Jump to content
IGNORED

FAF


notenoughreasonsforclaire

Recommended Posts

Meni "Miss Violence" nije prijao, iako ima po koji dobar momenat, malo mi je dosta takvih..recimo..nakalupljenih filmova. Glupo je da kazem da je dosta toga bilo ocekivano cim su stvari postale jasne, al ama sve na sta sam podrugljivo pomislila u sebi se i obistinilo. :dry: Ne znam sta je tacno trebalo da isporuci film (mada i kod pomenutog Ocnjaka imala vise teorija od kojih mi se samo jedna - moja - svidela, pa u odnosu na to i posmatram vrednost filma)

Pa, verovatno zbog načina na koji sve u filmu "poleti" od onog Keitelovog monologa. Tu me je film poneo i dugo me je to držalo, skoro do samog kraja. Osim toga, mislim da je hrabro i subverzivno baviti se filmskom industrijom na ovaj način, ići negde protiv struje, lamentirati nad sudbinom glumca u savremenom filmu. Animirani deo mi je dovoljno razigran, kapiram da tek ponovnim gledanjem tu može da se otkrije dosta malih fora, nalik onoj sa Tom Cruzom. Uz to, čini mi se da je prilično komplikovana priča ispričana prilično jasno.
Ne znam, ne uspevam da uhvatim toliko odusevljenje. Stoji to sto kazes, sudbina glumca u postojecem univerzumu, ali prakticno mi je sve ispricano u prvih petnaestak minuta (i to isuvise kristalno jasno) a posle je nastavljeno samo minutaze i animacije radi (a ni animacija me nije toliko opcinila). No makar me je zainteresovao za knjigu koja je (verovatno jako) malim delom posluzila za scenario.Meni se "Borgman" ipak dopao (mada nisam uspela da uhvatim obrazlozenje zirija za dodeljenu nagradu filmu letos na Palicu ;D ), videh ga kao pricu o dolasku djavola koji je resio da se malo poigra sa figurama na tabli. Atmosfera je bila cudna, specificni momenti ~besmislenosti su mi vise puta izmamili osmeh ali do kraja mi je vec bilo dosta. (neke stvari ostadose nerazjasnjene u mojoj glavi, a sigurna sam da sam vec zaboravila detalje) Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Dosta slabije nego prosle godine [plus maltretiranje trejlerom za Odumiranje], ne znam da li je do novca, azurnosti festa ili je jednostavna takva godina. Pozicija deteta ubedljivo najbolji film festivala [nisam gledao Obranu i Pse lutalice], uz Gloriju verovatno i jedini koji vredi skinuti i pogledati ponovo.

Link to comment

Verovatno si u pravu - sigurno nije ni bilo para. Mada, moram da kažem da je festival predobar u odnosu na to koliko ima publike i bojim se da ćemo uskoro ostati i bez njega, a to će biti veliki gubitak, što se mene tiče. Ja sam juče gledao JImmy P-ja sa bukvalno još sedmoro ljudi u Fontani, a na Heliju u DKC-u je bilo prekjuče možda cirka petnaest ljudi. Uveče dođe više ljudi, doduše. Nezainteresovanost naše publike je šokantna, uskoro nećemo ništa imati, bićemo kao Zimbabve.

Link to comment

Gledao sam Psi lutalice, i nije ostavio narociti utisak na mene, mada bio sam malo pospan vec na pocetku filma a pri kraju sam u toku samo jedne poooooduze scene zaspao najmanje 3 puta.

Link to comment
Ja sam juče gledao JImmy P-ja sa bukvalno još sedmoro ljudi u Fontani, a na Heliju u DKC-u je bilo prekjuče možda cirka petnaest ljudi. Uveče dođe više ljudi, doduše.
kakav je jimmy p? ja mislila da odem danas u takvud da odgledam
Link to comment
Verovatno si u pravu - sigurno nije ni bilo para. Mada, moram da kažem da je festival predobar u odnosu na to koliko ima publike i bojim se da ćemo uskoro ostati i bez njega, a to će biti veliki gubitak, što se mene tiče. Ja sam juče gledao JImmy P-ja sa bukvalno još sedmoro ljudi u Fontani, a na Heliju u DKC-u je bilo prekjuče možda cirka petnaest ljudi. Uveče dođe više ljudi, doduše. Nezainteresovanost naše publike je šokantna, uskoro nećemo ništa imati, bićemo kao Zimbabve.
Ja sam prosle godine imala suprotan utisak, gledala sam dosta filmova za razliku od ove, i tada su skoro sve projekcije bile pune (sve su termini posle 19h ili vikend). Na "Miss Violence" u ponedeljak u 19h maltene sva mesta popunjena, ali to je udarni termin pa je i logicno.Cesto se prica o tome da nema publike al sta znam, meni se cini da nije tako, makar kada su u pitanju festivali/slicne manifestacije kakvih ima dosta cesto po gradu. Na redovnim projekcijama u DKCu npr bude 2-20ro, ponekad me prijatno iznenadi veci broj posetilaca.
Link to comment
kakav je jimmy p? ja mislila da odem danas u takvud da odgledam
Pa, možda i nije loš film, mada meni najslabiji od ovog što sam gledao. Zbog teme mogao biih da ga poredim sa Kronenbergovim Dangerous Method - rekao bih nešto slabiji od njega.et pilotsPa da, ako se poredi sa nekim redovnim repertoarom filmova koji nisu blokbasteri, onda verovatno i nije loša poseta. Mada, kažem, ne znam po kom kriterijumu osmoro ljudi u sali može da se podvede pod "nije loše". :) Uz to, primetio sam, barem na ovim dnevnim projekcijama, da su 90 % matori, sedi ljudi. Uveče je slika nešto drugačija. Ima mlađih parova, mada je zanimljivo da obično žene čine oko 80 posto publike. Muškarci su u teškom bedaku, izgleda. Ovo o večernjim projekcijama govorim o Fontani.
Link to comment

