Jump to content
IGNORED

Basket news


Ros

Recommended Posts

http://sport.blic.rs/Kosarka/Evropska-kosarka/185048/Nova-pravila-Trojka-nije-bas-uvek-sa-675Na kraju, menja se delimično i pravilo o 24 sekunde za napad. Ukoliko tim treba da krene u napad iz svog polja, a ima novo vreme za napad, odbrojavaće upravo 24 sekunde. No, ako ekipa kreće sa protivničke polovine, vreme će se računati na sledeći način: ukoliko je igra zaustavljena u trenutku u kome je za napad ostalo više od 14 sekundi, to vreme će i ostati na satu pre početka nove akcije, a ako je u trenutku prekida ostalo 13 i manje sekundi, tim koji napada dobiće 14 sekundi za svoju akciju. Sta ovo znaci? Da li to znaci da novi posed (posle skoka u napadu, faula ili igranja nogom) na protivnickoj polovini donosi 14 umesto 24 sekunde ili ako protivnik izbaci loptu u aut 2 sekunde do kraja napada dobijas jos 12 za napad?
Posle skoka u napadu ne može da se dobije 14 sekundi jer se sat resetuje na 24 sekunde čim lopta udari u obruč. Za izbacivanje lopte u aut se nikad nije davalo novo vreme.
Link to comment

Mislim da se ovo pravilo ne moze primeniti kod skoka u napadu. Logicno je da se tada sat resetuje na 24 sec (ako lopta udari u obruc naravno). Ali ako je prekid zbog igranja noge ili faula vreme se povecava na 14 sec do kraja, ili ostaje koliko je bilo ako do kraja napada ima vise od 14 sec.Meni je to skroz ok, ubrzavanje igre.

Link to comment
Na kraju, menja se delimično i pravilo o 24 sekunde za napad. Ukoliko tim treba da krene u napad iz svog polja, a ima novo vreme za napad, odbrojavaće upravo 24 sekunde. No, ako ekipa kreće sa protivničke polovine, vreme će se računati na sledeći način: ukoliko je igra zaustavljena u trenutku u kome je za napad ostalo više od 14 sekundi, to vreme će i ostati na satu pre početka nove akcije, a ako je u trenutku prekida ostalo 13 i manje sekundi, tim koji napada dobiće 14 sekundi za svoju akciju.
to pravilo vazi u nba josh od '99, i svakako da je bilo krajnje vreme da se uvede i ovde.
Link to comment
Da su gledali kako je u NBA, ostavljalo bi se 16 sekundi.
ne znam da li sam glup, ali ne razumem ovo.u svakom sluchaju, vredi pomenuti™ i da ovo pravilo, o kojem ovako kreativno diskutujemo, znachi da se i u sluchaju igranja nogom kada je sat ispod 14 sekundi, ovaj ne resetuje na 24, nego na 14.
Link to comment
Pa u NBA je 14 sekundi iz 24 sekunde za napad -10 sekundi za prevođenje. U Evropi imaš 8 sekundi za prevođenje lopte. A da li je 14 sekundi i kad lopta ode u aut?
nije za aut, za aut se ni do sada nije resetovao na 24. a u nba je isto 8 sekundi za prevodjenje, ne znam shto si mislio da je i dalje 10. mozda jer se u fiba to promenilo posle olimpijade '00, a u nba kasnije, u sezoni 01-02.
Link to comment
Pa zato je i mislio :D. Jedno od retkih pravila gde je FIBA nesto uvela da bi ubrzala igru pre NBA.
pa da, ima logike ono shto je on rekao, ali ja nisam isprva razumeo... a nadam se da fiba nece ispratiti nba sa time da neki tajmauti budu 1:40, to vec nije u interesu igre :D
Link to comment
nije za aut, za aut se ni do sada nije resetovao na 24. a u nba je isto 8 sekundi za prevodjenje, ne znam shto si mislio da je i dalje 10. mozda jer se u fiba to promenilo posle olimpijade '00, a u nba kasnije, u sezoni 01-02.
Za aut sam se zajebavao, aman, pročitaj par postova iznad. :lol: A za prevođenje sam se loše izrazio. Kad je uvođeno pravilo za 14 sekundi, bilo je 10 za prevođenje.
Link to comment

Resetuje se na 14 ukoliko je ostalo manje od 14 sekundi do kraja napada, u suprotnom ostaje onoliko koliko je bilo u trenutku prekida, recimo 18 ili 20. Al da, to bi trebalo da je to.

Edited by hazard
Link to comment
Za aut sam se zajebavao, aman, pročitaj par postova iznad. :lol: A za prevođenje sam se loše izrazio. Kad je uvođeno pravilo za 14 sekundi, bilo je 10 za prevođenje.
prvi red - tek sam bio ustao, daj malo odushka :Ddrugi - da, sve je jasno.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...