Jump to content
IGNORED

Doom is upon UK also (split DOOM IS UPON US)


fonTelefon

Recommended Posts

Izvini, ali u startu je tvoja Grkinja naivna i nasela na idiote. Mislim, gde se gledanje stana naplacuje 100 funti. Prvi put cujem.No, isla je na gumtree a ne na normalne sajtove, rightmove. Da je agencija ozbiljna, bila bi na rightmove.
Naravno da je grkinja budala, ali brate, drzava dozvoljava da takva agencija postoji. I to nije neka opskurna firmica, nego ogromna agencija, sa filijalama po celoj uk. A njihovi oglasi su svuda, pa i na rightmove. Evo uzmi pa proveri, ja zadnji put kad sam se selio, pre jedno 6 meseci, je tako bilo.
Link to comment
  • Replies 382
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • palikaris

    65

  • Indy

    47

  • fonTelefon

    36

  • adam

    22

Top Posters In This Topic

Posted Images

Bas zbog toga nikad ne biram opciju automatskog skidanja novca sa racuna pri placanju racuna. Trebalo bi i da mozes da izvadis karticu koja je 100% debit, pa ako nema novca na njoj ne mozes ici u minus. Onda prijavis detalje te kartice za placanje racuna.
E, da, al ti onda naplacuju 5 funti vise za svaki racun, zbog kao nekih admin troskova. Pa sruja, gas, voda, net, telefon, mobilni, nakupi se 20-30 funtaca vise svaki mesec. Glupo je da za sve te racune, koji su u proseku 20-30, placas jos 5 na svaki. A racunas, pravna drzava, nece niko da ti tek tako skine pare.
Link to comment
E, da, al ti onda naplacuju 5 funti vise za svaki racun, zbog kao nekih admin troskova. Pa sruja, gas, voda, net, telefon, mobilni, nakupi se 20-30 funtaca vise svaki mesec. Glupo je da za sve te racune, koji su u proseku 20-30, placas jos 5 na svaki. A racunas, pravna drzava, nece niko da ti tek tako skine pare.
Nista, onda idi na debit card, stavis novca koliko bi trebalo da ti skinu plus do 20% vise za svaki slucaj.Ja ne placam nista esktra za `samoplacanje` racuna, ali nisam u UK.
Link to comment
Naravno da je grkinja budala, ali brate, drzava dozvoljava da takva agencija postoji. I to nije neka opskurna firmica, nego ogromna agencija, sa filijalama po celoj uk. A njihovi oglasi su svuda, pa i na rightmove. Evo uzmi pa proveri, ja zadnji put kad sam se selio, pre jedno 6 meseci, je tako bilo.
Takvih lopina ima i ovde, ali generalno - ako ti platiš unapred gledanje stana, ti si pristao na njihove "uslove poslovanja", nisu oni te pare tebi uzeli bez tvog znanja. Taj deo nije diskutabilan. Diskutabilno je to što nije bio prikazan stan koji su obećali - tu da je Grkinja stala i tražila pare nazad, još bi se i izvukla. Ona je, međutim, pristala na gledanje drugog stana koji se, jelte, takođe plaća. She paid, they delivered. Sa te strane ne znam koliko država sa postojećim zakonima može da uradi (ako se ne može dokazati da se to radi masovnije, tj. da to nije bio izolovani slučaj).I meni se desilo da jedan duži niz godina po emigriranju nisam imao problema sa raznim prevarantima, a onda odjednom u godinu-dve naleteo na svakakvog bašibozuka, od pokušaja prevare u vezi osiguranja (ko ono rusko iskakanje pred auto samo biciklista, gde se sve odvuklo na sud i gde je dokazano da sam ja u pravu, ali osiguravajuća kompanija je meni ipak povećala tarifu), preko klasičnih slučajeva da te ne puste iz ugovora tek tako, pa do agencija koje su zastupnici vlasnika nekretnina, a koji su pokušali da mi uzmu svakakvu kintu za gluposti i po iseljenju čak pretili da renoviram kompletan stan.Tu mi se pokazalo kao spasavajuće to što odavno imam tri pravna osiguranja - u slučaju stanodavca, poslodavca i saobraćaju. Ako tu nešto iskrsne, osiguranje plaća advokata. Da to nisam to imao kao "jastuk", odrali bi me u par slučajeva. Edited by Razzmatazz
Link to comment
Upao si u klasicnu zamku kritikovanja svega u novoj drzavi u periodu snalazenja. Desava se i meni cesto, pa kazem sebi "ne seri" kad malo razmislim.Craigslist, Gumtree i slicni sajtovi su poligoni za razne prevare, to si do sada iz iskustva morao da naucis. Hendlovanje raznih sluzbi, komunalaca isl. se brzo savlada, posebno kad govoris jezik domorodaca. Zdravstvena zastita isl. - jebiga, mislim da je to sveprisutan problem u svim zemljama sa tendencijom naglog pogorsanja u narednim godinama.Ukratko, debelo preterujes.
