Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

Sretenović je, ako se dobro sećam, bio i nešto povređen 1995. godine na EP, a uveliko je već prešao zenit. Poveden je ako baš bude potrebno da u nekim utakmica malo "stane na loptu", mada su obe Pičke ĆelaveTM odrađivale posao na poziciji 1 kao iz snova tokom to prvenstva. Drugačija su to bila vremena i sasvim različita postavka igre nego danas. Od tima 1995. godine, takođe su Berić, Tomašević i Koturović vrlo malo igrali i vođeni su kao pomoćno osoblje kako bi omirisali krv za neka buduća vremena. Ali, ostala osmorica glavnih igrača u rotaciji su bile zverine svoje vrste u evropskim okvirima. Uostalom, nije to bilo prvi put da neki igrač velikog renomea i mogućnosti bude pri kraju klupe iz više razloga. Recimo, na EP 1989. godine je Zoki Radović prilično malo igrao jer su Dražen, Zdovc i Danilović na bekovskim pozicijama jeli protivnike bez portikle.

Sretina karijera je najbolji primer kako se neverovatno mnogo može postići ako se poklope kockice i čovek ima kliker. Četiri uzastopna osvojena domaća prvenstva u nizu, tri titule KEŠ, nije izgubio niti jednu utakmicu kada je bio član repstacije na velikim takmičenjima. Minumum izgubljenih lopti tokom karijere, sjajan asistent, pogađao uvek kada je trebalo. 

Jestratijevića su mučila kolena, čak i kada je bio vrlo mlad. Inače je bio ozbiljan prospekt par godina. 

Link to comment
  • Replies 25.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1204

  • goofs

    936

  • б1lme3

    907

34 minutes ago, omiljeni said:

 

ali takva mu je uloga bila.

od 9 utakmica na turniru ušao je samo na 3 koje smo dobili 20-30 razlike i ukupno je igrao 20 minuta. pbg12345 je iskopao ta 4 poena, a ja bih bio stavio ruku na panj da se nije upisao. :D

uloga 12. igrača koji će biti tu samo radi iskustva...šta znam, to mi se više uklapa u ove moderne rostere Srbije iz 21. veka kad već posle 8. igrača na red dolaze Birčevići i slični.

Tad sredinom 90ih smo bili jaki ko zemlja i mogla su se 3 jaka tima napraviti. Nije tom tim falilo ni iskustva ni klupskih prvaka Evrope, pa da ide Sretenović ide samo zbog toga. Mogao se taj roster spot bolje iskoristiti da su poveli još nekog mladog.

 

Pa ispostavilo se da mu je takva bila uloga, no da su se cjelavi ili cjelavi2 kojom nesrecom povredili, gledali bismo mnogo vise Sretenovica, i mogu ruke obe da dam da bi to mnogo bolje izgledalo nego da smo 2009. gledali Bojana fakin Popovica.

Link to comment
1 hour ago, pbg12345 said:

40minuta odigrao u finalu kes

1/1 za2, 1/1 za 3, 2/2 bacanja, 7 as :hail:

http://linguasport.com/baloncesto/internacional/clubes/c1/C1_91.htm

Jbt, kako je Pavličević postavio igru, sad gledam statitiku, utakmice se sećam samo ko kroz maglu... Sve na 4-5 i guraj dole, Lester, Savić, Tabak i Naglić su uglavili 42/70 poena... Spolja linija ništa, Peras ispao zbog 5 ličnih, Luka igrao pola utakmice na dvojci... I Boža odsekao Kukoča, a nije vredelo... Valjda je ovo Kukočevo najlošije ofanzivno finale ikada...

Link to comment

2013 je bio jeziv roster, i karali smo i jedne i druge finaliste. :laugh: 

A izduvali od Crne Gore, Ukrajine i Makedonije. Spanija nas ugazila 30 razlike već na poluvremenu.

