Jump to content
IGNORED

FAF


notenoughreasonsforclaire

Recommended Posts

Ni meni se nije posebno svideo, možda je do toga što sam direktno iz kreveta ustala i otišla da gledam projekciju i 10.00 AM, a i neki glavati ispred mene se neprekidno gnezdio levo desno i napred nazad. Trentinjan je imao ulogu dementnog starca koja osigurava sigurne simpatije publike. Najjači utisak je ostavio prikaz površnosti međuljudskih odnosa, pa možda zato i sam film deluje površno. Deca smaraju.  Na početku filma mala dolazi u kuću, odmah je smeštaju u sobu i isključuju svetlo, te onako zbunjena u mraku leže u krevet. Služavkino dete je ujeo gazdin pas, leži u krevetu i plače sa nesaniranom ranom. Gospođa donosi bombonjeru, daje detetu i kaže mu " hajd' sad spavaj". Meni je najbolja poslednja scena, kad deda u kolicima stoji u vodi do ramena, potrebno je samo još jednom okrene točkove i konačno uspe u nameri da se ubije, unuka sve to hladnokrvno snima mobilnim telefonom, a dedina ćerka (Izabel Iper) trči prema dedi i u poslednjem kadru trčeći se okreće i gleda direktno u kameru mobilnog telefona.

Edited by halloween
Link to comment
1 hour ago, Frank Pembleton said:

Koji je to film bio sinoć, svi mi poznanici nešto oduševljeni...

bilo ih je 10-ak različitih na nekoliko scena po gradu. preciziraj gde su gledali :)

@Ajant23dobar za potapanje kupusa, naravno.

Link to comment

I dalje ne razumem kolektivni trans u vezi Bez ljubavi.

Sad sam upravo pogledao film sa slicnom temom, Almodovarovu Julietu iz 2016-e i to je zs 3 koplja bolji film od Zvagnjicevovog.

Sto je naravno odlicna vest za Pedra, s obzirom da nije snimao nista krsteno vec tacno 10 godina.

Tom logikom od Rusa ocekujemo povratak tek tamo 2023-e, na 20-o godisnjicu

Link to comment
8 hours ago, ultra plasticni said:

I dalje ne razumem kolektivni trans u vezi Bez ljubavi.

 

+1

Nigde nisam procitao ni ozbiljnu kritiku. Sve su to uobicajene nalepnice kao i ovde na forumu,  kad je rec o ruskom filmadziji tipa: "monstruozan, udara u stomak, razbija"... 

A u realnosti nista novo nismo videli, cini mi se da nastavlja u ritmu svog poslednjeg filma, koji je osrednji. Kapiram da je ojadio neke strane fondove kako bi srusio Putilend™ igrajuci na kartu alegorije~ manipulisuci emocijama. 

Usiljene scene poput one kad odlaze kod njene majke,  onda poslednjih pola sata potrage i oda Tarkovskom su nepotrebne i vec vidjene... 

Jedino vredno pomena je scena deteta iza vrata i prelepi kadrovi ruske zime, sve ostalo je za zaborav. 

Link to comment

Ne znam sta bih rekao, nisam ozbiljan kriticar, ali meni je Levijatan remek delo. A ni Nelyubov nije daleko. Retko ko mi moze tako docarati emocije i ubiti u pojam pojedinim scenama kao Zvjagincev. Uz vecito izvrsnu glumu i perfektnu reziju.

Julieta je simpatican filmic, ali ne moze mi nikako u istu recenicu sa ovima.

Link to comment
5 hours ago, FPLS said:

Ne znam sta bih rekao, nisam ozbiljan kriticar, ali meni je Levijatan remek delo. A ni Nelyubov nije daleko. Retko ko mi moze tako docarati emocije i ubiti u pojam pojedinim scenama kao Zvjagincev. Uz vecito izvrsnu glumu i perfektnu reziju.

Julieta je simpatican filmic, ali ne moze mi nikako u istu recenicu sa ovima.

Ja nisam kritičar uopšte, samo ljubitelj bioskopa i filma, ali sam saglasna sa ovim što si napisao za Đulijetu vs Bez ljubavi. I Đulijeta mi se dopala, ali utisak uopšte nije tako snažan kao posle ovog filma. Sećam se da sam pomislila tada - pa, drago mi je da se Almodovar malo pribrao.

Ni nemam pojma da vlada "trans" oko "Bez ljubavi". Bila sam sama u bioskopu, došla kući pod jakim utiskom, i ostavila post ovde. Ni sa kim u RL nisam razmenila utiske o filmu. Moje blisko okruženje ga nije gledalo, a kritike ne čitam.
Scena kad ona na kraju navlači trenerku sa natpisom Rusija i trči po onoj traci je izuzetna. I ne samo ta scena, i ne samo ta simbolika. 

Edit. Odlazak kod majke je takođe odličan. Počevši od onoga gde naglašavaju kako ne postoji način da se objasni kako se do tamo dolazi, jer put nije obeležen, već da se samo ode. Meni je ovo filmčina od prvog do poslednjeg kadra, od prvog do poslednjeg sloja značenja.

Edited by pt 2.0
Link to comment

Ajant23  ne razumem. ne zanima me.
pa ako bi mogao da me izostaviš iz budućih citata.

ontopic - sinoć sam prvi put u životu istrčala iz sale pre kraja filma. pozlilo mi. FELICITE. ne mogu da procenim da li mi je film bio upečatljiv, ili ga je time učinilo fiziloško stanje koje sam podnosila. 

Edited by pt 2.0
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...