Jump to content
IGNORED

Planinarenje i hajking


barrcode

Recommended Posts

Inače, možda Gazza ili Amelija koji hint za zo hajkovanje po Alpima u slučaju da nas 4 npr zapuca kolima. Gde je najlepše, gde se smestiti, dokle se može kolima i sl, sve od infosa što može da pomogne...Unapred zahvalan.
sve zavisi kakve su vam ambicije - da se popnete negde ili da livadarite, jednodnevne ture ili višednevne ture.
Link to comment
Inače, možda Gazza ili Amelija koji hint za zo hajkovanje po Alpima u slučaju da nas 4 npr zapuca kolima. Gde je najlepše, gde se smestiti, dokle se može kolima i sl, sve od infosa što može da pomogne...
sve zavisi kakve su vam ambicije - da se popnete negde ili da livadarite, jednodnevne ture ili višednevne ture.
Upravo.Plus, da znaš da se ja možda neću setiti baš svih detalja jer kao što rekoh intenzivno sam hajkovala pre 10tak godina (:(), posle toga retko. Ali svakako mogu da dam neke smernice.
Link to comment
Upravo.Plus, da znaš da se ja možda neću setiti baš svih detalja jer kao što rekoh intenzivno sam hajkovala pre 10tak godina ( :(), posle toga retko. Ali svakako mogu da dam neke smernice.
pa što prestade, ako nije indiskretno? deca, verujem? koliko sam shvatio, ne živiš više u Srbistanu, gde je to društveno neprihvatljiv sport/hobi/zanimacija, pa jedino deca mogu da te spreče :)
Link to comment

Ma nije indiskretno :) btw mislim da sam već i pisala o tome?Nema veze, elem deca su izgovor za prethodne 3-4 godinice, ali suština je bila što sam godinu i po dana igrom slučaja boravila u samom centru Alpa te je hajkovanja bilo svakog vikenda (a zimi skijanje/snoubordovanje).Nakon toga sam uvek živela u krajevima gde je do dobrog hajkovanja trebalo malo manje ili malo više putovati, i eto :(

Link to comment
sve zavisi kakve su vam ambicije - da se popnete negde ili da livadarite, jednodnevne ture ili višednevne ture.
Upravo.Plus, da znaš da se ja možda neću setiti baš svih detalja jer kao što rekoh intenzivno sam hajkovala pre 10tak godina ( :(), posle toga retko. Ali svakako mogu da dam neke smernice.
Stvarno mi je najbitnije da je priroda što lepša, no ako može to da se uklopi sa osvajanjem nekog vrha gde život ne visi o koncu, onda još bolje. :) Uglavnom, kontao sam da sedne u kola nas par, zapali tamo, dan dva hajkujemo i nazad doma... Teško zbog posla da će ikad to moći da se otegne na više od /produženog/ vikenda. Barrcode - VIhren, ne vdi se slika i pls kači više, jedna se ne računa. :)
Link to comment
Ma nije indiskretno :) btw mislim da sam već i pisala o tome?Nema veze, elem deca su izgovor za prethodne 3-4 godinice, ali suština je bila što sam godinu i po dana igrom slučaja boravila u samom centru Alpa te je hajkovanja bilo svakog vikenda (a zimi skijanje/snoubordovanje).Nakon toga sam uvek živela u krajevima gde je do dobrog hajkovanja trebalo malo manje ili malo više putovati, i eto :(
objašnjenje se ne prihvata. :)uvek može da se nađe dobro tura blizu kuće, pa sve i da se živi u krajevima gde nema ni p od planine (danska, nizozemska, severna nemačka). da nije tako ne bi oni tamo imali onoliko radnji outdoor opreme po njihovim gradovima.Amelija, samo treba da se rešiš.
Stvarno mi je najbitnije da je priroda što lepša, no ako može to da se uklopi sa osvajanjem nekog vrha gde život ne visi o koncu, onda još bolje. :) Uglavnom, kontao sam da sedne u kola nas par, zapali tamo, dan dva hajkujemo i nazad doma... Teško zbog posla da će ikad to moći da se otegne na više od /produženog/ vikenda.Barrcode - VIhren, ne vdi se slika i pls kači više, jedna se ne računa. :)
malo ti je daleko da voziš zbog 1 dana planinarenja u alpima. najbliži alpi su ti u sloveniji i to je 6+sati daleko. (računaj da treba i da se vozi nazad, a jako ste umorni) Ja sam ti rekao moj predlog - ako baš insistiraš na alpima, prati npr. Pobedin sajt, kada izađe program za Sloveniju, ti zovi i prijavi se. tako 1)ne gubiš radne dane- uštediš vreme u vožnji+ ne voziš, pa si mnogo odmorniji 2) (mnogo) jeftinije te izađe nego u sopstvenoj režiji 3)imaš vodiča koji je em stručan, em organizuje i prevoz i smeštaj po domovima. 4)dovezu te u tačku A, a pokupe na kraju u tački B - to je nemoguće uraditi u sopstvenoj režiji.konkretan predlog (ima ga Pobeda nede u julu) bi bio uspon na Triglav (iz bilo kog pravca, mada je savet iz doline Vrata) i spust na Bohinj preko doline sedam Triglavskih jezera. 3 puna dana trekinga- to ti je produženi vikend (1 dan sa posla izostaješ) i spada među classic top5 mini alpskih trekova. Za produženi vikend (iz Srbije) na Alpima od toga nema bolje što se tiče lepote, raznovrsnosti pejzaža. (ako treba dokumentovati, mogu)ima i ona varijanta putovanja noćnom Lastom do Ljubljane, pa onda njihovim avtobusima do kranjske gore, vršiča... to već nisam probao.
Link to comment