Ne preteruje za to bi mnogi da su doziveli u Srbiji sebi sami odgrizli muda od muke. Tu gutas i sto ne bi nikad pomislio u Srbiji nego bi barem otisao da se istreses u kafani i pricao kako je sve divno na Zapadu. Niko ne ide u UK da bi ziveo u Peckhamu ili Tower Hamlets ali i to im se itekako zalomi pa problemi sa decom i skolom i sl u drustvu gde nemas svoju etnicku zajednicu ili barem roditelje koji ceti pomoci.
Link to comment
Ne preteruje za to bi mnogi da su doziveli u Srbiji sebi sami odgrizli muda od muke. Tu gutas i sto ne bi nikad pomislio u Srbiji nego bi barem otisao da se istreses u kafani i pricao kako je sve divno na Zapadu. Niko ne ide u UK da bi ziveo u Peckhamu ili Tower Hamlets ali i to im se itekako zalomi pa problemi sa decom i skolom i sl u drustvu gde nemas svoju etnicku zajednicu ili barem roditelje koji ceti pomoci.
I ja se slazem. Koja je to fora u Srbiji smo sve kritikovali pa smo onda dosli drugde i nista ne sme da se kritikuje? Sasvim bezveze. Svaka zemlja ima lose i dobre strane, pa kad se sve to premeri, a u skladu sa licnim preferencama, vidi se gde je kome bolje.Cim neko navede nesto negativno odmah etiketiranje tek si dosao pricekaj, ti si Srbenda i u tom stilu.Meni se generalno zemlja u kojoj zivim ne dopada, zivim u njoj jer imam interesa da tu zivim za sada.Za sve stvari koje mi se ne dopadaju strasno je kritikujem kao i Srbiju. Rekao sam i reci cu opet, nema tu preterano velike razlike osim sto se ima para i sto su bolje postavljeni zakoni i institucije tako da se postuju i funkcionalni su. Edited by noskich
Link to comment
Nista, onda idi na debit card, stavis novca koliko bi trebalo da ti skinu plus do 20% vise za svaki slucaj.
Direct debit je skidanje kinte sa racuna, nema veze sa karticom vezanom za racun.Jedino da otvori novi racun u banci [sto je sada veliko drndanje u poredjenju sa pre 5 ili 10 godina] i da tu prebacuje taj iznos za predvidjeni racun komunalija.
Link to comment
Direct debit je skidanje kinte sa racuna, nema veze sa karticom vezanom za racun.Jedino da otvori novi racun u banci [sto je sada veliko drndanje u poredjenju sa pre 5 ili 10 godina] i da tu prebacuje taj iznos za predvidjeni racun komunalija.
Moguce da sam se nespretno izrazio. Mislio sam na otvaranje racuna sa kojim se ne moze ici u minus. Moze da se skida samo onoliko novca koliko ima na racunu, ako se prekoraci limit transakcija se odbija. Kako se to zove tacno nisam siguran.
Link to comment
Naravno da je grkinja budala, ali brate, drzava dozvoljava da takva agencija postoji. I to nije neka opskurna firmica, nego ogromna agencija, sa filijalama po celoj uk. A njihovi oglasi su svuda, pa i na rightmove. Evo uzmi pa proveri, ja zadnji put kad sam se selio, pre jedno 6 meseci, je tako bilo.
Ziveo sam u tri grada u Britaniji, i za flatland nisam cuo niti sam ih nasao na rigthmove kada sam gledao smestaj za sebe. No, sasvim je moguce da su prisutni ne samo u Londonu.
Link to comment
Upao si u klasicnu zamku kritikovanja svega u novoj drzavi u periodu snalazenja. Desava se i meni cesto, pa kazem sebi "ne seri" kad malo razmislim.Craigslist, Gumtree i slicni sajtovi su poligoni za razne prevare, to si do sada iz iskustva morao da naucis. Hendlovanje raznih sluzbi, komunalaca isl. se brzo savlada, posebno kad govoris jezik domorodaca. Zdravstvena zastita isl. - jebiga, mislim da je to sveprisutan problem u svim zemljama sa tendencijom naglog pogorsanja u narednim godinama.Ukratko, debelo preterujes.
Razjasnjenja radi, gumtree su on-lie mali oglasi. Funkcionise sasvim ok za male stvari tipa prodaja i kupovina namestaja pri iseljenju, useljenju, bicikli i tako to, i usluge koje se tu mogu jeftino naci (cistaci, vrtlari, handymen i sl.).Ove agencije sto placaju da se reklamiraju na gumtree, to je verovatno druga prica.
Link to comment
Da, ali se u poslednje vreme nakotilo mnogo prevaranata sa semama poput nigerijskih. Gumtree je ok za kupovinu stvari koje se mogu licno preuzeti, ali treba za izbegavati oglase koji reklamiraju stvari koje se salju pouzecem ili usluge koje se placaju unapred.
True.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...