Kalenic iz Vojvodine, Vasa i Nem. Krstic iz Mege, Bogdan, Gagic i Andjusic rezerve u Partizanu, Katic, Stimac. :D

Markovic, Nedovic (!), Bjelica i Krle jedini renomirani igraci u tom trenutku. 

Edited by Plajvi
Link to comment
2 hours ago, omiljeni said:

 

ali takva mu je uloga bila.

od 9 utakmica na turniru ušao je samo na 3 koje smo dobili 20-30 razlike i ukupno je igrao 20 minuta. pbg12345 je iskopao ta 4 poena, a ja bih bio stavio ruku na panj da se nije upisao. :D

uloga 12. igrača koji će biti tu samo radi iskustva...šta znam, to mi se više uklapa u ove moderne rostere Srbije iz 21. veka kad već posle 8. igrača na red dolaze Birčevići i slični.

Tad sredinom 90ih smo bili jaki ko zemlja i mogla su se 3 jaka tima napraviti. Nije tom tim falilo ni iskustva ni klupskih prvaka Evrope, pa da ide Sretenović ide samo zbog toga. Mogao se taj roster spot bolje iskoristiti da su poveli još nekog mladog.

 

Jestratijevića se ja sećam iz Zvezde iz vremena Mileta Lisice. To za '98 sam skroz zaboravio.

 

 

ne znam sto si toliko zapeo za sretenovica

uopste on nije sporan 

1 hour ago, Božo Crveni said:

Sretenović je, ako se dobro sećam, bio i nešto povređen 1995. godine na EP, a uveliko je već prešao zenit. Poveden je ako baš bude potrebno da u nekim utakmica malo "stane na loptu", mada su obe Pičke ĆelaveTM odrađivale posao na poziciji 1 kao iz snova tokom to prvenstva. Drugačija su to bila vremena i sasvim različita postavka igre nego danas. Od tima 1995. godine, takođe su Berić, Tomašević i Koturović vrlo malo igrali i vođeni su kao pomoćno osoblje kako bi omirisali krv za neka buduća vremena. Ali, ostala osmorica glavnih igrača u rotaciji su bile zverine svoje vrste u evropskim okvirima. Uostalom, nije to bilo prvi put da neki igrač velikog renomea i mogućnosti bude pri kraju klupe iz više razloga. Recimo, na EP 1989. godine je Zoki Radović prilično malo igrao jer su Dražen, Zdovc i Danilović na bekovskim pozicijama jeli protivnike bez portikle.

Sretina karijera je najbolji primer kako se neverovatno mnogo može postići ako se poklope kockice i čovek ima kliker. Četiri uzastopna osvojena domaća prvenstva u nizu, tri titule KEŠ, nije izgubio niti jednu utakmicu kada je bio član repstacije na velikim takmičenjima. Minumum izgubljenih lopti tokom karijere, sjajan asistent, pogađao uvek kada je trebalo. 

Jestratijevića su mučila kolena, čak i kada je bio vrlo mlad. Inače je bio ozbiljan prospekt par godina. 

i plus su se igrale kvalifikacije dodatne te 1995

sledece godine je na to mesto upao loncar, a od visokih koturovica zamenio topic

 

nije bas da smo u tom trentuku imali top mlade bekove koji samo cekaju da se bace u vatru pa im mesto uzeo "matori bezveznjak sretenovic"

Link to comment

nisam ništa zapeo, samo kažem da je njegova uloga tada bila zanemarljiva.

i usput sam dodao da su mogli bolje da iskoriste to 1 mesto.

ako se baš povrede oba Saloa mogao je Bodiroga na playa. a npr taj Lončar je već imao 23 godine i ništa mu ne bi falilo da je išao.

 

naši su tad dosta ziheraški pravili timove za prvenstva. 1997 nije išao Drobnjak iako je bio najbolji visoki mladi u Evropi pre nego što se pojavio Gasol, a vodili su npr Bulatovića. I isto je bila ta priča "Drobnjak ima samo 22, ima za njega vremena". Meni to bilo bezveze.

