Jump to content
IGNORED

Dnevni tupan


Аврам Гојић

Recommended Posts

3 hours ago, gospa buba said:

ja sam ga gledala na nekom televizoru, mozda chak kod velje pavlovica (ili sam sad to izmislila, ali neki intervju tog tipa), koliko je njegove generacije poginulo od droge osamdesetih na devedesete, da ima ulica u koje uopshte ne zalazi, jer je na svakom ulazu imao po nekog koga vishe nema. ja nisam ta generacija, ali razumem sentiment, mi smo od zivota i svog okruzenja ochekivali bash mnogo, stvarno mnogo i sve dobro, nije imalo shta da bude loshe. istorijski trenutak nas je nedvosmisleno naveo na to, beograd je 89te bio praznik na zemlji, vec 90te je bio jebotebogshtajeovo, shta ce to sad da bude. mi smo devedesete potroshili (istina, ja lichno shkolujuci se i ziveci, bez velikih prohteva i izvoljevanja, i dalje jedan dosta dobro ushushkan babl bez obzira na sve) sve ne verujuci i chekajuci da se desi neshto isto, ne bolje, mi smo bolje videli, nego da se desi isto. to se naravno nikad nije desilo i ja lichno i direktno razumem svakog ko ne razume shta nam se desilo. nekad ni ja ne razumem (u stvari ne razumem nikad i nishta, ali sam nominalno racionalna osoba, a ne zivim loshe i imam mehanizme da to prevladavam/maskiram i posledichno i vremena da se time bavim na taj nachin)

 

a ovo beogradjani/nebeogradjani, meni je to bulshit. ali ima taj jedan mali popreko pogled na originalne beogradjane, da ne smeju nikako naglas da kazu da vole neshto od beograda (ili josh gore da ne vole :hihi: ), ni na nivou na kom originalni valjevac ima pravo da voli svoje valjevo i sve u njemu, jer odma svi dobijaju po nosu da su iskljuchivi fashisti, rasisti i vrstisti. samo beogradjani nemaju zavichaj.  neke to nekad i iznervira, zivi ljudi.

 

u realnosti, beogradjani mogu legalno da vole beograd i budu ponosni na njega samo u kanadi i australiji. ostalo je sve previshe blizu :lolol:

 

 

Gospa bubo, mislim da to i nije baš tako, barem iz mog iskustva. Nisam primetio da se Beograđani srame priznati da vole na jedan iskonski, dečački način grad u kojem su odrasli i u kojem žive, i to je sasvim normalno. Problem je taj što se često odlazi u ekstrem, te to ispoljavanje voljenja dobro zna i da zaboli onog drugog (sa ili bez velikog slova). Gradu se kao kolektivnom mestu stanovanja daju neke natprirodne osobine, ono postaje određeno mitsko mesto koje postoji samo u glavama, i onda ti čik nešto reci protiv toga. Ako moram iz svog iskustva da pričam, ja sam imao dosta puta situacije da neko ko ističe svoje rođenje na Dorćolu ili Vračaru smatra da je samim tim pukim činom po nečemu bolji/uzvišeniji od drugih. To dobrano nervira, jbga. Mislim, nikada to neće reći, ali iz priče se to i više nego zaključuje.

Da budem jasan - to važi i za Valjevca, Novosađanina, Nišliju ili Subotičanina. Beograđani su možda malo istaknutiji (ali samo u smislu da živim ovde, pa se više i susrećem sa tim), ali ne vidim da postoji bitne razlike.

Uostalom, lepo se to videlo kroz lakmuspapirisanje druga Dežulovića.

  • +1 2
Link to comment
3 hours ago, jorma shparga said:

+1 sto se grdnosti i twitter tice

Meni on ne deluje kao da gluposti pise iz neke pokvarenosti ili licne koristi ( za razliku od Krla i njegovog potomka Klacara).

