i ostavi preko noci u frizideru, chia povuce i zelatinizuje mleko i dobije se konzistencija pudinga i strktura tapioca pudinga recimo.

 

Ja pravila cokoladni, sa kvalitetnim kakaom, obicnim mlekom i medom, nije uopste lose. Pre sluzenja dodacu maline i dzem od maline (posto sam samo malo zasladila).

Link to comment

super :)

 

ja ih nikad nisam jela zato sto kostaju kao da su od suvog zlata a ja odbijam da mi hrana toliko kosta,ustvari moze da kosta ali ja odbijam toliko da platim..

 

trudim se da jedem sezonski, lokalno i jednostavno

najskuplja stvar za koju sam dala novac je stevia a najegzoticnija kokosovo brasno..a ako bih vec davala tolike pare to bi pre bilo na neku ribu,neko meso ili neki sir

 

 

 

 

 

kad smo vec ovde evo 1 recept koji me proganja

a nikako da vidim sa mesarom za te koze

 

http://www.volim-meso.hr/cips-od-svinjetine/

 

cips-od-svinjetine-detalj-021.jpg

Link to comment

ovde chia kosta 20e / 500g

 

 

nisu cvarci..ovo su przene suve koze bez masnoce,samo koze

 

cvarci su topljena pa pecena masnoca tj ono sto ostane posle topljenja masnoce..

Link to comment

ma..to je sada popularna ,,super hrana,,

 mislim da su vegani krivi sto je tako skupo jer oni placaju koliko se trazi

kad sam videla posto su im one spiruline i te neke alge,proteini i ,,super hrane,, pala sam u nesvest  :isuse:

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

nego,sto sam pronasla recept za pecivo..ovaj mi se do sada najvise svidja,ne idu jaja pa je lagan i dosta neutralan po ukusu a zbog psiliuma se drzi na okupu,mogu se cak i raseci i sloziti sendvic unutra..jako dobro

 

u principu su mere proizvoljne i vrlo podlozne menjajnju..ja stavim koliko cega kad imam

 

7-8 kasika mlevenog suncokreta

7-8 kasika mlevenog lana

7-8 kasika susama (ali to se moze smanjiti,mislim da je previse..i 2-3 kasike pecenog daju sasvim lep smek)

5-6 kasika ovsenih mekinja

1 kasika psiliuma

pola praska za pecivo

so

1 kasika masti

3-4 dl jogurta/kefira

 

umesati,ostaviti 10tak min da odstoji pa vaditi na papir kasikom sa sto manje mesanja da se sacuva vazduh unutra..peci 10 min na 200c pa 20 min na 150

Link to comment
  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...