Jeste to A tim olimpijskih i 5x svetskih šampiona i ideš da osvojiš zlato, a ne da se podmlađuješ i praviš tim za budućnost, ali ako je dilema Bulatović ili Drobnjak onda neka tiebreaker bude talenat, a ne iskustvo. A i ta razlika u iskustvu je bilo upitno, Drobnjak je već jednu sezonu staža u Evroligi, pre toga su imali i jednu sezonu u onom slabijem kupu kad su ispali od Benfike u kvalifikacijama za Evroligu. 

Link to comment

pa nije ni bulatovic tad bio veteran

nepunih 26 godina, imao odlicnu sezonu u fmp

 

prilicno je nadrealno iz ove perspektive upucivati takvu kritiku

te godine su bile godine nase dominacije, a vise nismo bili ona "velika" drzava

to je prva godina da nije igrao divac (posle se vratio) 

Link to comment

Nadrealno?
Pa 90% price pred to EP se svodilo na Drobnjaka i da li ga je trebalo voditi ili ne.
U to vreme je izlazila Kosarka 1x nedeljno (Dnevni Telegraf, Nedeljni Telegraf, tako neko je to izdavao) i dilema Drobnjak je bila maltene glavna tema broja kad je objavljen spisak.

Link to comment

da, nadrealna je ta tvoja kritka 2020 da smo "ziheraski" isli na prvenstva

a uzeli sve sto se uzeti moglo

mos misliti jako bitno dal je drobnjak dbitovao 98 il te 97

Link to comment

Sretenovic je bio ozbiljan kosarkas. Uloga mu je uvijek bila epizodna, ali vrlo koristan u onom sampionskom timu Jugoplastike.

S druge strane, Bojan Popovic je bio potpuno  irelevantan igrac.

Nikakva korist, lako moguca steta od njegovog boravka na parketu.

Link to comment

kako jebemu epizodna uloga nekog ko odigra svih 40minuta u finalu?

on svakako nije bio prvi ili drugi igrac te ekipe, ali je bio njen prvi plej

tesko da je to epizodna uloga

 

popovic je drugi (nizi) nivo

na svom vrhuncu odigrao je nekoliko evroligaskih sezona

stigao i do reprezentacije srbije koja je tih godina bila u prilicno skromnom izdanju

korektan igrac, ali da je ostala ona velika drzava, ne bi se nikad ni uzimao u razmatranje za reprezentaciju

Link to comment

Epizodan u smislu da nije bio u prvom planu.

Može da priča ko sta hoće, ali taj tim je bio zasnovan na Kukocu i Radji, donekle i na Dusku Ivanovicu koji je imao vrhunsku ruku.

Svi ostali su bili "epizodisti" u funkciji kolektiva u cemu im je i bila najveca snaga.

Ne moze me niko ubijediti da u sezoni 88/89 kkp nije imao individualno bolje igrače, ali su oni kao kolektiv puno bolje funkcionisali.

Inace, meni je Jugoplastika igrala ruznu kosarku za razliku od Cibone koju godinu ranije. Ono sto su igrali cibosi bila je kosarkaska poezija.

Link to comment

Bojan Popović u svom najboljem izdanju ne bi bio među 10 igrača na svojoj poziciji u SFRJ ligi osamdesetih, a Sreta je bio startni plej višestrukih šampiona sve do raspada države. 

Nego, imam jedan predlog/digresiju da se malo vratimo u surovu zbilju i nekakvu (nadam se) skoriju budućnost. Zamislimo da su se OI zaista održale ove godine, svi naši potencijalni igrači zdravi i u formi kao što su bili dok je traja ova sezona. Hajde da se igramo selektora i navedemo kojih 12 bi svako od nas poveo?         

Link to comment
1 hour ago, pbg12345 said:

pa nije ni bulatovic tad bio veteran

nepunih 26 godina, imao odlicnu sezonu u fmp

 

Pokidao Buli te godine, on i Jestratijevic kao klinac...

 

Link to comment
  • James Marshall locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...