Jump to content
IGNORED

Planinarenje i hajking


barrcode

Recommended Posts

Silazak nije strašan, ali nije ni naporan. Ceo uspon je strm, i konstantan je, praktično, nagib. Imaš moje utiske sa Očnjaka pre neku stranu, da se ne ponavljam, mi smo imali izuzetno zeznut deo kod kuloara na početku penjanja po steni, bio je snežni nanos, blato, izuzetno zajebano, ali ne znam kuda se tu ide sada kada je suvo. 

Gore kad dođeš do sajli, to je praktično lakši deo... Najgore je od početka stene do seda odakle se kreće na sajle. Jako je strmo, nama bio vlažan teren, mora se biti obazriv, ali ništa nesavladivo.

Link to comment
3 hours ago, ivy said:

koliko je strasan uspon na Ocnjak?

 

Ne gledaš na desnu stranu kad se penješ i na levu kad se spuštaš i sve je OK. Samo ispred i na stenu pored.

 

Sad su, čujem, postavili normalne sajle i dok ih gromovi ne budu razdrkali bi trebalo da je sve regularno.

 

Ovo što priča Milan za prilaz steni je tačno, nije naivno ni kad je suvo, strmo je, klizavo i neobezbeđeno. Opet, prođe se polako.

 

edit: Moja preporuka su Karanfili, raznovrsniji su, a ništa nisu manje zahtevni. Nisu baš najsjajnije markirani, preporučuje se vodič.

Edited by Anonymous
Link to comment

Ja htedoh reći nije "silazak nije strašan ali je naporan", ali sam napisao "nije ni naporan", što je totalno suprotno od onoga što sam hteo da kažem. :D

Anonimuse, jel imaš neku sliku kako izgleda taj deo prilaza steni kada nema snežnog nanosa? kuda se uopšte penje na stenu? Sa snegom između je bilo užasno, a ako dodamo da je između stene sa leve strane i tog snežnog nanosa na prostoru od nekih pola metra bilo samo blato, a prillično je jebeno strmo i tu, mislim da smo se penjali po najgorim mogućim uslovima. Tu sam se na tom delu i okliznuo sa tog blata dok sam se penjao ka vrhu tog dela kako bi se prebacili desno na stenu preko snega, i samo čudom i valjda mojim dobrim osećajem za ravnotežu nisam se razbio ko pizda, već sam se zaustavio ni sad ne znam kako posle metar dva. 

Link to comment

ma idem pa sta bude...prvi dan idemo na Talijanku i Popadiju a drugi dan Ocnjak

 

a najvise bih volela da se penjem u mojim salomon patikama ali mi ne daju zadrti planinari ..mora cipela pa to ti je ..

Link to comment
4 hours ago, Mil@n said:

Ja htedoh reći nije "silazak nije strašan ali je naporan", ali sam napisao "nije ni naporan", što je totalno suprotno od onoga što sam hteo da kažem. :D

Anonimuse, jel imaš neku sliku kako izgleda taj deo prilaza steni kada nema snežnog nanosa? kuda se uopšte penje na stenu? Sa snegom između je bilo užasno, a ako dodamo da je između stene sa leve strane i tog snežnog nanosa na prostoru od nekih pola metra bilo samo blato, a prillično je jebeno strmo i tu, mislim da smo se penjali po najgorim mogućim uslovima. Tu sam se na tom delu i okliznuo sa tog blata dok sam se penjao ka vrhu tog dela kako bi se prebacili desno na stenu preko snega, i samo čudom i valjda mojim dobrim osećajem za ravnotežu nisam se razbio ko pizda, već sam se zaustavio ni sad ne znam kako posle metar dva. 

 

Nemam, nisam nosio veliki foto aparat, a mobilni mi je bila neka kršina. Ima neka šugava i veoma strma staza po sećanju. Ne znam zašto tu nisu stavili obezbeđenje. Još nam grad udario tu pri spuštanju, bilo je prilično zajebano.