@kobni/publikaNe kazem za ovu godinu posto sam stigla samo na jedan film, nego je prosto moj sveopsti utisak o festivalskoj publici da nije toliko losa. Kako sam jednom ostala bez ulaznice za zeljeni film tokom Dana nemackog filma u DKCu, shvatih da se stanje ipak promenilo na bolje. Svakako je za ocekivati da je slaba poseta na projekcijama pre 18h, i da je bolja uvece u bioskopima koji su u centru. Pre nekoliko godina sam gledala film ujutru od 1030/11h koji je zanimao veliki broj ljudi u mom drustvu ali sam na kraju otisla sama jer niko ~nije hteo da ustane tako rano u subotu. Na moje iznenadjenje bese dosta ljudi, raznih godista, ali su vecinu cinili 40+. No sta fali sedim ljudima u publici? Meni je to bas super :)Secam se projekcije Bergmanove Tisine u Subotici pre dosta godina na kojoj su veci deo publike cinile sredjene bakice, cuh dve koje su i pre i posle filma pricale o - filmovima. Meni to bilo ^_^E da, i ja sam primetila da su zene uvek vecina u publici. To se mozda moze objasniti ovim:zene.JPG:lol: Ali sta znam, nije toliko cudno sto je, generalno govoreci, interesovanje za "neblokbaster" filmove - malo, ali ne bih da vucem ka vec tipicnoj prici o umetnosti i kulturi kod nas.@FAFMegaCom film je otkupio "Dzimi P", "Kongres" i "Proslost", prvi je vec poceo da se daje a preostala dva su najavljena za sredinu decembra. Da li ste videli najavu za jos neki?Proslogodisnji FAF je dao dosta dobrih filmova, vec ove godine me je i manji broj privukao. Mislim da cu neke svakako uhvatiti u redovnom bioskopu, kao "Proslost", a iskreno se nadam da ce biti sanse da gledamo i "Gloriju". Primetila sam isto da je u DKCu samo film koji je otvarao bio rasprodat, prosle godine je bilo vise, i po drugim mestima. Nije svaka godina toliko plodna.

Link to comment
Verovatno si u pravu - sigurno nije ni bilo para. Mada, moram da kažem da je festival predobar u odnosu na to koliko ima publike i bojim se da ćemo uskoro ostati i bez njega, a to će biti veliki gubitak, što se mene tiče. Ja sam juče gledao JImmy P-ja sa bukvalno još sedmoro ljudi u Fontani, a na Heliju u DKC-u je bilo prekjuče možda cirka petnaest ljudi. Uveče dođe više ljudi, doduše. Nezainteresovanost naše publike je šokantna, uskoro nećemo ništa imati, bićemo kao Zimbabve.
Hm, ne mogu da kazem da je to moj utisak. Gledao sam 12 filmova na FAFu [borgmana i Kongres sam overio na Palicu] i vecina je bila dosta dobro popunjena. Verovatno zato sto su bile u pitanju vecernje projekcije u Domu omladine/DKC-u. Jedino sam Ilo Ilo i Heli gledao u dnevnim projekcijama u domu omladine i bilo je popunjeno mozda 50%, a ni na Tanovicevom filmu sala nije bila ispunjena.
et pilotsPa da, ako se poredi sa nekim redovnim repertoarom filmova koji nisu blokbasteri, onda verovatno i nije loša poseta. Mada, kažem, ne znam po kom kriterijumu osmoro ljudi u sali može da se podvede pod "nije loše". :) Uz to, primetio sam, barem na ovim dnevnim projekcijama, da su 90 % matori, sedi ljudi. Uveče je slika nešto drugačija. Ima mlađih parova, mada je zanimljivo da obično žene čine oko 80 posto publike. Muškarci su u teškom bedaku, izgleda. Ovo o večernjim projekcijama govorim o Fontani.
To je i moj utisak sa projekcija u Domu omladine i DKC-u, zene i stariji dominiraju.
Link to comment
  • 1 month later...

Kusta se izgleda primio na "Miss Violence" >

ИНТЕРВЈУ: Александрос Авранас, грчки редитељКрик наде пробудиће равнодушногБићу срећан ако мој филм „Госпођица Насиље“ охрабри жртве породичног злостављања, за почетак тако што ће прекинути зид ћутања, каже добитник „Сребрног лава“ за најбољу режију, један од првих гостију Кустендорф фестивала
Duda Lakic za Politiku
Link to comment
  • 9 months later...

Izasao je ovogodisnji program: Roj Anderson, Zvjagincev, Peter Strikland, Gzavije Dolan, Dzejlan...

 

Satnice i raspored filmova izgledaju pomalo cudno, pravim tabelu za filmove i ispadne da ima dosta filmova koji se daju istog dana u isto vreme na dva razlicita mesta (tipa Fontana i Studenjak), ili su koncentrisani na jedan dan (npr "Plava soba" tri puta u subotu). Desavalo se da zabrljaju program, mozda je i sad to slucaj..

 

http://faf.rs/

Link to comment

Da li se neko seca, da li su svi filmovi prethodnih godina imali i engleski titl (ili je islo od filma do filma)? Poslala sam pitanje i FAFu ali mi danima vec ne odgovaraju, na sajtu naravno ne pise nista o tome.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...