Jump to content
IGNORED

Mustafa Kemal'in askerleri


InvisibleLight

Recommended Posts

jedna lasta ne čini proleće. ne zavaravajte se. tim istim turcima su puni kazamati političkih zatvorenika. erdogan je ludak level vučić čak i veći. korupcija, zveckanje oružjem.. svega tu ima.

Link to comment
45 minutes ago, bradilko said:

jedna lasta ne čini proleće. ne zavaravajte se. tim istim turcima su puni kazamati političkih zatvorenika. erdogan je ludak level vučić čak i veći. korupcija, zveckanje oružjem.. svega tu ima.

 

Ali Turci (obična raja) nisu sisice i oportunisti level Srbi.

Link to comment
7 minutes ago, Filozof manijak said:

 

Ali Turci (obična raja) nisu sisice i oportunisti level Srbi.

pa otkud erdogan na vlasti toliko godina?

 

Link to comment

Površno pratim političku scenu Turske, najviše preko ovog topica. Moje mišljenje otkud Erdogan na vlasti toliko godina: na početku svoje vladavine napravio je ekonomski bum u Turskoj (pre nego je počeo sa sultanskim luđenjem), zatim izborni sistem u Turskoj, plus ogromna dijaspora (za koju mi je neko objasnio da je najvećim delom za RTE).

Kad bude najveći grad u Srbiji "pao" u ruke opozicije, i kad izlaznost kod nas bude preko 80% (za vreme  letnjeg godišnjeg odmora), promeniću mišljenje o našoj raji.

Link to comment
41 minutes ago, Filozof manijak said:

Površno pratim političku scenu Turske, najviše preko ovog topica. Moje mišljenje otkud Erdogan na vlasti toliko godina: na početku svoje vladavine napravio je ekonomski bum u Turskoj (pre nego je počeo sa sultanskim luđenjem), zatim izborni sistem u Turskoj, plus ogromna dijaspora (za koju mi je neko objasnio da je najvećim delom za RTE).

Kad bude najveći grad u Srbiji "pao" u ruke opozicije, i kad izlaznost kod nas bude preko 80% (za vreme  letnjeg godišnjeg odmora), promeniću mišljenje o našoj raji.

o nasoj raji?

pa kod nas se to vec desilo malo ranije i vise puta. 

 

Link to comment
9 minutes ago, Friend said:

Pa i ovo je drugacije jer Zapad ne podrzava turskog vukika kao ovo naseg pa su kod nas ususkani. Ali i turci su turci, a raja je raja.

ne bih rekao. turska je daleko važnija država od male srbije i sigurno se i zapad i rusi pažljivije ophode prema erdoganu. ima u tim odnosima i uspona i padova ali ipak je to neka druga vrsta politike.

mešanje baba i žaba.

a što se naroda tiče još je žalosnije da turska ima onakvog manijaka na vlasti i sav paket koji ide uz to a nisu kako ti kažeš raja kao mi

. svedoci smo ovde kakve gadosti masovna hapšenja, pravosuđe, korupcija..) radi režim pa nema dovoljno masovnih protesta da se ovaj zbaci. ima državnih udara ali čujemo da su ti gulenisti još gori.

smanjite malo doživljaje kad tako nisko ocenjujete građane srbije.

evo vam i primer " kulturiška" mađara. zar orban nije po mnogim parametrima fašist- rasist novoga doba koji bi revanš i relativizaciju zločina iz drugog svetskog rata? zvuči poznato

 

 

 

 

 

Link to comment

Kako god, poenta je da je Turska veliki sistem i da ima donekle nezavisnu politiku. I u takvom sistemu, kroz duzi vremenski period se deo  stanovnistva ipak malo prosvetli pa pocne da razlikuje maglu od supstance.

Link to comment
2 minutes ago, Friend said:

Kako god, poenta je da je Turska veliki sistem i da ima donekle nezavisnu politiku. I u takvom sistemu, kroz duzi vremenski period se deo  stanovnistva ipak malo prosvetli pa pocne da razlikuje maglu od supstance.

pa i kod nas se dobar deo stanovništva prosvetli. i u vreme miloševića je bio veliki otpor koji se ispoljavao kroz emigraciju, neodazivanje u vojnu, protesti i sl. 

evo i kod vučića i dalje traju protesti koji su malo stali ali traju. videćemo dokle će dogurati. 

narafski najlepše želje stanovnicima turske kao i nama.

Link to comment
19 hours ago, Redoran said:

 

Комплексан је то феномен, не бих се усудио да тврдим да сам га скроз скапирао па могу неком другом да објашњавам. Мустафа Кемал је, макар у теорији, уградио аутократију у систем као неки корективни механизам који се активира у случају нужде и деактивира што је могуће брже. Бркати су у фазону да јашу на аутократији до судњега дана и приде стављају (али буквално) милијарде у пџе а раја да изнесе рецесију на плећима. Неће да може, јбг.

 

Нису браћа Турци неки фанатични поборници демократије, поготово не оне декларативне где се као нешто бира и мења а суштински се ништа не мења. Међутим, имају прилично јасно дефинисане црвене линије. Једна од њих је када кренеш да им дробиш како треба а како не треба да живе, шта треба а шта не треба да раде. Ислам је више него довољан за ту врсту просвећења и одлично функционише вековима. Нико овде није расположен да му животне норме прописује неки љигавац који десном руком показује кажипрст а левом износи из земље пар милијарди у чврстој валути и стиска две-три манекенке.

 

 

Naravno da nisu, ali meni je bio simptomatičan onaj klip kad je Imamoglu bio gost na utakmici Efes Pilsena - kako ga dočekuju, kako mu se obraćaju sa poštovanje i iskrenim zadovoljstvom. Kod nas to možeš videti samo kod ameba koje se šlihtaju Vučiću (mislim, ne iskreno zadovoljstvo, naravno, već poniznost), a o tome kako bi prošao košarkaški klub koji bi to ovde uradio (ili pivara), bolje da i ne govorim...titulu sigurno uzeo ne bi :D

Edited by Ivo Petović
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...