Link to comment
1 hour ago, ivy said:

ma idem pa sta bude...prvi dan idemo na Talijanku i Popadiju a drugi dan Ocnjak

 

a najvise bih volela da se penjem u mojim salomon patikama ali mi ne daju zadrti planinari ..mora cipela pa to ti je ..

 

Ja sam se peo u mamut patikama,  vrhunski đon imaju i to je jedino što se računa.

 

Zavidim na turama.

Link to comment

i ove salomon imaju super djon..to su neke trejl ovoono..popela sam se na Bobtov kuk u njima..

moram videti sa vodicem ali planinari su to,ugl imaju zent prema svemu sto nisu cipeletine..

 

 

e ovo iznenadno ispale prokletije dva puta u tri nedelje pa kontam idem ko zna kada ce sledeci put biti a i pare cu potrositi na gluposti,bolje ovako.. super je vodic i ekipa je manja i dobra..

a i ovo se castim turu za rodjendan :D

Link to comment
14 hours ago, Mil@n said:

Ja htedoh reći nije "silazak nije strašan ali je naporan", ali sam napisao "nije ni naporan", što je totalno suprotno od onoga što sam hteo da kažem. :D

Anonimuse, jel imaš neku sliku kako izgleda taj deo prilaza steni kada nema snežnog nanosa? kuda se uopšte penje na stenu? Sa snegom između je bilo užasno, a ako dodamo da je između stene sa leve strane i tog snežnog nanosa na prostoru od nekih pola metra bilo samo blato, a prillično je jebeno strmo i tu, mislim da smo se penjali po najgorim mogućim uslovima. Tu sam se na tom delu i okliznuo sa tog blata dok sam se penjao ka vrhu tog dela kako bi se prebacili desno na stenu preko snega, i samo čudom i valjda mojim dobrim osećajem za ravnotežu nisam se razbio ko pizda, već sam se zaustavio ni sad ne znam kako posle metar dva. 

 

Sad, kad vratim film, sam tu čitavu planinarsku ekipu oterao u kurac, dok su ostavljali rančeve, krenuli da se organiziju i taj deo sam se popeo sam, ali sam se gore usrao kad sam video stenu i provaliju i ipak sačekao da se svi pojave.

 

Hiljadu metara ispod, nije malo.

Link to comment

Zadrti planinar ovde:

-Naravno da ces nositi ranac na vrh

-Narvano da se preporucuju cipele, iskljucivo zbog skocnog zgloba. Pristupne patike su za, gle cuda, pristup steni

-Kad je suvo nije strasan taj prilaz do stene, mi smo razmisljali da zbog grupe spustimo neki gelender, ali smo odustali

-Sajla je dobra i nova

-Najgore mi je ono spustanje kroz sumu na kraju, strmo pa mora da se pazi, umesto da sabiras utiske

Link to comment

evo vratila sam se..nisam se popela na Ocnjak ali sam provela jedan od lepsih vikenada u zivotu!

dolina Grebaje je prelepa!!!setnja do Talijanke,Popadije i Volusnice je predivna!!lep uspon kroz najcarobniju sumu i lepo penjanje preko livada sve vreme sa pogledom na Karanfile.

Jesenje boje su neopisive!!Vreme je bilo najbolje,pauzirali smo na vrhovima pola dana,bez zurbe...ma uzivancija!!!

 

A suma je stvarno jedna od magicnijih u kojima sam bila nasli smo vrganje i crne tube od kojih sam napravila rucak sto je bio dodatni razlog da propustim penjanje na Ocnjak sutradan i provedem ceo celcati dan u sumi..nabrala sam punu kesu crnih truba i nekoliko ogromnih vrganja i napravila rizoto od toga ekipi koja je sisla sa Ocnjaka a ostatak truba se trenutno susi na suncu...1 predivnoca!!

Za mene idealan viked :wub: :wub::wub::wub:

 

72470139_10221386701596475_2070611876659

 

72324756_10221386702676502_5016439312586

 

72288404_10221386703636526_8867952240296

 

72114692_10221386723237016_9208705513812

 

72098222_10221386723397020_3005146934353

 

72351671_10221386723997035_8431854356415

 

72732728_10221386788198640_2177397536870

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...