Jump to content
IGNORED

Basket news


Ros

Recommended Posts

Mrtva lopta = strelica je meni dobro pravilo, 3 sekunde nadam se nikad, jer zona nikad nije bila zabranjena, a ovo ostalo nadam se sto pre. To cak i nije neki problem, jer se ipak i dalje retko desava da se lopta skida kad je iznad kosa. A Asik prevare jos redje.

Edited by Venom
Link to comment

Ne, rekao sam da ih treba sto pre ukinuti i da to cak ne pravi veliki problem bilo kome, jer se to retko desava. Ako mogu da uvode velike promene poput linije trojke koje ce uticati na svaku utakmicu, onda mogu i ove, koje se realno ne desavaju cesto. Asik situaciju sam video dva puta u zivotu, a skidanje lopte s obruca se cesto ne desi nijednom na utakmici.

Link to comment
  • 3 weeks later...
U novoj sezoni nećemo gledati samo renovirane timove, već i drugačiju košarku, koja je uslovljena novim pravilima, od kojih su najznačajnije da je linija za tri poena pomerena pola metra, reket je postao pravougaoni prostor, uvodi se polukrug, a sat na napad resetovaće se na 14 sekundi kada sudija zavrti prstom za novi napad (dakle, novi napad neće trajati 24 već deset sekundi manje).
Je l` znao neko za ovu promjenu pravila? Ja tek sada čujem! :isuse: Gdje ja živim! :blink:
Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

samo mali deo iz mutinog opširnog intervjua za novosti...

- Sve je počelo u Mariboru, prvi trenerski posao dobio sam u Sloveniji. Vodio sam malu ekipu, koja se takmičila sa evropskim gigantima u onoj nekadašnjoj ligi SFRJ. I uspeo sam da izborim opstanak sa dva „poštena“igrača i okruženjem punim informbirovaca. :lolol: Pa neka neko kaže da to nije uspeh.
Nikolić: Uništili me kumovi Duda i Željko Edited by ivamehiva
Link to comment
  • 4 weeks later...
Kos za Kraljevo - u Pioniru
Najbolji košarkaši iz Srbije, uz bivše reprezentativce Žarka Paspalja i Dejana Tomaševića, organizovaće u hali Pionir humanitarni spektakl za Kraljevo.U akciji “Koš za Kraljevo” Paspalj će biti selektor igrača koji nastupaju za srpske timove iz NLB lige, dok će Tomašević predvoditi ekipu Košarkaške lige Srbije.Ceo prihod je namenjen ugroženima od zemljotresa u Kraljevu. Humanitarni meč biće održan u ponedeljak, 27. decembra u hali "Pionir" sa početkom u 19:30 časova.
Link to comment

Plejmejker Šolea i nekadašnji reprezentativac naše zemlje Vule Avdalović postao je najbolji trojkaš Francuske, pošto je pobedio na takmičenju održanom u okviru Ol-Stara odigranog u pariskom Bersiju.Avdalović je u polufinalu ubacio 12 trojki za redom i tako se izborio za plasman u finale, zajedno sa Malejeom N'Dojeom.U finalu je Avdalović ponovo bio sjajan, pošto je trijumfovao sa 18 poena, u odnosu na 14 koliko je ubacio N'Doje.

Link to comment
  • 5 months later...
http://www.novosti.rs/vesti/sport.72.html:332567-Obradovic-NBA-me-uopste-ne-zanima
Obradović: NBA me uopšte ne zanimaNovosti online | 31. maj 2011. 15:34 | Komentara: 0 Nikada nisam razgovarao sa bilo kojom franšizom iz NBA i nisam imao ponude. Veoma sam srećan u Evropi – istakao je trener PanatinaikosaNajtrofejniji košarkaški trener u Evropi, vlasnik osam titula Evrolige, Željko Obradović je u intervjuu „El Paisu“ ponovio da ga odlazan u NBA ligu ne zanima.Poznat je negativan stav srpskog stručnjaka o načinu na koji se košarka igra u SAD, a prilikom gostovanja Panatinaikosa NBA timovima imao je i mnogo zamerki na odluke sudija.- Nikada nisam razgovarao sa bilo kojom franšizom iz NBA i nisam imao ponude. Veoma sam srećan u Evropi, to je neki drugi svet. Morate da budete veoma spremni za NBA. Smatram da ima stručnjaka u Evropi koji bi mogli da se okušaju u najjačoj ligi na svetu – rekao je Obradović.
Potpuno amaterski napisan tekst, jer naslov sugeriše da ga ne interesuje NBA, a Obradović priča o odlasku u neki od NBA timova. Ali ako to zanemarimo, nešto se ne sećam da je Obradović loše govorio o košarci koja se igra u NBA. Jel vi znate za neki njegov nastup koji mi je promakao, a tiče se negativnog odnosa prema NBA? Pominjalo se upravo suprotno - da voli da skuplja znanje gledajući NBA utakmice. I da, ovo verovatno ne pripada ovom topiku, ali nisam znao gde da postujem. Edited by pacey defender
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...