Jump to content
IGNORED

FAF


notenoughreasonsforclaire

Recommended Posts

neplanirana izdvajanja iz budžeta za novembar. za sad sam se upakovala na dvije tisuće.sveti gra, talijanskiovo mora biti zabavno...

Auto-put GRA (Grande Raccordo Anulare) okružuje Rim, a pored njega se može sresti galerija živopisnih ličnosti čiji se život i posao svakodnevno odvijaju uz metež saobraćaja na velikom putu.

pozicija deteta, rumunjskinisam gledala loš rumunski poslednjih par godina...

Svakodnevica je tragikomična, kao i junaci koji je žive, a „Pozicijadeteta“ predstavlja ozbiljnu kritiku savremenog, postkomunističkogrumunskog društva. Ovaj film je i ovogodišnji rumunski kandidat zaOskara.

ulica u palermu, talijanskizvuči kao dobra priča...

Dva automobila našli su se jedan naspram drugog u uskoj ulici u Palermu... Skuplja se komšiluk, stvara se zakrčenje u saobraćaju, počinju da padaju opklade.

Džimi P. fra, sadvolim ovog benisija del tora...

Pred kraj Drugog svetskog rata, Džimi Pikard, Indijanac koji se borio u Francuskoj, postaje pacijent u psihijatrijskoj vojnoj bolnici u kojoj se leče bivši vojnici.

soldat žanet, austrijskiovo biram na slepo...

„Soldat Žanet“ je film sa veoma ličnim pečatom, besprekornom estetikom i originalnim narativom, kao i izgrađenim filozofskim konceptom slobode. „Mi smo oni koji imaju moć da sruše religiju dolara i centa, funti i penija. Život će se uzdići kao sunce. Kao što se desilo Fani i Ani. One su svakodnevni vojnici. One se bore protiv sila koje prete da sruše njihov duh. Uspevaju ne borbom, već birajući šta ne žele da rade, i kradući ključeve za slobodu“, kaže reditelj Hosl.

obrana i zaštita, bihsve o mostaru me zanima...

Ponekad preterano dramatična, ponekad smešna, ali u svakom trenutku emocionalno iskrena i neodoljiva, prikazuje nam čoveka koji se oseća strancem u vlastitom gradu u kojem je proveo čitav život.

glorija, čileanskiovo gledam iz patriotskih razloga...

Ova priča se odvija u uslovima aktuelnih političkih dešavanja u Čileu, na koja utiču i tamna poglavlja čileanske istorije u proteklih 40 godina. Sebastijan Lelio rođen je u Čileu 1974. Njegov debitantski igrani film „La Sagrada Familia“ prikazan je na filmskom festivalu u San Sebastijanu 2006.

i slučaj harms u kinoteci u subotu u okviru pratećeg programa, poslastica sigurica na velikom platnu.muka me vata kad pomislim na tehničke probleme, al pošto to ne može da se planira, nerviraću se spontano :Dpreporuke? antipreporuke?

Link to comment

sinoć, sveti gra, italijanski... nisam zadovoljna. previše se rasplinulo. imao je čovek materijal za tri odlična filma, a ovako đuture, što bi se reklo, mnogo hteo mnogo započeo.ali zato večeras, rumunski, pozicija deteta, genijalnošć. tačno ne moram ništa više ni da pogledam. mučna priča, ali obrađena na duhovit način. dijalozi svedeni, tačni u slovo. stvarno odlično. vrlo blisko najsjajnijim momentima našeg domaćeg filma. veoma sam zadovoljna.

Link to comment

Gledao sam sinoć Gloriju - kakvo prijatno iznenađenje! Nisam u prvi mah ni imao nameru da gledam taj film, verovatno zbog toga što je u pres relizu sve obilovalo nekom pričom o "aktuelnim političkim dešavanjima u Čileu". Pogledah ipak, na nagovor drugara i skoro ništa od toga - Glorija je izuzetno istinita i iskrena priča o ženi u pedesetim koja odbija da ostari i uspeva da živi život punim plućima, bez obzira na sve. Paulina Garcia otkinula, evo samo jednog spojlera.

Možda i najbolje odigrana naduvanost koju sam gledao na filmu i to glumica koja ima preko pet banki

Soundtrack i način na koji je plasiran su super.Pre neki dan - Borgman. Negde zanimljiv film, mada mi se čini da je ovakav pristup u evropskom filmu prežvakan još negde sedamdesetih godina prošlog veka.

Edited by kobni zelaya
Link to comment

miss violence je prazan kurton, kao da ga je snimao neki zombifikovani kasapin u svoje vreme smislenijih stvari a la jeanie dielman ili haneke u klinicnom modu a dogtooth je filmcina za ovo. vidim da se reditelj vec pripremio da objasni kako je paterfamilijas ekonomski nestabilna vlast a eksploatisane zene-cere ponizna masa koja cuti i mucki trpi. sto bi rekao miralem, MORE MRS.

Link to comment
Sto ti on "izuva"?
Pa, verovatno zbog načina na koji sve u filmu "poleti" od onog Keitelovog monologa. Tu me je film poneo i dugo me je to držalo, skoro do samog kraja. Osim toga, mislim da je hrabro i subverzivno baviti se filmskom industrijom na ovaj način, ići negde protiv struje, lamentirati nad sudbinom glumca u savremenom filmu. Animirani deo mi je dovoljno razigran, kapiram da tek ponovnim gledanjem tu može da se otkrije dosta malih fora, nalik onoj sa Tom Cruzom. Uz to, čini mi se da je prilično komplikovana priča ispričana prilično jasno.
Link to comment
mada mi se čini da je ovakav pristup u evropskom filmu prežvakan još negde sedamdesetih godina prošlog veka.
Heh, kako se samo lako sa autora prelazi na geopolitičke odrednice...
Link to comment
miss violence je prazan kurton, kao da ga je snimao neki zombifikovani kasapin u svoje vreme smislenijih stvari a la jeanie dielman ili haneke u klinicnom modu a dogtooth je filmcina za ovo. vidim da se reditelj vec pripremio da objasni kako je paterfamilijas ekonomski nestabilna vlast a eksploatisane zene-cere ponizna masa koja cuti i mucki trpi. sto bi rekao miralem, MORE MRS.
+1Jadan i bedan pokušaj angažmana™.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...