Jump to content
IGNORED

Slusalice


*edited by mod

Recommended Posts

In-ear nisu baš nova pojava, niti pomodarstvo. Moje su stare 13 godina i još uvek lepo rade, jednom sam ih zaboravio u džepu i oprao u mašini za pranje veša, preživele su. Upravo slušam Vivaldija putem njih. Sve se čuje savršeno.

 

Ko se na njih navikne. Ko ne, razumem.

Link to comment

Nisu nova pojava, ali su mlađa, a preokret na tržištu u prethodnih nekoliko godina, čini mi se, nije samo posljedica njihovog superiornog zvuka, udobnosti, praktičnosti... (što je sve stvar navike i potreba, slažem se) nego i toga što su njihova kućišta iskorištena kao platforma za mnogo atraktivniji dizajn. Plus je tu i uticaj muzičara koji su prihvatili profi modele iz vrlo praktičnih razloga.

Danas su police u radnjama i veb šopovi puni novih bubica koje su ukrašene minjonima, skalovima, jednorozima ili velikim logom na uglačanom metalu. Klinci ih često biraju na osnovu tog efekta; Slažu se sa futrolom za mobilni, naočarima za sunce, šminkom, bikinijem, tangama.. Lako se uklapaju u fashion statement.

A šta da radiš sa starim bubicama. Njihova školjka ima veću ulogu u oblikovanju zvuka i mora biti uvijek skoro ista da bi bubica uopšte stajala u uhu i još je pokriva depresivna crna spužvica. To im je presudilo, pa su na pragu izumiranja u katalozima velikih proizvođača.

Daleki istok je reagovao i maloserijski klasični modeli su dostupni i prihvaćeni. Ali opet, ako je Li iz Venture Electronicsa mogao da pokrene renesansu starih bubica modelom Monk od samo 5 dolara, šta bi tek danas mogli da naprave Sennheiser, Sony i ostali.  Otuda malo žal, malo hejt..

Btw, koji je to model za Vivaldija? Kilometraža je više nego za pohvalu.

willow, danke

Link to comment
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Ja sam se dosta sretao u poslu sa tim sluškama, ali ne znam kakve su baš za "kućno slušanje" muzike.
A jesu dobre za ovo za šta sam ih koristio...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

Ima li negde da se nađu one starovremske, kao za walkman-e nekadašnje. Sa sundjerom, lagane, transparentne. Imam dva para, ali ne radi jedan kanal, kao da su menjali nesto na szandardnim konektorima, verovatno i jesu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...