Glavonja je mentally challenged ali mi se cini da ne ocekuje neki benefit od svojih nastupa

 

Ne mora da bude pokvaren ili koristoljubiv da bi bio smrad. A on je prosto nadmeno govno bez pokrića. 

  • +1 5
Link to comment

Svaka ptica svome jatu leti.

Basara od 01.01.2021. u Kuriru.

Kolumna br. 1 nosi naziv "Otkud ja u Kuriru!?"

Evo nekoliko "bisera" i "opravdanja":

- Na pitanje od 1.000.000 sendviča „otkud ja u Kuriru“ ... najbolji odgovor je kontrapitanje (svih pitanja): Otkud to da majmun drži kurac u supi?

- Za razliku od Vučića & Co, koji mi nisu (bar ne javno) zamerali kritičko-posprdno pisanje o njima, opozicija & njeno simpatizerstvo su mi dibidus egocentrično, narcistički - možda ni slepački nije preteška reč - zamerali kritičko pisanje o jalovim opozicionim pokušajima da se dokopaju vlasti (i slasti)

- Lutovac... u eter odaslao imbecilni tvit „Basara je Vučiću korisniji od Laze Ristovskog“.

- ... u poslednje dve godine uticaj Đilasa & Co na Danas postao preveliki za moj ukus

(Na sajtu Kurira ovaj tekst pravilno drže u odeljku "POLITIKA")

 

Link to comment
1 hour ago, klimt said:

Svaka ptica svome jatu leti.

Basara od 01.01.2021. u Kuriru.

Kolumna br. 1 nosi naziv "Otkud ja u Kuriru!?"

Evo nekoliko "bisera" i "opravdanja":

- Na pitanje od 1.000.000 sendviča „otkud ja u Kuriru“ ... najbolji odgovor je kontrapitanje (svih pitanja): Otkud to da majmun drži kurac u supi?

- Za razliku od Vučića & Co, koji mi nisu (bar ne javno) zamerali kritičko-posprdno pisanje o njima, opozicija & njeno simpatizerstvo su mi dibidus egocentrično, narcistički - možda ni slepački nije preteška reč - zamerali kritičko pisanje o jalovim opozicionim pokušajima da se dokopaju vlasti (i slasti)

- Lutovac... u eter odaslao imbecilni tvit „Basara je Vučiću korisniji od Laze Ristovskog“.

- ... u poslednje dve godine uticaj Đilasa & Co na Danas postao preveliki za moj ukus

(Na sajtu Kurira ovaj tekst pravilno drže u odeljku "POLITIKA")

 

 

basara, smradina teska i cankoliz.

 

Link to comment

Uvek bio... I u Danasu, ništa manje nego sad kad je u Kuriru.
Ali jbga nekima je, eto bio "baš simpatičan", "treba ga razumeti", "nije to baš tako prosto"...

Jbga treba finansijski podržati te poroke...
Takvi su omiljeni kod lakirane bubašvabe.

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
14 minutes ago, renne said:

Eq424onW4AIseYZ?format=jpg&name=medium

 

radulovic, dokazani degenerik i suklata, ne razume prostu istinu: ne glasa zemljiste (kauntiji) nego ljudi, kauntiji se kurcu ne racunaju.

trump dobio u slabo naseljenim pripizdinama a bajden u gusto naseljenim gradovima.

sto se cinjenica tice, za bidena je glasalo 7 miliona ljudi vise nego za trumpa.

 

 

 

Edited by 3opge
  • +1 1
Link to comment

Basara je odlična investicija za Kurir i predstojeću (ili tekuću) kampanju vlasti. Odličan pljuvač svega opozicionog uz "tako nam treba, Vučiću". Šta se sve može odraditi sa par stotina evra mesečno, bolja investicija nego izvođenje 1od5 na izbore. Sad čitam šta mu Draža odgovara, zanimljivo štivo. Ima sutra i nastavak. Good times.

Link to comment
  • Krošek pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...