Jump to content
IGNORED

FAF


notenoughreasonsforclaire

Recommended Posts

Lupas gluposti o teske li brige za umetnost u Rusiji. Slabo to ikog interesuje u Rusiji kao i da pravis filmove o nepotizmu porodice Daley u Cikagu. Ovakvi se filmovi prave zbog estetike, a ne da menjaju ista u drustvu. Dva i po sata ce malo ko da gleda i u Rusiji. Trejlera imas do mile volje. Zvjagincev je opet napravio dobar film posle Jelene. Imaju li negde da se pogledaju njegovi kratki filmovi?

 

E, upravo. Zbog estetike kao dela filozofije i to da bi pišali po umetnosti!

Link to comment

Ove godine imam manje slobodnog vremena pa manje i gledam. Odgledao Plavu sobu i izasao ne preterano impresioniran. Utisak je bio kao da sam gledao neku BBCevu mystery of the week. Dok se otkrije glavni zaplet film jos i nekako funkcionise na gurku te misterije sto glavnom liku sude a ne znas zasto pa malo vuce na Proces. Posle se prilicno raspadne, pogotovu na kraju.

 

Ove godine mi ostaje jos Crni ugalj, tanak led, Ribari bez mreze i Zbogom jeziku.  A veliki pozdrav za onog ko je pravio satnicu i Kim ki Duka uspeo da stavi u samo tri termina...

Link to comment

Gledao sinoc u Dobu-"...ugalj...led".Jos nisam nacisto sta mislim o istom-uvrnut,bizaran,mracan,a opet sa dosta humora.Prica je malo tanka i neuverljiva,gluma takodje,sem glavne glumice koja je 1 bombonica...

Ovo ce biti o jedini film koji cu gledati na Faf-u,na zalost.Sinoc je Dob bio krcat,ali je organizacija ocajna-prethodni film je kasnio,posle je pricao i reditelj,pa je film poceo sa circa pola sata zakasnjenja.na kraju smo svi usli bez karata jer niko nije ni planirao izgleda da otvori vrata i cepa karte...

Link to comment

Film je izuzetno zanimljiv, mada ga ni ja nisam skapirao baš do kraja. Ne bih se složio da je scenario slabiji, čak mislim da su twistovi veoma ubedljivi. Međutim ima tu mnogo stvari koje postoje van samog plota, neko Won Kar Vaijevsko izlivanje boja u sivu kinesku svakodnevnicu. Film ima dosta zajedničkog sa Drajvom, samo je mnogo bolji.

Link to comment

Inače odgledao sam danas i Goluba koji sedi na grani i razmišlja o postojanju - klasičan Roy Anderson, kome se svideo Du Levande, svideće mu se i ovo. Film ima značajan pad u drugom delu, nameran, Roj nije hteo više da nas zasmejava već da nas zakopa u mediokritetstvu običnog švedskog čoveka, što mu je i uspelo. :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...