... a evo ti još slika.nisam slikao preterano dok je bilo lepo vreme, ali evo nekih:kreneš u majici sa 1600m, a završiš u mećavi na 2914m.6-7km ravnije deonice do doma Vihren, podno Todorke (u pozadini)img2083l.jpgi onda kreće sexy time- od doma (na 1950) do vrha ima 1000m visinske razlikeimg2087f.jpgstrmina, napor - kolona se izdužuje.img2090d.jpgda bi nakon prevoja krenuo i poslednjih 350m najstrmijeg uspona do vrha. u sred oblaka.(deo neposredno pred prevoj nisam slikao, jer je bio najopasniji. traverza, ide se poprečno oštre strmine, pogrešan korak i ode se 80tak metara niže neverovatnom brzinom. odlete tako jedan momak 10m ispred mene, no osim neopisive traume ništa mu nije bilo)na vrhu bez zadržavanja, jer cepa vetar, vidljivost 30m, aj nazad:img2099sr.jpgi za kraj, pošto je prethodnih dana svuda bilo lavina, evo jedne preko koje smo prošli pri povratku:img2103zk.jpg

Link to comment
objašnjenje se ne prihvata. :)
ma svesna sam da sam bezveze :) tj lenštinainače valjda sam se navikla na neko pentranje, te kada sam se udaljila od pentrabilnog terena ulenjih sea zapravo najluđi hajk mi i nije bio po planinama nego po nekoj švedskoj tundri gde nema bukvalno ničega osim irvasa, leminga i kržljavih breza, ni koliba, ni signala za mobilnia razuman glas se bojim da od mene neće imati vajde :( s obzirom da mu je plan kolima iz srbije za vikend, a ja poznajem samo okolinu F/CH/I granice što je predaleko
Link to comment
a razuman glas se bojim da od mene neće imati vajde :( s obzirom da mu je plan kolima iz srbije za vikend, a ja poznajem samo okolinu F/CH/I granice što je predaleko
ali imace drugi vajde jer im je upravo to ( F / CH bold) na udaljenosti "kolima na vikend hajk" :s_d:te bih zamolila za detalje :) Edited by lostfanforever
Link to comment
  • 3 weeks later...

Je li koristio neko tokom hajkinga/kampovanja ovakav dinamo za punjenje usb uređaja?flxee1.jpgAko jeste, ima li to kakvog efekta? Ono, treba li okretati satima da bi se baterija napunila za jedan telefonski razgovor?

Link to comment
ali imace drugi vajde jer im je upravo to ( F / CH bold) na udaljenosti "kolima na vikend hajk" :s_d:te bih zamolila za detalje :)
eh, tek sam sad ovo videla :)ajd da probam malo vađenja podataka iz ko zna kojih fioka po mozguChamonix svakako nudi razne mogućnosti za pentranja unaokolo, a sećam se dobro da je Lac Blanc bilo baš lepo i za akciju i za videtipa su onda tu čini mi se već spomenuti zubići (Dents du Midi) mada bi to valjalo iz 2 dana pa spavati negde u šatoru (koliko se sećam Lac de Salanfe se zvalo to za pauzu, btw tu su nas bile napale krave :mellow:)uf, moraću da pretresem neke slike (papirne) na kojima tačno piše kako se šta zvalo pa ću onda dati i više detalja :Da u međuvremenu ću se verovatno prirodno setiti još ponečega
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...